Kategorie

Siatki jutowe

  Jest 1 produkt.

  Pokazano 1-1 z 1 pozycji

  Aktywne filtry

  Niektóre dostępne na rynku produkty charakteryzują się różnorodnością pod względem ich wykorzystania. Z powodu ich uniwersalności i mnogości zastosowań wytwory te są bardzo przydatne i popularne. Różne sytuacje wymagają czasem wyjątkowych rozwiązań, dlatego warto zaopatrzyć się w przedmioty, które ułatwią naszą pracę oraz życie.

  Siatka jutowa i jej zastosowanie 

  Naturalna siatka jutowa jest wytworem, który można stosować w różny sposób. Tkanina jutowa jest najczęściej wykorzystywana zarówno w ogrodnictwie, jak i sadownictwie. Wykorzystuje się ją także przy produkcji worków i torebek. Siatka z juty służyć może również jako element dekoracyjny, jako tło i baza kompozycji kwiatowych oraz innych. Naturalna siatka jutowa sprawdzi się też w roli ochrony i zdobienia doniczek, np. w okresie Wielkanocnym i Bożonarodzeniowym pięknie urozmaici nasze stroiki świąteczne i w oryginalny sposób odmieni ich wygląd. Tworzywo to znajduje wiele zastosowań w ogrodnictwie, w postaci ochrony korzeni podczas przewozu lub przy zabezpieczaniu pni drzew. Każdy z nas wie, jak ważne w dzisiejszych czasach jest dbanie o środowisko naturalne. Juta jest produktem biodegradowalnym, rozkłada się przez około dwa miesiące, zatem nikogo nie zdziwi fakt, że liczne zalety tego tworzywa pokazują, że jest ono nie tylko funkcjonalne i uniwersalne, ale przede wszystkim przyjazne dla środowiska i naturalne. Przy takich superlatywach stosowania tego materiału, dodatkowym i mocnym atutem będzie zapewne jeszcze zdecydowanie jego niezbyt wygórowana cena w połączeniu z najwyższą jakością. Sprawdź również dyspensery papieru, wypełniacze papierowe oraz skropak w workach.

  Tkanina jutowa - produkt naturalny

  Co to jest juta? To naturalny materiał pochodzenia roślinnego, wytwarzany z włókien indyjskiego drzewa o nazwie Corchorus. Proces produkcji juty nie wymaga stosowania szkodliwych substancji, które mogłyby przedostać się do wody czy gleby. Jest w pełni ekologiczna i z tego powodu cieszy się jeszcze większą popularnością wśród ogrodników czy sadowników, którzy często używają jej do ochrony roślin przed wiatrem, niskimi temperaturami czy silnym promieniowaniem słonecznym. Mata jutowa bywa też wykorzystywana do owijania bryły korzeniowej wykopanej z gruntu podczas jej transportowania, gdyż stanowi zabezpieczenie przed osypywaniem się ziemi, a także zwiększa prawdopodobieństwo, że roślina przyjmie się w nowym miejscu.

  Juta na metry - przydatna nie tylko w ogrodnictwie

  Jutowy materiał przydatny jest także w budownictwie, gdzie często służy do przytrzymywania wełny stosowanej w celu ocieplenia dachu czy poddasza. Popularnie wykorzystuje się go także w celach dekoracyjnych. Pozwala on na eleganckie zapakowanie butelki z winem, ale także na stworzenie stroika bożonarodzeniowego lub wielkanocnego. Juta do dekoracji to także obowiązkowe akcesorium florystów, dzięki któremu mogą przygotować ciekawą kompozycję kwiatową. Nadaje się także do wystroju wnętrz, zwłaszcza w stylu rustykalnym i skandynawskim.

  Mata jutowa - jakie ma zalety?

  W sklepach znajdziemy wiele towarów, które nadają się do eleganckiego zapakowania prezentu lub do stworzenia dekoracji, a materiał juta wciąż jest jednym z najchętniej wybieranych. Za co przede wszystkim go cenimy?

  • antystatyczność - nie elektryzuje się,
  • ekologiczność - pozyskiwany z włókien drzewnych,
  • wytrzymałość - trudno go uszkodzić,
  • szlachetność - tkanina juta, podobnie jak len, szlachetnieje z czasem,
  • uniwersalność - przydatna przy różnych okazjach.

  Juta - materiał o różnej strukturze

  Trzeba wiedzieć, że materiał z juty to ogólna nazwa, pod którą może kryć się tkanina o różnym wyglądzie. Splot płócienny może być bowiem bardzo gęsty lub rzadki. Ten drugi najczęściej stosowany jest do dekoracji. Od struktury splotu zależy też wytrzymałość i odporność na rozciąganie. Oczywiście w przypadku tkaniny jutowej grubej jest ona większa, niż w przypadku luźnego, siateczkowego splotu. Producenci juty przekonują, że aby tkanina taka uległa rozdarciu, trzeba użyć ostrego narzędzia lub naprawdę dużej siły. Z tego powodu jest ona świetnym materiałem na worki jutowe. Bywa też stosowana do produkcji sznurków i dywanów.

  Osoby, którym juta potrzebna jest tylko w niewielkiej ilości, zwykle zastanawiają się gdzie kupić jutę na metry. Pamiętajmy jednak, że jest to tkanina o tak wielu zastosowaniach, iż może przydać nam się jeszcze wielokrotnie w przyszłości, dlatego lepiej kupić ją z zapasem. Najszybciej i najwygodniej tkaninę jutową na metry kupisz w naszym sklepie internetowym. Gwarantujemy korzystną cenę i profesjonalną obsługę.

  Materiał jutowy dostępny w Centrumpakowania.com

  Gdzie kupić materiał jutowy? W naszym sklepie jest on dostępny w rolkach, co znacznie ułatwia jego transport i przechowywanie, a także sprawia, że w razie zapotrzebowania na jutę samodzielnie możesz rozwinąć materiał i przyciąć kawałek o odpowiedniej długości. Ogólna długość rolki nie jest mała, gdyż oferujemy materiał jutowy dekoracyjny 48cm x 5m. Jeśli potrzebujesz kilka rolek, kliknij w produkt i sprawdź jego dostępność w zamieszczonej tam tabeli. Z niej dowiesz się także wszystkiego na temat rabatów ilościowych obowiązujących w naszym sklepie, gdyż jednostkowa cena juty może być niższa, jeśli zdecydujesz się na większe zakupy. Jeżeli mają Państwo pytania lub potrzebują pomocy w wyborze odpowiedniego wypełniacza, zapraszamy do kontaktu. Przypominamy, że posiadamy również inne wypełniacze do paczek, które mogą zostać użyte do dekoracji lub do zabezpieczenia towaru umieszczonego w paczce.

  rozwiń więcej >
  Zgoda na pliki cookie