Folia stretch, rodzaje i zastosowanie

Opublikowany przez      17/09/2019 12:28:00    Komentarze 0
Folia stretch, rodzaje i zastosowanie

Folia streczowa ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie znana jest każdemu, kto zamawiał cokolwiek w sklepie internetowym, przeprowadzał się lub remontował mieszkanie. Niedroga, trwała i elastyczna, może być pomocna zarówno w gospodarstwie domowym jak i dużej firmie, specjalizującej się w handlem lub magazynowaniem towarów. W zależności od potrzeb, strecz do pakowania nabyć można o odmiennych parametrach i zróżnicowanej cenie. Sprawdźmy do czego przydać się moża folia pakowa w domu i jaki jest jej koszt.

Typy folii stretch

Ręczne folie streczowe są tymi najczęściej spotykanymi jako zabezpieczenie towarów i przedmiotów w transporcie. Używa się ich do owijania całych palet produktów na czas dostarczenia do klienta oraz okres magazynowania. Podzielić ją można na następujące typy:

--> transparentna folia stretch jest bardzo wytrzymała i elastyczna, przeznaczona głównie do stabilizacji palet w magazynach. Zazwyczaj kupić ją można w szerokościach 450 mm oraz 550 mm. Różna jest również jej grubość, dzięki czemu można nabyć taką, która najbardziej optymalnie zabezpieczy przedmioty lub towar na palecie. W folii tego typu jedna strona jest klejąca, co dodatkowo podnosi jej funkcjonalność.

--> czarna folia pakowa stretch nadaje się do kategorii produktów, które chcemy nie tylko zabezpieczyć przed uszkodzeniem, ale również ukryć zawartość owiniętej nią paczki. Stosowana najczęściej przy przesyłkach o wysokiej wartości, jest mocna i odporna na uszkodzenia. Podobnie jak w przypadku folii przezroczystej, czarna folia pakowa od środka również pokryta jest warstwą klejącą.

--> kolorowa folia stretch, pod względem funkcji i zastosowania podobna jest do folii w kolorze czarnym. Służy do zabezpieczania ładunków przeznaczonych do transportu oraz ukrycia zawartości przesyłki.

-->folia stretch mini rolki, idealna do zabezpieczania niewielkich przedmiotów. Może być również stosowana podczas przeprowadzki do owijania rzeczy delikatnych i podatnych na uszkodzenie.

Zobacz również: 4 zastosowania folii bąbelkowej, które Cię zaskoczą!

Zastosowanie folii pakowej

Wszechstronne zastosowanie folii streczowej oraz jej niewygórowana cena powoduje, że większość firm transportowych i sklepów internetowych właśnie w ten sposób zabezpiecza swoje przesyłki. Do jej głównych zastosowań można zaliczyć:

-->ochrona przed wilgocią oraz kurzem

-->zabezpieczenie ostrych i nierównych krawędzi przesyłki

-->ochrona mebli i przedmiotów podczas przeprowadzki

-->zabezpieczenie niewielkich przesyłek oraz ciężkich i dużych ładunków

-->ukrycie wartościowych przesyłek przed złodziejami

Przydatny stretch do pakowania

Oprócz oczywistych zastosowań folii stretch jako ochrona paczek na czas transportu, przydać się może ona również w innych dziedzinach. Z jej pomocą można zabezpieczyć na zimę drzewa i krzewy w ogrodzie, jak również owinąć nią krzesła i leżanki ogrodowe, w celu uchronienia ich przed kurzem i wilgocią. W domu, owinięte folią meble nie ulegną przypadkowemu zabrudzeniu np. farbą podczas remontu, a zapakowane w folię streczową przedmioty na biwak zajmą mniej miejsca i łatwiej będzie je spakować do plecaka czy niewielkiej torby.

Zobacz również: Folia z nadrukiem - metoda na dobrą reklamę

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie