Domek z kartonu

Opublikowany przez      24/01/2022 00:00:00    Komentarze 0
Domek z kartonu

Domek z kartonu dla dzieci to zabawka nietracąca na popularności. Niezmiennie od lat każde dziecko marzy, aby mieć ją w swoim domu. Co jednak zrobić gdy ceny domków z kartonu dostępnych w sklepach są poza naszym zasięgiem? Najlepiej zbudować go samodzielnie! W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy parę złotych, lecz także wykorzystamy nikomu niepotrzebne stare pudła.

Zastanawiasz się jak samodzielnie zrobić domek z kartonu dla dzieci? Przeczytaj nasz artykuł, postępuj zgodnie ze wskazówkami i przekonaj się jak prostą i przyjemną czynnością jest budowa tekturowego domku dla dzieci! Przyjemnej lektury!

Jak zrobić domek z kartonu dla dzieci? - niezbędny sprzęt

Zapewne każdy z nas pamięta, że jako dzieci wszyscy pałaliśmy chęcią posiadania pewnego rodzaju schronienia. Niezależnie od tego czy miałby być to szałas na podwórku, domek na drzewie, namiot, domek z kartonu czy choćby baza w salonie zrobiona z koca i foteli, wszyscy ekscytowaliśmy się na myśl zabawy w ukryciu. Nie ma się więc co dziwić własnym dzieciom, że i one marzą o takim miejscu. Wręcz przeciwnie najlepiej ruszyć do pracy i przygotować je własnoręcznie!

Budowa domku dla dzieci z kartonu jest prosta i przyjemna - zaraz się o tym przekonasz. Nim jednak przystąpisz do działania przygotuj odpowiednie akcesoria. Oto czego potrzebujesz:

- duży karton klapowy - im większy tym lepiej! Najodpowiedniejszy będzie taki, do którego Twoje dziecko wejdzie na stojąco i nie będzie dotykać głową “dachu”;

- prostokątny kawałek tektury;

- pisak/marker;

- duże nożyczki/nóż tapicerski;

- taker/pistolet z klejem na gorąco/szeroka taśma klejąca.

Dom z kartonu krok po kroku

Kiedy już wyposażysz się we wszystkie niezbędne przedmioty możesz rozpocząć budowę domku tekturowego dla dzieci. Postaw karton na podłodze dnem ku dołowi i otwórz górne klapy pudełka. Następnie w zależności od Twoich własnych preferencji możesz postąpić dwojako:

1. Połącz ze sobą dwie szersze klapy kartonu za pomocą taśmy klejącej tak, aby razem tworzyły dach dwuspadowy. Z dwóch pozostałych klap wytnij trójkątne szczyty, które wypełnią przestrzeń między dachem a ścianami budynku i przyklej je do dachu za pomocą taśmy.

2. Odetnij dwie przeciwległe klapy kartonu w całości, a z dwóch pozostałych odkrój rogi tak, aby tworzyły szczyty budynku. Następnie prostokątny kawałek tektury złóż na pół (nie przecinaj!) i zamontuj na szczytach. Pamiętaj, że ważną kwestią jest dopasowanie kształtu szczytów i dachu. Jeśli to zaniedbamy domek z kartonu nie będzie wyglądał estetycznie.

Kolejnym krokiem budowy domku z kartonu dla dzieci jest wycięcie okien i drzwi. Nim jednak chwycisz za nożyczki rozważ gdzie powinny się one znajdować i wyrysuj pisakiem ich kształt. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że mają odpowiedni rozmiar i są rozmieszczone prawidłowo. Ponadto ślad pisaka będzie znacznym ułatwieniem w trakcie wycinania.

Czytaj także: Duży karton - duży sprzymierzeniec

Jak uatrakcyjnić wygląd domku z kartonu?

Domek z kartonu stoi i wygląda jak domek! Wspaniale! Wiedz jednak, że to dopiero połowa sukcesu. Aby prezentował się jak należy konieczne jest jego przyozdobienie. Do tej pracy warto zaprosić dzieci - wszak to one mają czuć się w nim jak u siebie. Nie rezygnuj jednak z chęci współpracy i okaż dzieciom zainteresowanie. Prawdopodobnie większość swoich pomysłów, jak choćby powieszenie na ścianach “obrazów” własnego autorstwa, będą w stanie zrealizować samodzielnie, niemniej niektóre czynności mogą wymagać pomocy dorosłych.

Dom z kartonu - najlepsza zabawa (nie tylko) dla najmłodszych

Już samo dekorowanie domu z kartonu to wielka frajda dla najmłodszych. Dzieci rozwijają swoją kreatywność, doskonalą umiejętności plastyczne, a przy tym świetnie się bawią. Warto pozwolić im wówczas na artystyczne “wyżycie się”, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty zaproponował jakieś rozwiązanie. Wieszając cotton balls pod sufitem lub kartonową skrzynkę na listy na ścianie bez wątpienia nadasz chatce uroku i wdzięku.

Czytaj także: Gorący temat - klej na ciepło

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie