Jak śmiesznie zapakować prezent?
Posted by      20/09/2021 00:00:00    Komentarze 0
Jak śmiesznie zapakować prezent?

Pakowanie prezentów to dobra okazja, aby wykazać się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Idąc na przyjęcie, gdzie wszystkie prezenty prawdopodobnie będą zapakowane w ten sam, przewidywalny sposób, warto się nieco wysilić i przystroić swój upominek inaczej niż za pomocą papieru prezentowego. Jak jednak osiągnąć zamierzony efekt?

W poniższym tekście znajdziesz cztery sprawdzone sposoby na to jak fajnie zapakować prezent na wesele, osiemnastkę, urodziny lub dowolną inną okazję. Zobacz jakie to proste!

Jak zapakować mały prezent? - upominek w baloniku

Jeśli zastanawiasz się jak zapakować mały prezent tak, aby zapadł w pamięci obdarowywanej osoby na długo zapakuj go w... balonik! Wystarczy kupić zwykły balon w ładnym kolorze, włożyć do niego upominek, a następnie go nadmuchać i zawiązać wylot powietrza na pęk. Potem tak przygotowany podarunek należy włożyć do ozdobnego pudełka na prezenty, aby balon nie uległ niechcący przebiciu. Możesz także włożyć nadmuchany balonik do zwykłego pudełka kartonowego, zapakować go w papier prezentowy i przewiązać wstążką. Mimo, że z zewnątrz prezent będzie wyglądał zwyczajnie, zaskoczenie na twarzy obdarowywanej osoby masz jak w banku!

Ananas, czyli jak śmiesznie zapakować wino na prezent

Jeśli zastanawiasz się jak ciekawie zapakować prezent wybierz metodę “na ananasa”! To popularny sposób przyozdabiania butelek z alkoholem na prezent. Jeśli wybierasz się na wesele, parapetówkę, urodziny lub rocznicę ślubu metoda ta sprawdzi się w sam raz! Wystarczy wyposażyć się w kawałki zielonego papieru rysunkowego lub zieloną bibułę, klej na gorąco, nożyczki, sznurek jutowy i praliny zapakowane w złote lub żółte folijki, np. ferrero rocher. Następnie za pomocą kleju należy przymocować praliny do dolnej, szerszej części butelki, a z papieru lub bibuły wyciąć “liście” i przykleić je u nasady szyjki. Na koniec miejsce, gdzie “liście” stykają się z cukierkami należy zasłonić sznurkiem jutowym tak, aby klejenie było niewidoczne i voilà!

Czytaj także: Jak oryginalnie zapakować prezent na urodziny?

Gotówka zamiast pizzy? - jak fajnie zapakować prezent na 18

W niektórych sytuacjach warto zamiast prezentu ofiarować gotówkę. Wówczas śmieszne zapakowanie prezentu jest nieco utrudnione, ale i na to znajdzie się sposób. Wystarczy zaopatrzyć się w małe pudełko do pizzy, ułożyć w nim banknoty w koło i skleić na środku gotową kokardą. Jej klej jest na tyle słaby, że nie uszkodzi pieniędzy i na tyle mocny, że skutecznie je przytrzyma na miejscu. Następnie pudełko na pizzę należy zamknąć i przewiązać kokardą. Tak przygotowany upominek świetnie sprawdzi się w przypadku takich okazji jak osiemnastka, rocznica ślubu lub urodziny.

Ciasteczka w kopertach po CD, czyli jak ciekawie zapakować prezenty dla bliskich

Osobom, które zastanawiają się jak ładnie zapakować mały prezent dla najbliższych polecamy wykorzystanie torebek po płytach CD. Ich koszt to zaledwie kilka groszy, dzięki czemu można zaopatrzyć się od razu w więcej sztuk i podarować w nich prezenty całej rodzinie. Ponadto, większość torebek na płyty CD posiada foliowe okienko, które umożliwiają należyte wyeksponowanie upominków. Przykładowo, własnoręcznie upieczone i udekorowane ciasteczka wsunięte do torebek po CD będą prezentować się niezwykle estetycznie, a w dodatku będą dobrze zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Dobrym pomysłem jest również przewiązanie tak zapakowanego prezentu wstążką lub przyklejenie do niego ozdobnych naklejek.

Czytaj także: Jak zapakować wino?

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz