Jak zapakować koszulkę na prezent?
Posted by      01/10/2021 00:00:00    Komentarze 0
Jak zapakować koszulkę na prezent?

Koszula lub T-shirt to popularny pomysł na upominek dla każdego. Ubrania te świetnie sprawdzą się jako prezent urodzinowy, imieninowy, z okazji dnia ojca, mikołajkowy prezent dla kolegi z klasy, podarunek na dzień dziecka, itp. W zależności od wybranego modelu mogą pełnić funkcję poważnego prezentu dla dziadka lub szefa lub zabawnego upominku dla przyjaciela. Aby jednak należycie spełniały swoją funkcję powinny być porządnie zapakowane.

W poniższym tekście znajdziesz cztery interesujące propozycje na to jak zapakować bluzkę na prezent. Przyjemnej lektury!

Jak zapakować koszulę na prezent? - o tym pamiętaj

Zastanawiasz się jak zapakować koszulkę na prezent? Nim podejmiesz ostateczną decyzję zwróć uwagę na następujące aspekty:

- kto jest adresatem prezentu? - Kwestia ta jest szczególnie ważna, ponieważ pakując prezent dla przełożonego lub dziadka musimy wybrać znacznie bardziej formalne opakowanie niż w przypadku przyjaciela lub kolegi z pracy.

- jak duża jest koszula/T-shirt - należy przy tym zwrócić uwagę zarówno na objętość rzeczy, jak i na ich kształt. Przykładowo, koszule często są pakowane z wykorzystaniem prostokątnych, kartonowych profili, dzięki czemu prezentują się schludnie i elegancko. Nie należy wówczas rozkładać tak złożonej koszuli, lecz podarować ją w tej postaci.

- czy koszula/T-shirt jest wyprasowana - jeśli nie, należy to zrobić przed umieszczeniem jej w opakowaniu.

Jak zapakować bluzkę w papier ozdobny?

Pierwszym, cieszącym się największą popularnością sposobem na to jak ładnie zapakować koszulkę na prezent jest wykorzystanie papieru prezentowego. Można to zrobić na kilka sposobów, m.in. pakując odzież w karton i owijając go papierem. Jeśli koszula lub T-shirt zostały uprzednio zapakowane w torebkę foliową można oczywiście pominąć etap ich pakowania w karton i od razu sięgnąć po papier prezentowy. Ciekawą metodą na pakowanie koszuli na prezent jest również uformowanie z papieru prezentowego koperty z zakładką i wsunięcie do środka odzieży. Decydując się na ten sposób warto jednak zrezygnować z zakupu cienkiego papieru prezentowego wątpliwej jakości na rzecz arkusza o dużej grubości. Dzięki temu unikniesz wrażenia bylejakości i tandety.

Czytaj także: Szary papier pakowy - zastosowanie, rodzaje, cena

Oryginalne pakowanie koszuli na prezent

Jeśli szukasz niecodziennego sposobu na to jak zapakować T-shirt na prezent rozważ wykonanie go własnoręcznie. Możliwości jest naprawdę wiele! Przykładowo możesz prezentową torebkę fałdową udekorować tak, aby wyglądem przypominała koszulę i doczepić do niej muszkę i guziczki wycięte z kolorowego papieru. Ciekawym pomysłem jest również sięgnięcie po woreczek jutowy lub samodzielnie wydziergany woreczek wełniany i wsunięcie do środka koszulki zwiniętej w rulon.

Pudełka ozdobne, czyli jak ładnie zapakować koszulkę na prezent

Jednym z najłatwiejszych sposobów na to jak ładnie zapakować bluzkę na prezent jest zakup kartonika prezentowego. Metoda ta sprawdza się niezawodnie, niezależnie od tego czy prezent ma mieć wydźwięk formalny, czy też nie, a w dodatku nie wymaga od nas wybitnych umiejętności plastycznych. Jedyne o czym trzeba pamiętać to zwrócenie uwagi rozmiar pudełeczka na prezent tak, aby wkładając do niego koszulkę zbytnio jej nie pomiąć. Wartym rozważenia pomysłem jest również zakup kartonika z okienkiem, dzięki któremu należycie wyeksponujemy prezent.

Jak zapakować T-shirt na prezent? - tuba à la cukierek

Ostatnią z naszych propozycji na to jak zapakować koszulkę na prezent jest umieszczenie jej w tubie w postaci rulonu i późniejsze opakowanie w celofan à la cukierek. Tubę możemy wykonać samodzielnie lub wykorzystać modele dostępne w sklepach, przeznaczone do wysyłki rysunków i plakatów pocztą. Warto jednak pamiętać, że metoda ta sprawdza się idealnie, gdy prezentujemy ubrania dziecku, jednak nie można jej wykorzystać w przypadku formalnych uroczystości.

Czytaj także: Tuleje tekturowe - ekonomia i użyteczność

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz