Wysyłka opony

Opublikowany przez      14/02/2022 00:00:00    Komentarze 0
Wysyłka opony

Opony to najczęściej wysyłany element motoryzacyjny. Ze względu na intensywną eksploatację i stosunkowo szybkie zużycie na przełomie sezonów zimowego i letniego kurierzy mają pełne ręce roboty. Niestety, z punktu widzenia nadawcy wysyłka opon kurierem to nie takie sobie hop-siup! Jedynie odpowiednio przygotowana i właściwie zapakowana przesyłka jest gwarancją pomyślnej realizacji przedsięwzięcia.

Jeśli zastanawiasz się jak wysłać oponę kurierem dobrze, że tu trafiłeś! W niniejszym artykule znajdziesz informacje jak prawidłowo powinna wyglądać wysyłka opony. Wyjaśnimy jak ją zapakować oraz wskażemy, którą z popularnych firm przewozowych wybrać. Mamy nadzieję, że lektura tekstu będzie dla Ciebie pomocna!

Jak wysłać oponę kurierem? - zasady pakowania opon do wysyłki

Wysyłka opon kurierem wymaga odpowiedniego przygotowania. Biorąc pod uwagę fakt, że nie mogą być one ani brudne, ani mokre przed spakowaniem należy je oczyścić i osuszyć. Ponadto, warto wiedzieć, że na koszt wysyłki opon mają wpływ niektóre czynniki, tj. ich rozmiar i waga. Jedynie posiadając informacje na temat gabarytów opon jesteśmy bowiem w stanie określić, która z ofert poszczególnych kurierów jest dla nas najkorzystniejsza.

Czy wysyłka opon kurierem jest opłacalna?

Tak. Wysyłka opon kurierem jest opłacalna. Świadczy o tym choćby fakt, że przewóz opon to dla przedsiębiorstw przewozowych chleb powszedni. Nie byłoby tak, gdyby istniał inny, bardziej rentowny sposób ich transportu. Warto jednak wiedzieć, że w zależności od gabarytów opon i wybranej firmy kurierskiej cena wysyłki opon może być różna.

Poza kwestiami czysto finansowymi warto również zwrócić uwagę na fakt, że wysyłka opon kurierem jest opłacalna z czysto praktycznych względów. Kurier odbierze przesyłkę spod wskazanego adresu i szybko dostarczy ją do adresata. Niezależnie od tego, z usług której firmy kurierskiej skorzystamy, każda z nich dba o reputację i zaufanie klientów. Możemy być więc pewni, że zlecona usługa zostanie wykonana szybko i pomyślnie.

Czytaj także: Wysyłka paczki

Przesyłka opon DHL

Wysyłka opony za pośrednictwem DHL-u jest możliwa w sytuacji, gdy średnica opony nie przekracza 60 cm, a waga (bez felg) nie jest wyższa niż 31,5 kg. Jeśli oba warunki są spełnione DHL dopuszcza trzy następujące formy pakowania opon:

- pojedynczo bez opakowania - w jednym miejscu należy owinąć oponę taśmą, umieścić na niej list przewozowy i zabezpieczyć go taśmą przezroczystą;

- pojedynczo w kartonie - z zewnątrz należy zabezpieczyć karton taśmą polipropylenową na krzyż;

- pojedynczo lub po dwie sztuki owinięte folią stretch;

- po dwie sztuki złączone w trzech miejscach za pomocą taśmą polipropylenowej - opony zapakowane w ten sposób należy w jednym miejscu owinąć taśmą i przymocować do niej list przewozowy.

Opony pakowane po dwie sztuki nie są traktowane przez DHL jako paczki standardowe.

Wysyłka opony InPost

InPost umożliwia przewóz opon pojedynczo lub parami, przy czym w przypadku wysyłki dwóch opon w jednej paczce konieczne jest ich trwałe połączenie, np. za pomocą taśmy polipropylenowej lub folii stretch. Niezależnie od tego ile opon znajduje się w paczce jej waga nie może przekroczyć 30 kg. Opony powinny być zapakowane w folię (np. stretch) lub inny rodzaj tworzywa pakunkowego. Aby były traktowane jako paczka standardowa ich rozmiar nie może przekraczać 15 cali.

Jak wysłać oponę kurierem DPD?

W przypadku kuriera DPD przesyłka opon wygląda inaczej w zależności od tego czy planujemy wysłać przesyłkę krajową czy zagraniczną. W pierwszej sytuacji DPD dopuszcza jedynie wysyłanie opon pojedynczo bez opakowania. Opona powinna być jedynie w jednym miejscu owinięta taśmą, na której umieszczona zostanie etykieta nadawcza. W przypadku przesyłek zagranicznych dopuszcza się wysyłanie opon po jednej lub dwie w paczce, a kwestia ich pakowania jest nieco bardziej dowolna. Można owinąć je folią stretch, taśmą lub wykorzystać specjalne, okrągłe pokrywy z uchwytami.

Czytaj także: Pudełka kartonowe - nie tylko do przeprowadzki

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie