Kategorie

Rolki do kas

  Jest 2 produktów.

  Pokazano 1-2 z 2 pozycji

  Aktywne filtry

  Rolki do kas fiskalnych to akcesoria niezbędne w każdym sklepie i punkcie usługowym. W zależności od typu kasy fiskalnej stosuje się rolki o różnej szerokości i długości. W internetowym sklepie papierniczym centrumpakowania.com znajdziecie najwyższej jakości rolki do kas fiskalnych dostępne w konkurencyjnych cenach. Wyróżniające się wysoką użytecznością i grubością papieru rolki fiskalne są także niezwykle wygodne i proste w użyciu. Zapraszamy!

  Rolki do kasy fiskalnej

  Rolki fiskalne przeznaczone są do zapisu danych dotyczących transakcji. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment kas fiskalnych różniących się technologią nanoszenia druku oraz rozmiarem wymiennych rolek. Wyłącznie inwestując w rolki wykonane z białego papieru wysokiej jakości w odpowiednim rozmiarze zyskujemy pewność komfortu pracy z kasą fiskalną.

  Rolki fiskalne - wysoka jakość, niska cena

  Wybierając rolki do terminala warto zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar, lecz także na jakość papieru, z którego są wykonane. Wysoka gramatura papieru zapewnia odpowiednią wytrzymałość produktu oraz jego estetyczny wygląd. W naszym sklepie internetowym znajdziecie wyłącznie najwyższej klasy produkty, których jakość docenią nawet najbardziej wymagający klienci. Zobacz też dziurkacze, korektory biurowe oraz papier A4 do drukarki.

  Papier do drukowania paragonów i nie tylko

  Sprzedając towary czy prowadząc działalność usługową, jesteśmy zobowiązani do wydawania paragonów. Oznacza to konieczność zakupu urządzenia fiskalnego i odpowiedniego rodzaju papieru. Nie może to być zwykły papier - to specjalny papier termiczny do kas fiskalnych i drukarek. Jego zastosowanie nie kończy się jednak na paragonach - często wydruki dokonywane na nim pełnią rolę biletów wstępu, potwierdzenia pobrania gotówki z bankomatu czy uiszczenia opłaty parkingowej. Rolki do paragonów to podstawowe narzędzia w pracy sklepów, punktów usługowych i instytucji, a ich wykorzystanie zwiększyło się wraz ze wzrostem popularności terminali płatniczych.

  Rolki termiczne do kasy fiskalnej - jak wybrać odpowiednią?

  Przeglądając rolki fiskalne możemy natknąć się na dość specyficzne oznaczenia, np. 57/20. Trzeba wiedzieć, że pierwsza liczba oznacza szerokość, natomiast druga - długość, przy czym parametry te podawane są w różnych jednostkach - szerokość w milimetrach, a długość w metrach. Rozszyfrowując podany przykład - jest to rolka o wymiarach 57 mm szerokości i 20 m długości. Wielu osobom wydaje się, że im większa długość rolki do drukarki fiskalnej, tym lepiej, gdyż rzadziej trzeba będzie ją wymieniać. Takie myślenie może jednak doprowadzić nas do kłopotliwej sytuacji, w której nie będziemy w stanie zamknąć pokrywy drukarki czy terminala, gdyż zwyczajnie rolka nie zmieści się w nim. Przed złożeniem zamówienia zawsze warto więc znaleźć w instrukcji informację na temat maksymalnych dopuszczalnych rozmiarów rolki kasowej termicznej.

  Papier do drukarek fiskalnych musi też cechować się odpowiednią gramaturą. W przeciwnym razie będzie łatwo ulegał niszczeniu, a to oznacza stratę pieniędzy. Słabej jakości papier niesie też ryzyko dla samego sprzętu, w którym zamierzamy go umieścić, gdyż może być przyczyną jego częstych awarii. Poleca się wybór rolek fiskalnych o gramaturze minimum 50 g/m2. Dla porównania, zwykła kartka papieru ma zazwyczaj 80 g/m2. Kolejnym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest trwałość nadruku. Producenci nie zawsze deklarują ją na swoich wyrobach, ale trzeba wiedzieć, że przy produktach z wyższej półki jakościowej wynosi ona zwykle 4-7 lat.

  Papier termiczny do kasy fiskalnej - co warto o nim wiedzieć?

  Papier stosowany do produkcji rolek termicznych do kasy fiskalnej jest dość specyficzny. Składa się z 3 warstw: nośnej, zabezpieczającej i z emulsji termoczułej. Jedyne, czego potrzebujemy, by tworzyć na nim nadruki, to sprzęt drukujący. Nie ma konieczności dokupywania żadnych dodatkowych materiałów eksploatacyjnych, dzięki czemu jest to rozwiązanie ekonomiczne. Istotną zaletą jest także szybkość druku. Dobrej jakości sprzęt i rolka paragonowa to zestaw, przy pomocy którego w kilka sekund stworzymy dowód zakupu, aby obsługiwany klient nie musiał tracić czasu przy kasie.

  Trzeba wiedzieć, że wydruk na wspomnianych rolkach kasowych do kas fiskalnych zawsze jest wydrukiem monochromatycznym, czyli jednokolorowym. Z czasem samoistnie traci na jakości, a proces ten może zostać opóźniony, jeżeli paragon będzie przechowywany w odpowiednich warunkach. Jeśli zaś zostanie narażony na działanie wysokiej temperatury, trwałość nadruku może być skrócona. Warto też wiedzieć, że jeszcze do niedawna papier termiczny nie był dobrze postrzegany, ze względu na obecny w jego składzie szkodliwy bisfenol A. Od 2020 roku na terenie Unii Europejskiej istnieje jednak zakaz sprzedaży rolek papieru do kasy fiskalnej zawierających tę substancję, a zatem nie ma już powodów do obaw.

  Najlepsze rolki kasowe znajdziesz w ofercie Centrumpakowania.com

  Zastanawiając się gdzie kupić rolki do kasy fiskalnej pamiętajmy, że w sklepach możemy napotkać różnego rodzaju rolki, m.in. takich marek jak Novitus czy Elzab. W naszej ofercie dostępne są równie dobre rolki do kas i drukarek, a dokonywane na nich nadruki dobrze wyglądają i zachowują trwałość przez długi czas. W większości urządzeń wykorzystywane są rolki do kas fiskalnych 57/20, dlatego właśnie taki najpopularniejszy model mamy w swojej ofercie. Odpowiedni produkt znajdą u nas jednak także osoby, które poszukują dłuższych rolek, gdyż oferujemy taśmę do kasy fiskalnej 57/30.

  W dobrze prosperujących przedsiębiorstwach rolki fiskalne są akcesoriami, które kończą się co chwila. Z tego powodu warto zakupić ich więcej, aby zawsze mieć pod ręką bezpieczny zapas na wypadek zwiększonego popytu. Warto zrobić to jeszcze z jednego powodu - aby móc kupić je w korzystniejszej cenie. W Centrumpakowania.com wychodzimy naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i oferujemy najlepsze ceny dla tych, którzy zdecydują się zrobić u nas większe zakupy. Składając zamówienie już na 5 opakowań z rolkami do kasy fiskalnej cena pojedynczego opakowania ulega obniżeniu, a jeszcze większa zniżka obowiązuje przy zamówieniu 20 opakowań. Przypominamy także, że w naszym sklepie czeka o wiele więcej artykułów przydatnych dla sklepów, a także artykuły biurowe.

  Papier do kas fiskalnych - szybkie i wygodne zakupy

  Gdzie kupić papier do kasy fiskalnej? Składając zamówienie w Centrumpakowania.com, możesz spodziewać się dostawy w ciągu 2 dni roboczych. To najwygodniejszy sposób, aby nabyć jakościowy papier. Kasa fiskalna, drukarka, terminal - niezależnie od tego, do jakiego urządzenia go potrzebujesz, w naszej ofercie możesz znaleźć odpowiedni produkt. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

  rozwiń więcej >