Jak zapakować buty do wysyłki w 4 krokach

Opublikowany przez      21/02/2022 00:00:00    Komentarze 0
Jak zapakować buty do wysyłki w 4 krokach

Sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą wysyłkową obuwia już dawno opanowały kwestię jego pakowania do perfekcji. Za każdym razem, gdy zamawiamy buty online przysyłają nam je w idealnym stanie, jakby dopiero co wyszły z salonu, a nie przebyły długą trasę z magazynu do naszego domu. Jak oni to robią?

W poniższym tekście podpowiemy Ci jak profesjonalnie zapakować buty do wysyłki w czterech prostych krokach. Wiedza na ten temat może okazać się przydatna np. gdy udało nam się sprzedać dawno zapomniane, nieużywane buty na aukcji internetowej lub gdy chcemy zgłosić reklamację i wysłać uszkodzoną parę na adres sprzedawcy. Przeczytaj, a przekonasz się, że pakowanie obuwia jest znacznie łatwiejsze niż przypuszczałeś! Przyjemnej lektury!

Jak zapakować buty do wysyłki? Krok 1: folia bąbelkowa

Jeśli zastanawiasz się jak zapakować buty do wysyłki pocztą dobrze trafiłeś! Z naszymi wskazówkami proces pakowania przebiegnie jak z płatka!

Pierwszą z czynności, które musisz wykonać zabezpieczając buty do wysyłki jest owinięcie wszelkich ozdób (koronek, sprzączek, koralików, obcasów, itp.) papierem. Czynność ta uchroni je przed obiciem i będzie przeciwdziałać zniszczeniu w transporcie. Następnie należy włożyć do środka papier mocno go ugniatając tak, aby podczas wysyłki buty nie utraciły swojego pierwotnego kształtu. Otrzymanie odkształconych, wręcz wymiętych butów może bowiem skutecznie ostudzić zapał kupujących na naszych aukcjach, a w przypadku reklamacji działać na naszą niekorzyść.

Ostatecznie tak zabezpieczone buty należy owinąć folią bąbelkową lub włożyć do foliowego woreczka i skleić je szczelnie taśmą klejącą. Czynność ta uchroni obuwie przed zalaniem co jest szczególnie ważne w przypadku modeli wykonanych z delikatnych materiałów takich jak np. zamsz, nubuk lub welur.

Jak zapakować buty do wysłania pocztą? Krok 2: opakowania kartonowe

Kolejnym etapem tego jak spakować buty do wysyłki jest umieszczenie ich w kartonie. Rzecz jasna najlepszym wyborem jest oryginalne pudełko, w którym buty zostały sprzedane, jednakże jak to często bywa ślad po nim mógł już dawno zaginąć. Dlatego też należy wyposażyć się w nowe, solidne pudełko w rozmiarze, który swobodnie zmieści parę butów, a przy tym nie pozostawi zbyt dużo luzu. Wybierając opakowanie na buty warto kierować się jego wytrzymałością, odpornością na zgniatanie i grubością. Powinno być ono wykonane z trzy-, a nawet pięciowarstwowej tektury, która będzie stanowić skuteczną ochronę dla butów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jedynie wysokiej jakości karton zbudowany z porządnych surowców daje gwarancję, że buty dotrą do adresata w niezmienionym stanie.

Czytaj także: Rodzaje i zastosowanie kartonów klapowych

Jak spakować buty do wysyłki? Krok 3: wypełniacze

Trzecim etapem tego jak spakować buty do wysyłki jest wyłożenie wolnych przestrzeni wypełniaczami. W tej roli świetnie sprawdzą się takie materiały jak zmięty papier, folia bąbelkowa, poduszki powietrzne i wypełniacze biodegradowalne, np. EkoLoki lub wełna drzewna. Niezależnie od tego czy wysyłamy wyłącznie karton z butami czy też większą przesyłkę, w skład której wchodzi wiele przedmiotów konieczne musimy upewnić się czy każdy z jej elementów jest należycie chroniony i nie ma możliwości samoczynnego przemieszczania się. W skrócie oznacza to, że wypełniacze powinny znaleźć się nie tylko w pudełku z butami, lecz także w zbiorczym kartonie, w którym znajdują się wszystkie wysyłane elementy razem.

Jak zapakować pudełko z butami do wysyłki? Krok 4: taśma klejąca

Ostatnim krokiem tego jak zapakować pudełko z butami do wysyłki jest oklejenie go taśmą pakową. Najlepiej zrobić to krzyżowo oklejając pudełko wokół zarówno po długości, jak i po szerokości. Konieczne jest także zaklejenie wszelkich szczelin tak, aby do środka nie dostał się brud, który mógłby uszkodzić zawartość przesyłki. Tak zapakowaną paczkę można zaadresować z pełną świadomością faktu, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby ograniczyć ryzyko jej uszkodzenia do minimum.

Czytaj także: Wypełniacze do paczek - rodzaje i zastosowanie

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie