Paczka rusza w drogę, czyli pianka pakowa do zadań specjalnych!
Posted by      21/09/2019 15:47:29    Komentarze 0
Paczka rusza w drogę, czyli pianka pakowa do zadań specjalnych!

Źródło zdjęcia: Continentaltrade.com.pl

Zapakowanie paczki w taki sposób, aby w całości dotarła do odbiorcy to nie lada wyzwanie. Trudność jest jeszcze większa, kiedy chcemy wysłać delikatne przedmioty, które mogą ulec uszkodzeniu w transporcie. Na szczęście mając do dyspozycji dobrej jakości wypełnienia do paczek oraz inne zabezpieczenia, można nadać przesyłkę bez obaw, że ulegnie zniszczeniu w czasu długiej podróży do odbiorcy. W poniższym poradniku podpowiemy jak zapakować paczkę oraz dlaczego pianka pakowa jest tak przydatna podczas przygotowywania przesyłek do nadania.

Jak zapakować paczkę z użyciem pianki w rolce?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic trudnego w zapakowaniu paczki i wysłaniu jej do odbiorcy. Rzeczywiście, wysyłając ubrania czy przedmioty, których ryzyko uszkodzenia podczas transportu jest niewielkie, nie jest to skomplikowane zadanie. Wystarczy pudełko czy papier pakowy, taśma klejąca i gotowe. Problem pojawia się, kiedy zapakować trzeba szklane przedmioty lub takie, które nie mogą ulec zabrudzeniu lub zawilgoceniu.

Do zadań specjalnych, a więc do zabezpieczania przesyłek i wypełnienia paczek, idealnie nadaje się pianka polietylenowa. Jej nazwa może niewiele mówić, ale na pewno każdy choć raz miał z nią do czynienia otwierając przesyłkę ze sklepu internetowego. Owinięte polietylenowa pianka przedmioty przed zapakowaniem do kartonu przetrwają najcięższe transportowe warunki, dlatego tak chętnie korzystają z niej sklepy z wielu różnych branż.

Zobacz również: Folia stretch, rodzaje i zastosowanie

Pianka pakowa i jej właściwości

Pianka w rolce to podstawowe zabezpieczenie wszelkich przesyłek, zarówno niewielkiej wielkości jak i dużych gabarytów, stosowane przez sklepy wysyłkowe. Jednak nie tylko w handlu pianka pakowa znajduje zastosowanie. Ze względu na swoje właściwości nadaje się również do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów podczas przeprowadzki. Bez obaw można w nią zawinąć zastawę stołową, szklanki czy kieliszki. Wodoodporna i chroniąca przed wilgocią, kurzem i brudem, znajdzie też zastosowanie jako osłona mebli ogrodowych na czas zimy.

Wszechstronne zastosowanie pianki pakowej

Pianka polietylenowa w rolkach jest ogólnodostępna i bez problemu można ją nabyć. Sprzedawana jest w zróżnicowanych grubościach oraz o różnych długościach, co umożliwia jej idealne dopasowanie do funkcji jaką ma spełniać. Pianka zabezpieczająca nadaje się do stosowania w branży budowlanej oraz w firmach specjalizujących się magazynowaniem towarów. Jej właściwości amortyzujące oraz antybakteryjna powłoka sprawiają, że pianka pakowa sprawdzi się również w firmach produkujących meble oraz zajmujących się ich renowacją.

Zobacz również: Folia z nadrukiem - metoda na dobrą reklamę

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz