4 zastosowania folii bąbelkowej, które Cię zaskoczą!
Posted by      12/09/2019 15:11:40    Komentarze 0
4 zastosowania folii bąbelkowej, które Cię zaskoczą!

Źródło zdjęcia:Pexels.com

Zazwyczaj otrzymujemy ją wraz z przesyłką kurierską, jako wypełnienie paczki i zabezpieczenie przed uszkodzeniem przedmiotów. Budzi radość u osób w każdym wieku i trudno przejść obok niej obojętnie, nie podejmując prób...strzelania. Powszechnie znana i stosowana przez sklepy wysyłkowe folia bąbelkowa, bo o niej mowa, ma szereg zastosowań zarówno w domu jak i podczas zabaw z dziećmi. Sprawdźcie nasz mini poradnik z którego dowiecie się do czego jeszcze można jej użyć.

Folia bąbelkowa jako materiał do prac plastycznych

Resztki folii bąbelkowej do pakowania można wykorzystać do zabaw plastycznych z dziećmi. Tworzenie wymyślnych obrazków czy tęczowych pieczątek z folii to tylko niektóre z propozycji na jej wykorzystanie podczas zajęć z najmłodszymi. Folię bąbelkową można pomalować również farbą do malowania wnętrz, a następnie odcisnąć ją na ścianie. Oryginalny efekt malunku i ozdobienia pokoju gwarantowany!

Zobacz również: Szary papier pakowy - zastosowanie, rodzaje, cena

Niezawodny izolator w domu i w ogrodzie

Ochrona roślin przed mrozem i wiatrem na okres zimy? Nic prostszego. Folia bąbelkowa na metry doskonale izoluje niewielkie drzewka i krzewy od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Użyj jej do owinięcia donic stojących na zewnątrz lub roślin wrażliwych na chłód. Tak zabezpieczony ogród przetrwa zimę w stanie nienaruszonym. Podobnie możesz wykorzystać folię do izolacji nieszczelnych okien. Mimo, iż jest to zastosowanie doraźne i tymczasowe, jest dobrym sposobem na powstrzymanie uciekania ciepła z pomieszczenia. Cena folii bąbelkowej jest niska i nie dysponując środkami na profesjonalne uszczelnienie okien, można na jakiś czas wspomóc się stosując folię jako izolator.

Czeka Cię sporo prac wykończeniowych w mieszkaniu i spędzisz dużo czasu na podłodze? Stosuj folię bąbelkową, aby ochronić kolana przed kurzem i zniwelować ból długotrwałego klęczenia czy siedzenia, zarówno w pomieszczeniu, jak i np. na trawie.

Folia bąbelkowa, a oszczędzanie wody

Nieco zaskakujące, ale nawet niewielka rolka folii bąbelkowej może pomóc w znacznym obniżeniu rachunków za wodę. Umieszczając kawałek folii bąbelkowej w zbiorniku spłuczki, będzie się w niej gromadziło mniej wody, a tym samym jej zużycie się zmniejszy. Czy to nie prosty, skuteczny i ekologiczny sposób na oszczędzanie wody i zmniejszenie rachunków?

Odstresuj się folią bąbelkową!

Każdy kto choć raz miał do czynienia z folią bąbelkową przyzna, że trudno przejść koło niej obojętnie i nie próbować nią strzelać. Powstały nawet specjalne opracowania naukowe sugerujące, że używanie folii bąbelkowej do strzelania ma uspokajające właściwości, ale bywa też…uzależniające. Jeśli macie resztki folii bąbelkowej w domu koniecznie przetestujcie wszechstronne zastosowanie.

Zobacz także: Paczka rusza w drogę, czyli pianka pakowa do zadań specjalnych

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz