Folia bąbelkowa

Opublikowany przez      04/03/2022 00:00:00    Komentarze 0
Folia bąbelkowa

Pakując towar do wysyłki lub planując przeprowadzkę pierwsze o czym pomyśli każdy z nas to folia bąbelkowa. Jej znakomite właściwości amortyzacyjne, niska cena i duża dostępność sprawiają, że jest ona numerem jeden pośród akcesoriów wykorzystywanych do pakowania. Nie każdy jednak wie, że poza ochroną transportowanego towaru ma ona również szereg innych zastosowań.

W poniższym artykule skupimy się na folii pęcherzykowej - jej budowie, właściwościach i popularnych zastosowaniach. Przeczytaj, a przekonasz się, że zwykła folia bąbelkowa to produkt fenomenalny, który warto mieć zawsze pod ręką. Przyjemnej lektury!

Co nieco na temat folii bąbelkowej…

Folia bąbelkowa to popularne akcesorium wykorzystywane do ochrony wysyłanego towaru przed zniszczeniem w trakcie transportu na skutek uszkodzeń mechanicznych lub zalania. Jest zbudowana z dwóch warstw elastycznej folii, między którymi w równych odstępach rozmieszczone są bąbelki powietrza. To właśnie im zawdzięcza ona swoją nazwę.

Folia bąbelkowa charakteryzuje się duża wytrzymałością, lekkością i niską ceną. Posiada znakomite właściwości amortyzacyjne i termoizolacyjne. Jest wodoszczelna, paroszczelna, bezzapachowa i bezpyłowa.

Folia bąbelkowa jako wypełniacz do paczek

Najczęstszym zastosowaniem folii pęcherzykowej jest zabezpieczanie towarów przed zniszczeniem w transporcie. Znakomite właściwości amortyzacyjne folii bąbelkowej sprawiają, że skutecznie chroni ona wysyłane przedmioty przed obiciem, zgnieceniem, nagłym przemieszczeniem się wewnątrz paczki, itp. Ponadto, fakt, że folia bąbelkowa nie przepuszcza wilgoci sprawia, że zabezpieczone nią produkty są skutecznie chronione przed zalaniem. Jeśli więc szukasz wypełniacza do paczek, który sprawdzi się niezawodnie niezależnie od charakteru wysyłanych produktów oto on - folia bąbelkowa!

Czytaj także: Wypełniacze do paczek - rodzaje i zastosowanie

Folia bąbelkowa - niezastąpiona w trakcie przeprowadzek i remontów

Folia bąbelkowa świetnie sprawdza się w trakcie przeprowadzek i remontów. Niezależnie od tego czy planujesz przewieźć meble i sprzęty do nowego lokum, czy też chcesz jedynie osłonić je przed zachlapaniem i obiciem, folia pęcherzykowa sprawdzi się jak ulał. Nie kosztuje zbyt wiele, a bez wątpienia pozwoli ograniczyć straty wynikające ze zniszczenia elementów wyposażenia domu.

Czy wiesz, że folia bąbelkowa to znakomity termoizolator?

Jedną z cech charakterystycznych folii pęcherzykowej, na którą niewiele osób zwraca uwagę jest fakt, że jest ona skuteczną ochroną przed wyziębieniem i ociepleniem. Cecha ta jest doskonale znana ogrodnikom, którzy folią bąbelkową wykładają ściany tuneli foliowych i szklarni, aby ograniczyć ilość “uciekającego” z nich ciepła i nie dopuścić do wyziębienia roślin. Warto jednak wiedzieć, że właściwości termoizolacyjne folii pęcherzykowej możemy wykorzystać również na co dzień. Przykładowo, gdy odwiedzają nas goście lub biwakujemy w namiocie warto wykorzystać ją w roli maty pod materac. W ten sposób bez wątpienia znacząco zwiększymy swój komfort termiczny i nie straszna nam będzie nawet najchłodniejsza noc.

Nic tak nie relaksuje jak folia pęcherzykowa!

Folia bąbelkowa jest powszechnie lubiana nie tylko za swoje właściwości amortyzacyjne i termoizolacyjne. To również znakomity odstresowywacz! Endorfiny uwalniane w trakcie pstrykania bąbelkami folii znacząco poprawiają nastrój, ale i… uzależniają! Kto raz zacznie pstrykać nie może skończyć!

Gdzie kupić folię bąbelkową?

Szeroki wybór folii pęcherzykowej znajdziesz w centrumpakowania.com. Odwiedź nasz sklep i przekonaj się, że wysoka jakość i niska cena naprawdę mogą iść w parze! Oferujemy porządną folię z dużymi lub małymi pęcherzykami powietrza oraz folię bąbelkową samoprzylepną. Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz możesz być pewien, że produkty zabezpieczone naszą folią dotrą bezpiecznie do adresata. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego sklepu! 

Czytaj także: 4 zastosowania folii bąbelkowej które Cię zaskoczą

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie