Pakowanie przesyłek

Opublikowany przez      09/11/2021 00:00:00    Komentarze 0
Pakowanie przesyłek

Każdy z nas wysyłając paczkę oczekuje, że dotrze ona do adresata w niezmienionym stanie. Aby tak się stało musimy zabezpieczyć przesyłkę przed potencjalnym zniszczeniem na skutek obicia, zgniecenia przez inne pakunki, brudu, wilgoci, itp. Jak to jednak zrobić?

W poniższym artykule wyjaśnimy Ci jak powinno wyglądać prawidłowe pakowanie i wysyłanie paczek. Przeczytaj, a dowiesz się co warto zrobić, aby przesyłka dotarła do odbiorcy w jak najlepszym stanie. Wspomnimy również co nieco na temat tego czy warto zamówić kuriera z opcją pakowania. Mamy nadzieję, że lektura tekstu będzie dla Ciebie pomocna i uda nam się odpowiedzieć na choć niektóre z Twoich pytań!

Pakowanie przesyłek - wybierz porządny karton

Pakowanie przesyłek warto rozpocząć od wyboru porządnego kartonu. Zdecydowanie najlepszym wyborem są mocne, wytrzymałe pudełka kartonowe wykonane z trzy-, a nawet pięciowarstwowej tektury. Zwłaszcza w przypadku masywnych przedmiotów kwestia ta ma kluczowe znacznie. Warto również zwrócić uwagę na ich rozmiar. Zbyt małe opakowania kartonowe, w przypadku których wysyłany towar styka się bezpośrednio ze ściankami pudełka mogą narazić go na zniszczenie, z kolei zbyt duże pudła wymagają stosowania dużej ilości wypełniaczy, co nie jest ani ekonomiczne, ani ekologiczne. Wybór właściwego opakowania to prawdopodobnie najprostszy sposób na uniknięcie zniszczenia przesyłki.

Pakowanie i wysyłanie paczek - zrezygnuj z złudnych oszczędności

Pomięte gazety w roli wypełniacza? Stary karton zamiast nowego? Tania taśma pakowa wątpliwej jakości? Możliwości na oszczędzenie podczas pakowania przesyłek jest wiele, ale czy na pewno to dobry pomysł? Wykorzystując kiepskie zamienniki łatwo o katastrofę. Leciwy karton nie zamortyzuje należycie wstrząsów pojawiających się w czasie transportu, zbyt duża ilość taśmy spowoduje, że odbiorca będzie miał problem z otwarciem paczki, wysyłany towar może przesiąknąć zapachem wypełniacza - scenariuszy co może pójść nie tak gdy będziemy oszczędzać podczas pakowania przesyłek kurierskich jest naprawdę wiele! W przypadku stosowania kiepskiej jakości akcesoriów do pakowania paczek może nawet dojść do sytuacji, że firma przewozowa nie wypłaci nam odszkodowania w razie uszkodzenia przesyłki. Warto zatem zrezygnować z pozornych oszczędności i stosować wyłącznie materiały wysokiej jakości.

Czytaj także: Wysyłka obrazu kurierem

Pakowanie paczek kurierskich z delikatną zawartością

Pakowanie i wysyłanie przesyłek z delikatną zawartością wymaga od nas dodatkowego zaangażowania. Nie wystarczy bowiem włożyć towaru do kartonu i okleić go taśmą. Konieczne jest zastosowanie wypełniaczy, aby przedmioty znajdujące się w paczce nie przemieściły się i nie obiły. Dodatkowo warto okleić paczkę z zewnątrz ostrzegawczymi etykietami samoprzylepnymi z napisem “uwaga, szkło”, “ostrożnie”, itp. W przypadku przedmiotów o dużej wartości materialnej warto również rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Pakowanie przesyłek kurierskich - sprawdź jak prawidłowo zaadresować paczkę

Ostatnim etapem pakowania przesyłek jest ich prawidłowe zaadresowanie. Możesz to zrobić naklejając na paczkę wydrukowany list przewozowy lub specjalny formularz wymagany przez przewoźnika. Warto również umieścić na paczce informacje na temat kruchej zawartości przesyłanego towaru. Nie daje to gwarancji, że przesyłka dotrze do adresata w niezmienionej formie, jednakże zawsze jest szansa, że przewoźnik obejdzie się z nią łagodniej.

Usługa pakowania paczek - czy warto?

Ciekawą opcją na pakowanie przesyłek jest zamówienie kuriera z opcją pakowania. Koszt usługi jest wówczas zależny od wielkości i charakteru towaru, który chcemy nadać, niemniej korzystając z tego rozwiązania odpowiedzialność za przesyłkę spada w stu procentach na firmę kurierską. Niestety w przypadku popularnych firm kurierskich usługa pakowania paczek nadal jest rzadkością.

Czytaj także: Pudła przeprowadzkowe - warto zaufać ekspertom

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie