Kategorie

Opakowania Doypack

  Jest 3 produktów.

  Pokazano 1-3 z 3 pozycji

  Aktywne filtry

  Każdy produkt przeznaczony do sprzedaży potrzebuje odpowiedniego opakowania. W wielu przypadkach najlepszym może okazać się doypack. Sklep Centrumpakowania.com jest miejscem, w którym tego typu opakowania możesz kupić szybko i w przystępnej cenie. To jeden z elementów naszej bogatej oferty opakowań z zamknięciem strunowym, który cieszy się największą popularnością wśród klientów prowadzących działalność związaną ze sprzedażą produktów spożywczych, kosmetycznych i chemicznych.

  Opakowanie doypack - szczelne pakowanie żywności

  Co to jest doypack? To przemyślanie skonstruowany woreczek z rozkładanym dnem, służący przede wszystkim do pakowania sypkich produktów spożywczych przeznaczonych na sprzedaż, np. kawy, herbaty, ziół czy nawet tytoniu. Przy tego typu produktach ważne jest bowiem to, aby nie dopuścić do rozsypania się cennej zawartości, a także zachować świeżość i aromat. Omawiane opakowania foliowe doskonale radzą sobie z tym zadaniem, a dzięki temu, że posiadają strunowe zamknięcie, zapewniają użytkownikowi niebywałą wygodę. Artykuł spożywczy zapakowany w doypack nie wymaga już przesypywania do słoiczka lub innego szczelnego pojemnika zaraz po otwarciu opakowania - wystarczy, że będziemy jedynie pamiętać o szczelnym zamknięciu saszetki po każdym otwarciu.

  Opakowania doypack z nadrukiem chętnie wybierają także producenci przypraw czy suszonych owoców, a nawet produktów płynnych i półpłynnych, takich jak sosy. To opakowania lubiane także przez samych klientów, gdyż nawet po opróżnieniu z oryginalnej zawartości można użyć ich do przechowywania produktów w domowej spiżarni. Wiele osób przechowuje w nich nawet przetwory. Wszystko przez to, że doypaki to solidne opakowania, tworzone z folii odpornych na rozerwanie czy przebicie. Skutecznie chronią też zawartość przed zawilgoceniem czy zakurzeniem. Stanowią doskonałą alternatywę dla butelek i słoiczków, gdyż są od nich nie tylko tańsze, ale i lżejsze, a w razie upadku nie rozbiją się. Są także lepsze od zwykłych opakowań foliowych, gdyż wyglądają bardziej elegancko i dają ustawić się pionowo.

  Opakowania typu doypack - karmy dla zwierząt i artykuły chemiczne

  Worki doypack są idealnymi opakowaniami na żywność przeznaczoną dla ludzi, ale można sprzedawać w nich także karmę dla zwierząt. Opakowania tego typu są tak uniwersalne, że świetnie sprawdzają się także w wielu innych branżach, m.in. w sprzedaży artykułów chemicznych i kosmetycznych. Mydło w płynie, żele, maseczki pielęgnacyjne - producenci doypacków przekonują, że ich opakowania są na tyle szczelne, iż z powodzeniem można przechowywać w nich tego typu płyny, a na czas sprzedaży można dodatkowo zabezpieczyć otwarcie przed rozszczelnieniem - wykonując zgrzew nad zamknięciem. Do zgrzewania wystarczy użyć zgrzewarki do folii. W opakowaniach doypack ze struną często sprzedawane są też np. tabletki do zmywarki.

  Doypack ze struną - budowa

  Otwieranie opakowania typu doypack jest proste, gdyż działają one na takiej samej zasadzie, co torebki strunowe. Wystarczy rozchylić krawędzie nad struną, aby dostać się do zawartości opakowania. Co ważne, nawet jeśli zrobimy to ze zbyt dużą siłą lub szybkością, nie dojdzie do rozerwania opakowania. Jeśli chodzi zaś o wygląd, producenci doypacków mają w tym względzie wiele pomysłów. Co do zasady, ma to być opakowanie przeznaczone do ekspozycji, a zatem musi wyglądać atrakcyjnie. W przeciwieństwie do standardowych opakowań, są one stawiane pionowo, a nie poziomo, warstwa na warstwie. Ich zadaniem jest więc przyciągnięcie uwagi klienta przechodzącego obok.

  Skoro doypacki to szczególny rodzaj opakowania, pierwszą ważną kwestią jest materiał, z którego są tworzone. Najczęściej jest to połączenie papieru kraft z laminatem bądź folią - metalową lub plastikową. Czasem stosowana jest dodatkowa warstwa aluminium, która dodatkowo zabezpiecza produkt. Wbrew pozorom, opakowania te nie zawsze muszą rzucać się w oczy. Wielu producentów preferuje stonowaną kolorystykę, np. czarny matowy lub zwyczajnie woli postawić na całkowicie przezroczyste doypacki. Jeśli zaś chodzi o kształt, często mają one zaokrąglone narożniki.

  Producenci opakowań doypack często zaskakują też ich fakturą. Popularny jest między innymi tzw. paper touch, czyli projekt, w którym dzięki różnym środkom nanoszonym na folię nabiera ona takiego wyglądu, że na pierwszy rzut oka przypomina papier i wydaje się papierem również w dotyku. Możliwości jest wiele. Wielu klientów preferuje błyszczące powierzchnie, od których odbija się sklepowe światło, ale część skłania się ku prostej i delikatnej stylistyce.

  Doypack z okienkiem

  Jeśli wybierasz worki typu doypack do pakowania swoich produktów, koniecznie przemyśl, czy warto, by przez opakowanie częściowo widoczna była zawartość. To praktyka często stosowana przez producentów, którzy chcą przekonać klienta, że w kwestii jakości towaru naprawdę nie mają nic do ukrycia. Każdy doypack papierowy oferowany przez naszą firmę posiada specjalne okienko, czyli fragment bezbarwnej folii, przez którą można zobaczyć produkt znajdujący się w środku opakowania. Okienko to znajduje się mniej więcej w połowie jego wysokości.

  Doypack z nadrukiem

  Doypacki przeznaczone do pakowania produktów na sprzedaż zwykle opatrzone są nadrukiem. Jest on wykonywany na etapie produkcji opakowań. Jego charakter często nie ogranicza się jedynie do informowania klienta o producencie i nazwie produktu, ale pełni ważniejszą rolę, wpływając na całościowy design. Cena doypacka z nadrukiem jest jednak zazwyczaj znacznie wyższa, niż cena gotowego opakowania, dlatego jeśli nie ma w tym względzie konieczności, gdyż przykładowo produkty sprzedawane są jedynie na lokalnym rynku, gdzie każdy dobrze kojarzy sprzedawcę, nie ma sensu przepłacać. W Centrumpakowania.com w ofercie posiadamy jedynie gotowe doypacki, na których nie ma możliwości nadrukowania logo czy innego projektu. Zapraszamy do zapoznania się jednak z szeroką gamą naszych akcesoriów, na których wykonujemy nadruki, np. na taśmach i kartonach.

  Zalety woreczków doypack

  Producenci doypack coraz częściej tworzą swoje produkty z myślą o dobru środowiska. Wiele modeli posiada znaczek informujący, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Oznacza to, że można wyrzucić go do domowych śmieci plastikowych. Jakie inne zalety mają torby doypack?

  • easy-open - laserowa nacinka i zamknięcie strunowe pozwala na wielokrotne i szybkie otwieranie oraz zamykanie opakowania,
  • całkowicie szczelne - możliwość wielokrotnego otwierania i zamykania opakowania nie wpływa na pogorszenie szczelności,
  • lekkie - są lżejsze od słoika czy butelki, a tak samo pozwalają na wyeksponowanie produktu,
  • idealne do ekspozycji - na półce sklepowej ustawiane są na stojąco,
  • atest - nadają się do kontaktu z żywnością, a zatem można wykorzystywać je do pakowania przeróżnych produktów spożywczych,
  • okienko - możliwość podglądu zawartości opakowania, co dla wielu kupujących może być czynnikiem zachęcającym do wyboru produktu.

  Torebki doypack w naszym sklepie Centrumpakowania.com

  Jeśli poszukujesz torebek doypack na własne potrzeby lub prowadzisz działalność, w ramach której potrzebujesz zapakować swoje produkty w eleganckie i praktyczne opakowanie, w naszym sklepie internetowym możesz zaopatrzyć się w jakościowe saszetki. Produkt dostępny jest w trzech wariantach wielkościowych:

  Wszystkie modele posiadają niewielkie okno na froncie opakowania oraz mają uniwersalny kolor, na tle którego doskonale będą prezentowała się na przykład kawa ziarnista. Przed wyborem odpowiedniego modelu warto przeliczyć sobie, jak wiele produktu w niego zmieścimy. Przykładowo, jeśli chodzi o woreczek 1000 ml - do takiego opakowania można wsypać maksymalnie 550g zmielonej kawy. W razie pytań związanych odnośnie doypaków z okienkiem lub samej procedury składania zamówień w naszym sklepie, zapraszamy do kontaktu.

  Pamiętaj też, że cena jednostkowa woreczka doypack uzależniona jest od wielkości zamówienia. Zamawiając pojedyncze opakowanie, trzeba liczyć się z kosztem prawie drugie tyle większym, co przy zamówieniu na 1000 sztuk. Aby korzystniej zaplanować zakupy, warto kliknąć w produkt i przeanalizować wyświetlaną tam tabelę. Zapoznaj się z naszą ofertą woreczków do pakowania i pozostałych artykułów, które również mogą przydać się w przechowywaniu lub sprzedaży produktów.

  rozwiń więcej >
  Zgoda na pliki cookie