Kategorie

Napinacze do taśm paletowych

Aktywne filtry

Dobrze zabezpieczony towar to gwarancja sukcesu i powodzenia dla naszej firmy wysyłkowej oraz biznesu zajmującego się innymi branżami. Wiadomo, że każda paczka transportowana z miejsca na miejsce może ulec zniszczeniu. Dlatego tak ważna jest ochrona i bezpieczeństwo towarów, które przewozimy. Nawet podczas zwykłej przeprowadzki, każdy z nas pakuje swój dobytek w ten sposób, aby był jak najmniej narażony na szkodę. Podczas pracy na magazynie oraz w firmie specjalizującej się w wysyłkach odpowiednia ochrona produktów jest szczególnie istotna.

Napinacze do taśm paletowych

Nie sposób samemu, bez niezbędnych do tego materiałów, odpowiednio zapakować towar tak, aby nie uległ uszkodzeniu. Z pomocą w takich wypadkach przychodzą nam specjalnie do tego stworzone materiały np. takie jak taśmy, zapinki czy też napinacze do bandowania. Szczególnie to ostatnie urządzenie jest niepozorne, ale niezwykle ważne i praktyczne. Napinacz do taśmy to niewielki i lekki przyrząd, dzięki któremu w sposób szybki i dokładny naciągniemy taśme i zabezpieczymy ładunek. Napinacz do pakowania to sprzęt, który przyda się wszędzie tam, gdzie liczy się skuteczne i dobre zabezpieczenie paczek wszelkiego rodzaju. Napinacze są poręczne i można je stosować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dodatkowym atutem tego sprzętu jest możliwość przy taśmach polipropylenowych o różnej grubości i szerokości. Zatem wszystkie cechy napinaczy wskazują zdecydowanie na fakt, że urządzenia te są niezbędne do odpowiedniego zabezpieczenia towarów i są niezrównaną pomocą w pakowaniu. Napinacze do taśm PP oraz WG. Niezbędne przy spinaniu palet. W naszym asortymencie tylko sprawdzone urządzenia, w dobrych cenach - np. odwijacze do taśm.

Napinacz taśmy - urządzenie przydatne do bandowania

Napinacz do taśmy spinającej to narzędzie znajdujące zastosowanie w przemyśle, głównie w magazynach i firmach produkcyjnych. To właśnie tam często tworzy się duże konstrukcje z kartonów, które trzeba odpowiednio zabezpieczać, aby trzymały się w całości i mogły być bezpiecznie przewożone razem z paletą. Proces zabezpieczcania określany jest jako bandowanie i wykonuje się go między innymi przy użyciu napinacza. Spinanie ładunku za pomocą tego urządzenia, które często potocznie określane jest jako maszynka do zaciskania taśmy, polega na naciągnięciu taśmy spinającej i jej trwałym połączeniu, które następuje wtedy, gdy siła naciągu taśmy spowoduje samoczynne zaciśnięcie zapinki. Napinacz, czyli bandownicę, można wykorzystać też do odcięcia nadmiaru taśmy w miejscu jej połączenia. Wszędzie tam, gdzie ważny jest komfort i wydajność pracy, a także skuteczność zabezpieczania ładunków paletowych, maszynka do naciągania taśmy to konieczność.

W naszej ofercie znajdziesz napinacz H21 - jeden z najpopularniejszych na rynku. To sprzęt, który doskonale poradzi sobie z ciężkimi ładunkami i będzie świetnym pomocnikiem w magazynie. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że może być wygodnie przenoszony pomiędzy różnymi częściami hali magazynowej. Jeśli cenisz sobie wygodę przemieszczania się z przyrządami do bandowania, koniecznie sprawdź także nasze wózki na taśmę spinającą. Pamiętaj, że dostępny u nas napinacz można wykorzystywać zarówno jako napinacz taśmy poliestrowej jak i taśmy PP.

Ręczny napinacz do taśmy PP - bandownica

Bandownica do taśmy dostępna w naszym sklepie ma wiele zalet:

  • wytrzymałość - solidny napinacz dostępny u nas wykonany jest z aluminium, ale na rynku znajdziemy też modele stalowe czy plastikowe,
  • niewielka waga - lekka maszynka do spinania palet gwarantuje poręczność i wygodę użytkowania,
  • łatwa w obsłudze - mocowanie taśm przy użyciu napinacza nie sprawia trudności nawet początkującej osobie,
  • uniwersalna - sprawdzi się jako bandownica do taśmy PP lub poliestrowej o szerokości 21 mm lub mniejszej,
  • niewielki koszt - biorąc pod uwagę jak trwałe są te narzędzia i jak długo będą w stanie posłużyć, wydatek poniesionych na ich zakup nie wydaje się duży,

Napinacz do taśmy polipropylenowej - jak pakować przy jego użyciu?

Urządzenia do spinania palet wyposażone są w szereg przycisków. To przy ich użyciu realizowane są takie czynności jak napinanie, zgrzewanie czy odcinanie fragmentów taśmy. Należy pamiętać jedynie o tym, by przystosować model napinacza do rodzaju taśmy, którą mamy zamiar spinać przy jego użyciu. Jeśli obawiamy się, że spinanie taśmą polipropylenową lub inną może spowodować zagniecenia kartonów, które bezpośrednio stykają się z taśmą, dobrze jest zabezpieczyć je za pomocą narożników ochronnych. Akcesoria te również znajdziesz w Centrumpakowania.com. Warto też wiedzieć, że nie jest możliwe, aby zsunąć z ładunku dobrze naciągniętą taśmę - jedynym wyjściem na otwarcie paczki jest przecięcie taśmy nożykiem.

Maszynka do spinania palet - do jakich taśm spinających?

Wybierając maszynkę do bandowania musimy zwrócić uwagę na trzy kwestie. Pierwszą z nich jest szerokość taśmy, która może być obsługiwana przez to urządzenie. Nie może być ona zbyt mała ani zbyt duża. Zwykle jako minimalne uznaje się szerokości od 12 mm, natomiast maksymalne - 21 cm. Drugą kwestią jest rodzaj taśmy, czyli materiał, z którego jest stworzona. W sklepach możemy spotkać np. bandownice dedykowane taśmom PET, ale model dostępny u nas to napinacz do taśmy poliestrowej i polipropylenowej. Z wyborem bandownicy ścisły związek mają także zapinki. Nasz model będzie odpowiedni dla tych, którzy planują korzystać z zapinek drucianych.

Napinacz H-21 do taśm w sklepie Centrumpakowania.com

Jeśli potrzebujesz maszynki do taśmy PP lub poliestrowej, możesz wygodnie zamówić ją poprzez nasz serwis. Nie musisz nawet zakładać konta, dlatego od zakupu dzieli Cię dosłownie kilka chwil. Przesyłka z zamówionymi akcesoriami opuszcza nasz magazyn jeszcze tego samego lub następnego dnia roboczego, dlatego dostawy możesz spodziewać się w ciągu 2 dni. Każdy klient może liczyć na fachową pomoc i korzystną cenę, choć ta atrakcyjna jest zwłaszcza dla klientów nabywających przynajmniej kilka sztuk spinarek do taśmy, gdyż wówczas otrzymują oni rabaty ilościowe, o których możesz przeczytać więcej po przejściu do opisu produktu. To świetna opcja dla firm, które chcą zapewnić każdemu ze swoich pracowników indywidualne narzędzia do pracy. Sprawdź także więcej naszych artykułów magazynowych, służących do bandowania i nie tylko. Posiadamy także akcesoria niezbędne podczas przygotowywania przesyłki, a nawet przydatne w branży spożywczej, np. papier pakowy. Jeśli chcesz dopytać nas o napinacz taśmy PP lub dowolny inny produkt z oferty, zapraszamy do kontaktu.

rozwiń więcej >
Zgoda na pliki cookie