Kategorie:

Nasze marki:

Segregatory biurowe

  Jest 3 produktów.

  Pokazano 1-3 z 3 pozycji

  Aktywne filtry

  Właściwie uporządkowane dokumenty i faktury to podstawa funkcjonowania każdego nie tylko biura ale również domu. Z tego właśnie powodu warto jest o to zadbać od samego początku, by można było w późniejszym czasie z łatwością znaleźć to czego akurat się potrzebuje. Idealnie jeśli chodzi o tego typu zadania sprawdzają się segregatory biurowe. Dlatego to właśnie na nie należy postawić, by można było z łatwością posegregować stosy dokumentów.

  Przechowywanie dokumentów - segregator nie do zastąpienia

  Wiadomo, że im dłużej prowadzi się biuro czy dom, tym jednak tych dokumentów jest więcej. Stąd też tak duże znaczenie ma właściwe posegregowanie ich, a następnie włożenie w odpowiednie koszulki. To właśnie nie tylko uporządkuje je, ale również ochroni przed zniszczeniem. Doskonale sprawdzają się również segregatory z nadrukiem, których na rynku jest sporo a i tak pojawiają się nowe. Wiadomo, że czarny segregator A4 może posłużyć do wszystkiego, ponieważ wystarczy go właściwie opisać. W ten sposób można będzie naprawdę więcej na tym wszystkim skorzystać. Jeśli szukasz akcesoriów biurowych, sprawdź także firmowe skoroszyty, teczki do biura oraz stemple biurowe.

  Segregator na dokumenty - przydatny nie tylko w biurze

  Nie ma wątpliwości, że dobrej jakości segregator to rzecz niezbędna w pracy każdego biura. Mimo komputeryzacji wciąż wiele dokumentów trzeba przechowywać w formie papierowej, a więc warto używać narzędzi, które pomogą nam się w nich szybko odnajdywać i ułatwią samą archiwizację. Segregatory do biura dodatkowo pozwalają na skuteczne zabezpieczenie ważnych dokumentów przed zakurzeniem, wilgocią czy brudem. Możemy przechowywać je na półce, w szafie lub zapakowane w karton, który umiejscowimy tam, gdzie nie będzie zabierał cennego miejsca.

  Pamiętajmy też, że odpowiednio dobrany model równie dobrze może spełnić rolę segregatora ofertowego. To idealne rozwiązanie, aby w gustowny sposób przedstawić klientowi katalog produktów dostępnych w firmie czy portfolio z dotychczas wykonanymi projektami. Co ważne, w razie zmian poszczególne kartki możemy z łatwością podmieniać, czego nie moglibyśmy zrobić, gdyby katalog miał klasyczną formę drukowanej broszury.

  Segregator biurowy - jak z niego korzystać?

  Segregator biurowy działa w prosty sposób. Wystarczy użyć dziurkacza, aby zrobić otwory w kartce, a następnie wpiąć ją w segregator. Jeśli nie mamy czasu lub ochoty kłopotać się z dziurkowaniem, możemy sięgnąć po gotowe koszulki z perforacją. Zdadzą one egzamin również w przypadku wpinania dokumentów do skoroszytu. Równie prosta jest sama budowa segregatora. Zwykle jest on wykonany z tektury i okleiny. Może być oklejony folią polipropylenową (folią PP) lub PVC. Zdarzają się też modele wykonane z kartonu lub miękki segregator, czyli taki, w których można zginać okładkę. Taki model dobry jest szczególnie wtedy, gdy mamy w zamiarze częste przenoszenie dokumentów, np. w torebce, która nie mieści formatu A4.

  Niezależnie od tego, czy wybieramy segregator gruby czy cienki, jeśli odłożymy go na półkę, jedyne co będziemy widzieć, to jego grzbiet. Z tego powodu to właśnie tam umieszcza się jego oznaczenie. Najczęściej producenci dołączają gotową etykietę, na którą wystarczy nanieść opis i wsunąć z powrotem. Możemy posłużyć się w tym celu zwykłym długopisem lub markerem. Etykieta jest dwustronna, dzięki czemu możemy wykorzystać ją do ponownego oznaczenia, jeśli zdecydujemy się zmienić przeznaczenie segregatora, a jeśli potrzeba taka znów nastąpi, wystarczy jedynie dokupić nową etykietę, gdyż ta dołączana przez producenta jest wymienna.

  Na grzbiecie segregatora do biura często znajduje się też specjalnie wycięty otwór na palce, który zdecydowanie ułatwia wyjęcie go z półki. Posiadają go również modele dostępne u nas. Ich budowę charakteryzuje również to, iż mają metalowe okucia na krawędziach, dzięki którym są dużo bardziej odporne na zniszczenie w wyniku częstego szurania o powierzchnię półki.

  Rodzaje segregatorów - najpopularniejszy format A4

  Segregator A4 na dokumenty niewątpliwie jest rozmiarem, który cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż prawie wszystkie dokumenty urzędowe mają właśnie taki format. Warto jednak pamiętać, że akcesorium to pozwala na wpięcie również wszelkich dokumentów o mniejszym rozmiarze, np. A5, choć prawdą jest, iż niektórzy producenci tworzą specjalne, małe segregatory przeznaczone do tego typu dokumentów. Oczywiście zakup segregatora A4 nie oznacza, że będzie miał on dokładne wymiary tego formatu, gdyż zwykle jest o kilka milimetrów większy. Warto uwzględnić to przy projektowaniu półki, na której zamierzamy go umieścić.

  Oprócz rozmiaru warto zastanowić się też nad wersją kolorystyczną. Wiele zależy w tym względzie od preferencji, ale nieraz zestaw kolorowych segregatorów zwyczajnie ułatwia nam szybsze zidentyfikowanie tego, po który akurat potrzebujemy sięgnąć. W ofercie posiadamy segregatory czarne, segregatory czerwone oraz segregatory zielone. W sklepach możemy też znaleźć specjalne segregatory ozdobne, które mogą cechować się nie tylko ciekawą kolorystyką czy wzorami, ale także kształtem i fakturą. Bardziej nadają się jednak do przechowywania zdjęć lub innego rodzaju pamiątek, które wymagają szczególnej oprawy.

  Duże segregatory - 80 mm szerokości grzbietu

  Ważnym parametrem jest również grubość, czyli inaczej mówiąc - szerokość grzbietu. Możemy spotkać się z cienkimi segregatorami, w których wynosi ona zaledwie 30 mm, ale w dużych segregatorach jest to zazwyczaj 70-80 mm, co w praktyce oznacza, że zmieścimy w nich nawet 600 kartek. Wiele osób obawia się, że w tak grubym pliku ciężko będzie się odnaleźć, ale pamiętajmy, że wiele w tym względzie zależy od nas samych. Możemy bowiem odpowiednio dostosować wnętrze, aby panował w nim porządek, a przydatne w tym celu mogą być przekładki indeksujące. To rodzaj przegródek - plastikowych lub kartonowych, na których możemy umieścić dowolny napis lub skorzystać z gotowych produktów z nadrukiem, np. alfabetycznym lub numerycznym.

  Segregatory do dokumentów - mechanizm

  Ze względu na mechanizm segregatory biurowe dzieli się na dwa typy: z mechanizmem dźwigniowy lub ringowym. Pierwszy z nich jest wyjątkowo trwały. Nawet kilkutysięczne użycie nie spowoduje osłabienia jego siły docisku, dlatego poleca się, aby wybrać go w przypadku, gdy przewidujemy potrzebę częstego otwierania segregatora i uzupełniania jego zawartości. Silny docisk decyduje też o tym, że dobrze sprawdza się on zwłaszcza w przypadku grubej dokumentacji, natomiast w przypadku cieńszej wystarczający jest zwykle mechanizm ringowy. Wybierając go musimy też zdecydować, czy lepszy będzie ten z dwoma czy z czterema ringami. Warto też wiedzieć, że gdy mechanizm odmówi posłuszeństwa, wcale nie oznacza to końca żywotności segregatora - w większości przypadków mechanizm jest wymienny, a zatem wystarczy tylko kupić odpowiedni i zamontować go w miejsce starego.

  Sprawdź segregatory A4 w naszym sklepie papierniczym online

  W sklepach oferujących artykuły biurowe znajdziemy segregatory A4 cienkie i grube różnych marek. Do popularnych należą między innymi Esselte i Donau. Warto jednak przekonać się, że tanie segregatory mogą być tak samo dobre, jak droższe, a na nich zakupie można wiele oszczędzić i przeznaczyć te pieniądze np. na zakup koszulek groszkowych, w które włożymy kartki, zapewniając im jeszcze lepsze zabezpieczenie albo na zakup dodatkowych akcesoriów do segregatorów na dokumenty, choćby takich jak przekładki. Wspomniane koszulki również możesz kupić w naszym sklepie i otrzymać wszystko w ramach jednej dostawy.

  Jeśli w naszej ofercie segregatorów do dokumentów aktualnie nie ma danego produktu, który chcesz nabyć, prawdopodobnie jest to tylko chwilowy brak. Zachęcamy wówczas do pozostawienia e-maila w odpowiednim oknie, które wyświetla się po wejściu w produkt, aby otrzymać powiadomienie natychmiast, gdy tylko ponownie pojawi się możliwość zakupu. Możesz też zgłosić się bezpośrednio do nas z zapytaniem o planowany termin uzupełnienia stanów magazynowych.

  Kolorowe i czarne segregatory w Centrumpakowania.com - zalety

  Oferowane przez nas duże segregatory to artykuły biurowe o wielu zaletach. Cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących i trafiają w potrzeby zarówno klientów biznesowych, jak i prywatnych. Jakie są?

  • trwałe - przeznaczone do długiego i częstego użytkowania,
  • wygodne - ułatwione chwytanie segregatora i obsługa mechanizmu,
  • różnorodne - uniwersalny czarny segregator i kolorowe modele,
  • estetyczne - będą dobrze prezentowały się na firmowym biurku,
  • przystępne cenowo - z możliwością uzyskania dodatkowych zniżek.

  Tanie segregatory - wysyłaj zamówienia i oczekuj na kuriera

  W internetowym sklepie Centrumpakowania.com oferujemy bogaty asortyment materiałów biurowych w atrakcyjnych cenach. Nasza oferta adresowana jest do wszystkich - zarówno do klientów hurtowych, jak i detalicznych. Szczególnie korzystna jest jednak dla klientów zainteresowanych nabyciem większej liczby sztuk, gdyż jednostkowa cena segregatorów spada już przy wielkości zamówienia 10 sztuk. Więcej informacji na temat rabatów uzyskasz przechodząc na podstronę danego produktu.

  Przystępna cena segregatorów biurowych to nie wszystko - z racji lokalizacji naszego magazynu blisko Poznania, klientom z tego miasta i okolic zapewniamy także całkowicie bezpłatną dostawę. Zarówno w tym przypadku, jak i w przypadku klientów z innych części Polski z reguły jest ona realizowana w ciągu dwóch dni roboczych. Zachowujemy standardy, które chronią dostarczany towar przed zniszczeniem. Sprawdź nasz katalog produktów i zamów wszystko, czego potrzebujesz, a jeśli przed zakupem chcesz o coś dopytać, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod telefonem, e-mailem lub za pośrednictwem chatu na naszej stronie internetowej.