Jak zapakować laptopa do wysyłki?
Posted by      10/01/2022 00:00:00    Komentarze 0
Jak zapakować laptopa do wysyłki?

Wysyłając towar za pośrednictwem firmy przewozowej oczekujemy, że dotrze on do adresata w takim stanie, w jakim został wysłany. Zwłaszcza w przypadku drogocennych przedmiotów, takich jak laptopy, monitory, telewizory i pozostały sprzęt elektroniczny kwestia ta jest szczególnie ważna, gdyż w przypadku uszkodzenia zawartości przesyłki ponieślibyśmy spore szkody materialne.

Aby zminimalizować ryzyko strat wynikających z uszkodzenia wysyłanej elektroniki należy zadbać o jej odpowiednie zapakowanie. W poniższym tekście znajdziesz wskazówki jak pakować sprzęt elektroniczny na przykładzie laptopa. Wyjaśnimy w co najlepiej go zapakować, czym go zabezpieczyć i jak wysłać laptopa kurierem. Postępując zgodnie z naszymi wskazówkami ograniczysz prawdopodobieństwo uszkodzenia sprzętu do minimum.

Czego potrzebujesz podczas pakowania laptopa do wysyłki?

Podstawową kwestią w czasie pakowania laptopa do wysyłki jest wybór odpowiedniego kartonu. Najlepiej w tej roli sprawdzi się oryginalne pudełko producenta. Co jednak zrobić gdy zostało ono wyrzucone lub zniszczone tuż po zakupie? Wówczas należy wyposażyć się w nowy karton w rozmiarze nieco większym od wielkości samego laptopa. Najlepszy będzie model, w przypadku którego po włożeniu komputera do pudełka pozostanie ok 2-3 cm luzu po każdej ze stron.

Pakowanie laptopa do wysyłki - jak zabezpieczyć sprzęt?

Podobnie jak w przypadku kartonu, tak i w przypadku wypełnienia podczas pakowania laptopa do wysyłki najlepiej wykorzystać oryginalne zabezpieczenia ze styropianu. Jeśli jednak nie mamy już do nich dostępu najlepiej owinąć laptop szczelnie folią bąbelkową, a boki skleić szeroką taśmą klejącą tak, aby ani wilgoć, ani brud nie dostały się do środka podczas transportu.

Czytaj także: W co zapakować paczkę?

Jak wysłać laptopa kurierem?

Jeśli zastanawiasz się jak wysłać laptopa kurierem to wiedz, że możliwości jest kilka. Możesz zanieść paczkę do punktu, np. do placówki Poczty Polskiej lub zamówić kuriera z odbiorem. Niezależnie jednak od tego, którą z opcji wybierzesz zadbaj, aby paczka była prawidłowo zaadresowana i solidnie zaklejona.

Wysyłka laptopa kurierem - pamiętaj o ubezpieczeniu

W przypadku wartościowych przesyłek, takich jak np. sprzęt elektroniczny, wartą rozważenia opcją jest wykupienie ubezpieczenia przed zniszczeniem lub zagubieniem paczki. Wysyłka laptopa kurierem, niezależnie od tego jak solidnie go zabezpieczymy, wiąże się z ryzykiem, dlatego warto wydać te kilka-kilkanaście złotych, by nie być stratnym w przypadku ewentualnego zdarzenia.

Pakowanie laptopa do wysyłki - wskazówki

- Wyłącz laptop przed wysłaniem.

- Wszystkie kable, zasilacze, itp. potraktuj tak samo jak sam komputer i zabezpiecz je przed brudem, wilgocią i zniszczeniem.

- Pakując laptop do wysyłki nie pozostawiaj w paczce wolnej przestrzeni. Uzupełnij ją kostką styropianową, folią bąbelkową, przekładkami piankowymi, itp.

Czytaj także: Wysyłka obrazu kurierem

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz