Karton w rolce
Posted by      16/03/2022 00:00:00    Komentarze 0
Karton w rolce

Tektura falista to materiał chętnie wykorzystywany w budownictwie. Jest elastyczna, dość sztywna, sprawdza się w roli izolacji termicznej i akustycznej. Ponadto, jej proekologiczny charakter sprawia, że jest dużo lepszym materiałem zabezpieczającym niż folia malarska lub bąbelkowa. Powszechnie stosuje się ją w trakcie różnorakich prac wykończeniowych.

Jeśli chcesz poznać bliżej zastosowanie tektury karbowanej i zalety wynikające z jej stosowania koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim informacje dlaczego warto zainwestować w karton w rolce, jak wybrać najlepszy i gdzie kupić go najtaniej. Mamy nadzieję, że lektura artykułu będzie dla Ciebie przyjemnością!

Tektura falista - zastosowanie

Karton falisty w rolce jest wykorzystywany w trakcie różnorakich prac budowlano-wykończeniowych. Popularnie stosuje się go w roli podkładu pod warstwę wykończeniową na podłodze. Doskonale amortyzuje wszelkie nierówności i znakomicie sprawdza się w roli izolacji termicznej i akustycznej. Ponadto, jest chętnie wykorzystywany do zabezpieczania różnorakich powierzchni i sprzętów w trakcie remontów. Okładając nim meble, okna, podłogę, itp. skutecznie uchronimy je przed zachlapaniem farbą, porysowaniem, obiciem lub zniszczeniem w jakikolwiek inny sposób.

Tektura ochronna to również znakomite akcesorium do wypełniania paczek. Jest elastyczna, lekka i tania, a w dodatku znakomicie amortyzuje wstrząsy pojawiające się podczas transportu. Można okładać nią wysyłane towary z czystym sumieniem, że należycie zadbaliśmy o ich bezpieczeństwo.

Dlaczego warto kupić tekturę w rolce?

Spośród zalet kartonu w rolce na szczególną uwagę zasługują proekologiczny charakter, niska cena i uniwersalne zastosowanie. Jest biodegradowalny, dlatego w odróżnieniu od folii bąbelkowej i poduszek powietrznych możemy sięgać po niego bez obaw, że przyczyniamy się do degradacji środowiska naturalnego. Jego wytrzymałość i elastyczność sprawiają, że nie pęka i nie drze się. Bez obaw można na nim polegać zarówno w trakcie remontów, jak i wypełniając nim paczki. Co więcej, warto zaznaczyć, że tektura ochronna zaskakuje swoją uniwersalnością. Sprawdza się nie tylko w budownictwie i podczas pakowania paczek, lecz także np. w przedszkolach podczas wykonywania różnorakich dekoracji.

Czytaj także: Tektura falista, rodzaje i zastosowanie

Na co zwrócić uwagę kupując karton falisty w rolce?

Kupując tekturę falistą warto kierować się jej grubością. Im jest ona grubsza tym lepszymi właściwościami amortyzacyjnymi się cechuje. Ponadto, warto sprawdzić wartość jej gramatury. Wyższa wartość oznacza lepszą wytrzymałość i wyższą trwałość. Osobom, dla których istotna jest troska o środowisko naturalne zalecamy również sprawdzenie, w jaki sposób wykonano tekturę falistą. Często bowiem do jej produkcji wykorzystuje się materiały z recyklingu.

Tektura falista z reguły jest sprzedawana w postaci kartonu w rolce, przez co jej rozmiar odgrywa drugorzędną rolę. W razie potrzeby wystarczy przyciąć ją do odpowiedniego rozmiaru.

Gdzie kupić karton w rolce?

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty kartonów w rolce dostępnych na stronie naszego sklepu centrumpakowania.com. Oferujemy wysokiej jakości produkty w najniższych cenach. Znajdziesz u nas karton falisty w rolce cechujący się wysoką wytrzymałością, trwałością i odpornością na pękanie. Sprawdź i przekonaj się o tym już teraz!

Czytaj także: Jak wybrać odpowiednią tekturę falistą?

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz