Pudełeczka kartonowe | Centrumpakowania.com
Pudełeczka kartonowe | Centrumpakowania.com

Karton to jedno z najchętniej wybieranych akcesoriów zabezpieczających wysyłane produkty przed zniszczeniem w transporcie. Jest ekologiczny, łatwo dostępny i tani, a przy tym doskonale chroni znajdujące się w nim przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi i brudem. To produkt uniwersalny, dzięki czemu sprawdza się zawsze, niezależnie od branży i charakteru przewożonych artykułów.

Pudełka kartonowe dostępne na rynku różnią się wyglądem, jakością wykonania i wielkością. W zależności od potrzeb mamy do wyboru duże kartony, niezbędne podczas wysyłki przedmiotów wielkogabarytowych, oraz małe pudełeczka kartonowe, przydatne w trakcie pakowania drobnych przedmiotów, takich jak np. biżuteria lub kosmetyki. W poniższym artykule skupimy się na tych drugich. Wyjaśnimy, dlaczego warto kupić pudełeczka tekturowe, na co zwrócić szczególną uwagę inwestując w nie oraz jak wybrać najlepsze. Przyjemnej lektury!

Dlaczego warto kupić małe pudełeczka tekturowe?

Małe pudełka papierowe świetnie sprawdzają się w roli opakowań drobnych przedmiotów, takich jak perfumy, biżuteria, kosmetyki, drobna elektronika, itp. Nieco większe modele są niezastąpione w trakcie pakowania książek, akcesoriów odzieżowych, kubków, talerzyków i innych przedmiotów podobnej wielkości. Z jednej strony doskonale zabezpieczają znajdujące się w nich przedmioty przed brudem i uszkodzeniami mechanicznymi, a z drugiej odpowiednio zaprojektowane pełnią funkcję marketingową i zachęcają klientów do nabycia danego dobra. W porównaniu z opakowaniami z tworzyw sztucznych pudełeczka kartonowe są dużo bardziej ekologiczne, tańsze i atrakcyjniejsze wizualnie. Dobrze sprawdzają się w roli opakowań towarów, niezależnie od ich kształtu, charakteru i zastosowania.

Małe pudełeczka kartonowe to również znakomity wybór w sytuacji, gdy planujemy nadać paczkę i zależy nam na tym, aby dotarła ona do adresata w stanie nienaruszonym. Kartony, zwłaszcza te wykonane z grubej, wielowarstwowej tektury, znakomicie chronią znajdujące się w nich przedmioty przed zgnieceniem, otarciami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi mogącymi pojawić się w transporcie.

Pudełeczka kartonowe czy koperty? - co wybrać?

Wysyłając nieduże przedmioty pocztą lub kurierem wielu z nas zastanawia się co wykorzystać w roli opakowania - pudełeczka kartonowe czy koperty. Wybór nie jest oczywisty, ponieważ w zależności od kształtu, wielkości i charakteru danego towaru obie opcje mogą okazać się równie korzystne. Koperty, zwłaszcza te bąbelkowe, dobrze sprawdzą się w trakcie wysyłki płaskich produktów stosunkowo odpornych na zniszczenie, takich jak np. portfele, biżuteria, rękawiczki, szale i inne akcesoria odzieżowe. Z kolei małe opakowania kartonowe warto wybrać w przypadku kruchych przedmiotów o nieforemnych kształtach, takich jak np. kubki, ceramika i kosmetyki. W ich przypadku warto jednak pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, tj. akcesoriach które wypełnią wolną przestrzeń w kartonie i wytłumią wstrząsy pojawiające się w transporcie. Przykładowo, wełna drzewna lub folia bąbelkowa są w sam raz.

Czytaj także: W co zapakować paczkę?

Małe pudełka papierowe dla e-commerce

Małe pudełeczka tekturowe są chętnie wykorzystywane w handlu internetowym jako opakowania wysyłkowe. Ich podstawową funkcją jest ochrona wysyłanego towaru przed zniszczeniem, jednakże odpowiednio zaprojektowane pełnią jeszcze jedną, niezwykle ważną funkcję, a mianowicie są elementem reklamowym. Firmy, którym zależy na popularyzacji marki powinny zatem zainwestować w pudełeczka kartonowe z nadrukiem i to w nich wysyłać artykuły klientom. Estetycznie wykonany kartonik w znaczącym stopniu pomaga budować wizerunek marki w oczach kupujących i partnerów biznesowych, a w dodatku jest oznaką profesjonalizmu i szacunku wobec własnej marki.

Wszystkie te aspekty sprawiają, że opakowania z logo firmy znajdującym się na wieczku bez wątpienia zapadną w pamięci kupujących i zachęcą ich do ponownego skorzystania z usług sklepu. Nie bez znaczenia są również wszelkie dodatkowe informacje skierowane do odbiorców paczek, np. podziękowania za zakupy lub zaproszenie do ponownego odwiedzenia sklepu.

Małe opakowania - postaw na jakość!

Niezależnie od tego czy kupujemy opakowania produktowe czy kartony na paczki inwestując w małe pudełeczka kartonowe warto wybierać wyłącznie produkty wysokiej jakości wykonane z najlepszych materiałów. Pudełeczka kartonowe, które kupujemy powinny cechować się dość dużą sztywnością, trwałością i estetycznym wykonaniem. Warto, aby były wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich złożenie nie stanowiło problemu. Co więcej, kupując małe pudełeczka kartonowe z nadrukiem trzeba zadbać, aby grafika, którą umieszczamy na opakowaniach została odwzorowana prawidłowo i prezentowała się schludnie.

Małe pudełeczka tekturowe - zastosowanie

Małe pudełeczka tekturowe to produkty o szerokim zastosowaniu. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane w roli opakowań produktowych dla artykułów takich jak perfumy, kosmetyki, akcesoria odzieżowe, drobna elektronika, itp. Świetnie sprawdzą się również jako opakowania wysyłkowe dla niewielkich przedmiotów. Dzięki temu, że zajmują niewiele miejsca ich wysyłka nie kosztuje zbyt wiele, a nieduży rozmiar wyklucza konieczność stosowania dużej ilości wypełniaczy.

Gdzie kupić małe pudełeczka kartonowe?

Szeroki wybór małych pudełeczek tekturowych znajdziesz w sklepie internetowym centrumpakowania.com. Oferujemy najwyższej jakości pudełeczka kartonowe cechujące się wysoką trwałością, estetycznym wykonaniem i konkurencyjną ceną. Oferta naszego sklepu obejmuje kartony fasonowe, klapowe, a także modele ozdobne i kartony InPost. Co więcej, proponujemy Ci również małe pudełeczka tekturowe z nadrukiem, dzięki którym skutecznie wypromujesz swoją markę. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania!

Czytaj także: Gdzie kupić karton?

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz