Jak zapakować alkohol na prezent?
Posted by      08/10/2021 00:00:00    Komentarze 0
Jak zapakować alkohol na prezent?

Alkohol to dość częsty pomysł na prezent odpowiedni niezależnie od okazji i relacji łączącej nas z obdarowaną osobą. Szeroki wybór alkoholi dostępnych na rynku sprawia, że każdy z nas bez trudu znajdzie trunek w sam raz na daną uroczystość. Aby jednak dobrze spełniał on swoją funkcję powinniśmy zwrócić uwagę również na opakowanie.

W poniższym tekście znajdziesz aż sześć inspirujących propozycji jak ozdobić alkohol na prezent. Mamy nadzieję, że choć jedna z nich przypadnie Ci do gustu!

Jak ozdobić alkohol na prezent? - torebka prezentowa

Najłatwiejszym i zarazem najpopularniejszym sposobem na to jak zapakować alkohol na prezent jest zakup torebki prezentowej. W sklepach znajdziesz szeroki wybór modeli różniących się wzorem i kolorystyką, dzięki czemu łatwo wybierzesz model odpowiedni na daną okazję. Ponadto, decydując się na torebkę prezentową unikniesz konieczności własnoręcznego przyozdabiania butelki przy użyciu celofanu, papieru prezentowego i innych akcesoriów dekoracyjnych. Jest to niewątpliwy atut, zwłaszcza jeśli prace plastyczne nie sprawiają Ci przyjemności.

Jak zapakować alkohol w celofan?

Celofan jest jednym z najchętniej stosowanych akcesoriów dekoracyjnych wykorzystywanych m.in. do przyozdabiania butelek z alkoholem. Jego mieniąca się, delikatna struktura nadaje prezentom szyku i elegancki, a w dodatku jest on stosunkowo tani i łatwo dostępny. Jak zapakować alkohol w celofan? Wystarczy odciąć z rolki arkusz o długości około trzykrotnie większej niż wysokość butelki, postawić na nim alkohol, a następnie unieść folię ku górze i związać ją wstążką u nasady szyjki butelki.

Czytaj także: Jak zapakować wino na ślub?

Jak zapakować wódkę w papier kraftowy?

Kolejnym atrakcyjnym sposobem na to jak ozdobić alkohol na prezent jest owinięcie go papierem makulaturowym. Jego neutralny charakter i subtelny kolor sprawiają, że będzie znakomitym wyborem niezależnie od okoliczności i rodzaju alkoholu, który planujemy wręczyć. Jak zapakować alkohol w papier? Najlepiej umieścić arkusz na stole lub innej, płaskiej powierzchni, położyć na nim butelkę i zrolować. W zależności od efektu, który chcesz osiągnąć możesz przewiązać szyjkę butelki wstążką lub sznurkiem jutowym, wsunąć za nie gałązkę świerku lub doczepić elegancką zawieszkę.

Jak ozdobić alkohol na prezent? - pudełeczka i skrzyneczki na alkohol

Ostatnimi czasy modną metodą na to jak ozdobić alkohol na prezent są pudełeczka i skrzyneczki na alkohol. Podobnie jak torebki prezentowe, tak i one są dostępne w wielu modelach, przez co łatwo wybierzesz ten odpowiedni. Pamiętaj również, że decydując się na tę metodę warto pomyśleć o wypełniaczu, który zabezpieczy butelkę przed zniszczeniem w transporcie, a w dodatku nada upominkowi elegancji i wytworności. Świetnie w tym celu sprawdzą się na przykład takie wypełniacze jak sizzlepak, wełna drzewna lub EkoLoki.

Jak zapakować alkohol na święta?

Jeśli zastanawiasz się jak zapakować alkohol na święta pamiętaj, że każda z wyżej wymienionych metod sprawdzi się w tym celu doskonale. Jeśli jednak zależy Ci na typowo bożonarodzeniowych akcentach zawsze możesz przyozdobić butelkę plasterkami suszonej pomarańczy, gałązkami świerku, szyszkami lub plastikowymi bombkami na choinkę. Dobrym pomysłem jest także udekorowanie butelki “na krasnoludka”. Wystarczy przykryć szyjkę butelki stożkiem wykonanym z papieru rysunkowego, poniżej przykleić trójkątną brodę z waty i nos z guzika, a pozostałą część butelki zasłonić kawałkiem materiału, który pełniłby funkcję płaszcza krasnoludka.

Jak zapakować alkohol DIY?

Jeśli chcesz, aby ofiarowany przez Ciebie prezent był niepowtarzalny rozważ własnoręczne wykonanie opakowania. Możliwości jest naprawdę wiele! Możesz wykorzystać w tym celu rękaw starej koszuli lub swetra, zrobić z butelki “ananasa” przy użyciu pralinek i zielonej bibuły lub obsypać butelkę złotym brokatem.

Czytaj także: Jak zapakować alkohol na wesele?

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz