Adresowanie koperty za granicę

Opublikowany przez      03/11/2021 00:00:00    Komentarze 0
Adresowanie koperty za granicę

Adresowanie przesyłek dla wielu z nas może być problematyczne. Zwłaszcza gdy nie robimy tego na co dzień i stajemy w obliczu wysłania listu za granicę czynność ta może być prawdziwym utrapieniem. Na szczęście nie jest to takie trudne jak mogłoby się początkowo wydawać. Wystarczy poznać kilka prostych zasad, aby przesyłka dotarła pod właściwy adres.

W poniższym artykule przedstawimy Ci jak poprawnie zaadresować list za granicę. Przeczytaj, a dowiesz się jakie dane powinieneś umieścić na kopercie, aby kurier nie miał problemów z dostarczeniem jej do adresata. Przyjemnej lektury!

Jak zaadresować list za granicę - pole nadawcy

Pole nadawcy na przesyłce listowej znajduje się w lewym górnym rogu koperty. Należy w nim umieścić adres nadawcy (tzn. Twój adres), ponieważ w przypadku niedostarczenia listu pod adres odbiorcy zostanie ona zwrócona. W przypadku adresowania koperty za granicę w ostatniej linijce, pod kodem pocztowym wielkimi literami należy dopisać nazwę kraju, z którego przesyłka jest wysyłana. W przypadku Polski najlepiej zrobić to po angielsku (POLAND) lub francusku (POLOGNE), choć można również wpisać nazwę kraju w tłumaczeniu na język urzędowy kraju, do którego adresujemy przesyłkę.

Jak poprawnie zaadresować list za granicę - pole adresata

Pole adresata to pole, w którym należy umieścić adres osoby, do której wysyłamy list. Znajduje się ono w prawym dolnym rogu koperty. Jak jednak wypisać kopertę za granicę? Otóż wystarczy, podobnie jak w przypadku pola nadawcy, w ostatniej linijce pod kodem pocztowym adresata umieścić nazwę kraju, do którego wysyłana jest przesyłka (koniecznie wielkimi literami).

Czytaj także: Adresowanie kopert A4

Jak wypisać kopertę za granicę - przykład

Oto przykład jak zaadresować list za granicę:

Anna Kowalska

Wojska Polskiego 2 m. 3

12-345 Warszawa

POLSKA / POLEN

Katarzyna Nowak

Hansaallee 3/4

40-549 Düsseldorf

NIEMCY / DEUTSCHLAND

W powyższym przykładzie Anna Kowalska jest nadawcą listu (osobą wysyłającą przesyłkę), natomiast Katarzyna Nowak jest adresatem (osobą, do której list jest kierowany).

Jak adresować za granicę - przyklej znaczek

Ostatnim krokiem tego jak zaadresować list za granicę jest przyklejenie znaczka w prawym górnym rogu koperty. Gdy już to zrobimy możemy wrzucić list do skrzynki pocztowej. Jeśli jednak masz problem jaki znaczek wybrać zawsze możesz udać się do placówki Poczty Polskiej i poprosić panią “w okienku” aby zrobiła to za Ciebie.

Czytaj także: Adresowanie koperty z dopiskiem

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie