Folia bąbelkowa izolacyjna

Opublikowany przez      16/11/2021 00:00:00    Komentarze 0
Folia bąbelkowa izolacyjna

Folia izolacyjna bąbelkowa to popularna folia o pęcherzykowej strukturze cechująca się dobrymi właściwościami izolacyjnymi i amortyzacyjnymi. Jej niska cena, duża dostępność i uniwersalne zastosowanie sprawiają, że cieszy się ona uznaniem w wielu branżach, m.in. w budownictwie, ogrodnictwie, szkółkarstwie i transporcie.

Jeśli zastanawiasz się czym jest i do czego służy folia bąbelkowa izolacyjna dobrze trafiłeś! W niniejszym tekście znajdziesz kilka podstawowych informacji na temat najczęstszych zastosowań folii pęcherzykowej. Przeczytaj, a dowiesz się dlaczego cieszy się ona aż tak dużą popularnością. Przyjemnej lektury!

Folia bąbelkowa izolacyjna - co to takiego?

Folia bąbelkowa izolacyjna to popularny materiał amortyzacyjny. Często wykorzystuje się ją podczas pakowania różnorakich przedmiotów do wysyłki, gdyż jej pęcherzykowa struktura skutecznie chroni transportowany towar przed stłuczeniem i obiciem. Ponadto, fakt, że jest ona niewrażliwa na wilgoć jest jej dodatkowym atutem.

Folia bąbelkowa do izolacji świetnie sprawdza się również w trakcie remontów i zabezpieczania mebli i sprzętów przed brudem, zachlapaniem farbą, itp. Co więcej, biorąc pod uwagę fakt, że folia bąbelkowa jest przezroczysta owinięte nią przedmioty są łatwe do zidentyfikowania.

Folia bąbelkowa izolacyjna do zabezpieczania przesyłek

Jednym z podstawowych zastosowań folii bąbelkowej do izolacji jest zabezpieczenie wysyłanych przedmiotów przed zniszczeniem w transporcie. Owijając wysyłany towar folią pęcherzykową w prosty sposób można ochronić go przed zniszczeniem na skutek zgniecenia, nagłego przemieszczenia lub obicia oraz przez przed wilgocią. To warty polecenia produkt zwłaszcza w przypadku kruchych przedmiotów wymagających specjalnego traktowania.

Czytaj także: Folia z nadrukiem - metoda na reklamę

Folia bąbelkowa jako izolacja termiczna

Cechą charakterystyczną folii bąbelkowej są jej właściwości termoizolacyjne. Skutecznie zabezpiecza ona m.in. chłodne posiłki przed ociepleniem i ciepłe dania przed wychłodzeniem. Można wykorzystać ją również jako warstwę izolacyjną pod materac lub śpiwór. Mimo, że jest ona znacznie tańsza od klasycznych mat sprawdza się w tej roli równie dobrze co one. Kolejną popularną praktyką jest ocieplanie folią bąbelkową ścian bocznych w szklarniach i tunelach foliowych. Metoda ta skutecznie chroni rosnące w nich roślin przed zimnem.

Folia bąbelkowa do ocieplania roślin zimą

Folia bąbelkowa izolacyjna to materiał chętnie wykorzystywany w ogrodnictwie. Jak już wspomniano powyżej wykorzystuje się ją w szklarniach i tunelach foliowych. Warto jednak wiedzieć, że chętnie sięgają po nią również pasjonaci zieleni zajmujący się ogrodnictwem. Owijając nią donice w prosty sposób można ochronić sadzonki przed zamarzaniem zimą. Warto jednak wiedzieć, że folia izolacyjna nie przepuszcza wilgoci i powietrza, dlatego zbyt ciasne owinięcie nią roślin może prowadzić do gnicia.

Ocieplanie poddasza folią bąbelkową

Wiele osób zastanawia się nad wykorzystaniem folii bąbelkowej jako izolacji termicznej, np. podczas ocieplania poddasza. Biorąc pod uwagę fakt, że charakteryzuje się ona dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi dylemat ten jest jak najbardziej zrozumiały. Warto jednak wiedzieć, że nie każda folia bąbelkowa sprawdzi się w każdej sytuacji. Niekiedy konieczna jest folia bąbelkowa paroizolacyjna, innym razem wysoko paroprzepuszczalna, dlatego też kwestię wyboru odpowiedniej najlepiej zostawić specjalistom.

Czytaj także: Jakie rodzaje tworzyw sztucznych są nieszkodliwe?

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie