Kategorie

Papier ksero

  Jest 3 produktów.

  Pokazano 1-3 z 3 pozycji

  Aktywne filtry

  Papier A4 niezbędny w każdym biurze! Papier jest niezbędny nie tylko jeśli chodzi o biuro, ale również w domu. Wiadomo, że obecnie właściwie każdy posiada drukarkę czy skaner, dlatego aby móc coś wydrukować, należy posiadać papier ksero a4. W ostatnim czasie można dokonać zakupu różnego rodzaju papieru, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się opcje kolorowe, jednak i tak najwięcej osób kupuje zwykły biały. Należy pamiętać o tym, że bardzo duże znaczenie ma tutaj to, co właściwie będzie na nim drukowane.

  Tani papier do ksero w ryzach

  Prawda jest taka, że tani papier ksero również doskonale się sprawdzi. Tym bardziej, jeśli ktoś naprawdę dużo korzysta z drukarki, to w ten właśnie sposób mógłby sporo zaoszczędzić. Wiadomo, że aby można było drukować należy posiadać nie tylko drukarkę ale również tusz do niej, co już jest związane z kosztami, dlatego papier polspeed będzie mógł okazać się pomocny jeśli chodzi o zaoszczędzenie. Śmiało można stwierdzić, że drukarka w domu to niezwykle korzystne rozwiązanie, dlatego warto jest się na taki sprzęt zdecydować. Jeśli szukasz również innych akcesoriów biurowych, sprawdź także sznurki do pakowania przesyłek, rolki papierowe do kas oraz kleje do biura.

  Papier do drukarek atramentowych i drukarek igłowych

  Jeśli chcemy uzyskać satysfakcjonującej jakości wydruk, musimy pamiętać, że wybór papieru xero A4 powinien zależeć także od typu drukarki, jaką posiadamy. Druk atramentowy i laserowy jest najbardziej popularny, choć nie można zapominać, że ciągle dużą popularnością, zwłaszcza w biurach, cieszy się także druk igłowy, ze względu na naprawdę niskie koszty. Używany do niego papier jest specyficzny i należy szukać go w sklepach papierniczych. W Centrumpakowania.com możesz nabyć wysokojakościowy papier dedykowany drukarkom atramentowym. Za taki uznaje się papier kserograficzny A4 o gramaturze 80 g/m2 lub nieco wyższej. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, gdyż niższa wartość może skutkować tym, iż papier będzie zacinał się w drukarce, a próba drukowania obustronnego nie zapewni zadowalających efektów, gdyż to, co nadrukowane jest na jeden stronie, będzie przebijało na drugą. Istotna jest także struktura papieru ksero dla urządzenia atramentowego - powinna ona gwarantować szybkie wysychanie tuszu i jego równomierne wchłanianie.

  Papier ksero A4 do drukarek laserowych

  W przypadku drukarek laserowych wymagania odnośnie papieru biurowego są już większe. Po pierwsze, zaleca się, by jego gramatura wynosiła od 80 do 120 g/m2. Warto jednak zajrzeć w specyfikację drukarki i zobaczyć, co na ten temat ma do powiedzenia sam producent. Druga sprawa to kolorystyka wydruków. Oczywiście możemy nabyć uniwersalny materiał do drukowania, ale chcąc uzyskać naprawdę wysoką jakość wydruku, warto dokonać wyboru pomiędzy ryzą papieru A4 przeznaczoną do druku w odcieniach szarości, a tą, która rekomendowana jest do druku kolorowego. Popularnie wykorzystywany do wydruków w kolorze jest przede wszystkim papier satynowy. Możemy używać go zarówno przy urządzeniach laserowych, jak i atramentowych. To rodzaj, który charakteryzuje się dużą gładkością, tak ważną z punktu widzenia możliwości wiernego odwzorowania kolorów i zapewnienia lepszego kontrastu.

  Papier biurowy - gramatura papieru

  Jak zostało wcześniej wspomniane, podczas wyszukiwania odpowiedniego papieru A4 do drukarki warto zwrócić uwagę m.in. na jego gramaturę. Jest to parametr wyrażany w gramach na metr kwadratowy, który tak naprawdę informuje nas o wadze papieru. Im jego wartość jest większa, tym kartka jest cięższa, sztywniejsza oraz grubsza. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie drukarki A4 przystosowane są do obsługi papieru xero o gramaturze wyższej niż 80 g/m2 i pochopna próba takiego wydruku może skończyć się poważnym uszkodzeniem sprzętu.

  Papier kserograficzny A4 - klasa papieru

  Papier do kserokopiarki czy drukarki powinien być też dobierany pod względem klasy. To parametr informujący o poziomie bieli. Papier klasy C najchętniej wybierany jest do standardowych potrzeb biurowych, gdyż jego jasność jest zadowalająca, a cena najbardziej przystępna. Oczywiście użytkownicy o większych wymaganiach mogą sięgnąć po papier klasy B lub najlepszy - klasy A, ale w przypadku pism czy innego rodzaju dokumentów tekstowych, zwłaszcza tych, które szybko wylądują w archiwum, nie warto przepłacać. W Centrumpakowania.com znajdziesz ryzę papieru do drukarki klasy C, która doskonale nadaje się do wydruków na drukarce atramentowej, gdy zapewnia natychmiastowe wchłanianie tuszu i bardzo dobre oddanie barw.

  Format papieru - tradycyjna ryza papieru

  Standardowy format to format A4. Jego wymiary to 210x297 mm. Mając te informacje pozostaje już tylko kwestia ustalenia ile kartek ma ryza papieru. Pod tym względem ryzy mogą różnić się od siebie, ale zawsze jest to gruby plik, składający się z 400-500 kartek o wspomnianym formacie. Oczywiście w sklepach papierniczych znajdziemy także arkusze o innym rozmiarze, np. A3 czy A5, również przeznaczone do drukarek czy kserokopiarek. W Centrumpakowania.com oferujemy jednak jedynie ryzy A4, które chętnie zamawiane są zarówno przez biura, jak i przez klientów indywidualnych, poszukujących papieru na własne potrzeby.

  Papier A4 - drukuj na jakościowych kartkach

  W naszym sklepie internetowym zapewniamy przystępne ceny papieru do drukarki oraz oferujemy papier uniwersalny, idealny do tworzenia i kopiowania wydruków zarówno w domu, jak i w firmie. Ryza papieru POL SPEED dostępna w naszej ofercie ma białość 153 CIE, czyli jest to papier klasy C. Jego dużą zaletą jest technologia ColorLok, która zapewnia szybkie wysychanie atramentu oraz głębokie odcienie czerni. Wspomniana ryza papieru ksero posiada także certyfikat EU Ecolabel, nadawany produktom wysokojakościowym, które są bardziej przyjazne środowisku, niż konkurencyjne produkty z tej samej kategorii.

  Technologia ColorLok dotyczy także ryzy papieru REY COPY, którą również znajdziesz w naszej ofercie. Jej szczególnym atutem jest jednak to, iż ma doskonałą przerabialność przy dużych prędkościach, a zatem będzie idealnym wyborem dla urządzeń, które pracują szybko. Osoby, którym wyjątkowo bliska jest troska o ekologię, mogą postawić też na dostępny u nas papier makulaturowy. To bardzo dobry wybór zwłaszcza w przypadku firm, które chcą być postrzegane jako dbające o środowisko. Co więcej, ulotka reklamowa stworzona na właśnie takim, oryginalnym rodzaju papieru, ma szansę szybciej przykuć uwagę odbiorców i lepiej zapaść im w pamięć.

  Papier ksero w Centrumpakowania.com - 500 arkuszy A4 80g

  W Centrumpakowania.com możesz nabyć papier A4 500 lub 400 sztuk. Doskonale współgra on ze standardowymi drukarkami, faksami i kserokopiarkami z możliwością pracy zarówno jednostronnej, jak i dwustronnej. Nie musisz już tracić czasu na dojazd do sklepu ani kłopotać się z samodzielnym przetransportowaniem papieru do swojego domu czy biura - wystarczy, że zamówisz go u nas online, a my zadbamy o szybką i bezpieczną dostawę. Jeśli mieszkasz na terenie Poznania i okolic, nie zapłacisz za nią ani grosza. Co więcej, już od 5 ryz papieru cena spada, dlatego gorąco zachęcamy do większych zakupów. Przypominamy też, że w Centrumpakowania.com czeka o wiele więcej przydatnych artykułów do biura, w tym między innymi teczki, skoroszyty, segregatory i koszulki.

  rozwiń więcej >
  Zgoda na pliki cookie