Jak zapakować paczkę z ubraniami?
Posted by      23/03/2022 00:00:00    Komentarze 0
Jak zapakować paczkę z ubraniami?

Sprzedaż dawno nieużywanej odzieży, wysyłanie prezentów, odsyłanie ubrań na reklamację - sytuacji, gdy musimy wysłać paczkę z ubraniami jest wiele. Warto zatem dowiedzieć się jak powinno wyglądać pakowanie ubrań do wysyłki, aby w razie konieczności nie mieć wątpliwości jak je zabezpieczyć.

W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie jak zapakować paczkę z ubraniami. Przeczytaj, a dowiesz się jak krok po kroku zabezpieczyć odzież, aby dotarła do adresata w dobrym stanie. Mamy nadzieję, że lektura tekstu będzie dla Ciebie pomocna!

Jak zapakować ubrania do wysyłki? Jak prawidłowo złożyć ubranie?

Ubrania to jedno z najczęściej wysyłanych towarów, mimo to kwestia ich pakowania nie dla wszystkich jest jasna. Wiedz jednak, że nic to nic straconego! Jeśli zastanawiasz się jak zapakować spodnie do wysyłki lub jakie paczki do pakowania ubrań wybrać ten artykuł jest dla Ciebie!

Pakowanie ubrań do wysyłki warto rozpocząć od prawidłowego ich złożenia. Nawet jeśli masz świadomość, że niemożliwym jest uniknięcie wygniecenia odzieży w trakcie transportu zadbaj, aby było ono schludnie złożone tak, aby adresat wiedział, iż przystąpiłeś do pakowania paczki z należytym zaangażowaniem. Rzecz jasna nie istnieje jeden obiektywnie najlepszy sposób składania ubrań i nie chodzi o to, aby go znaleźć. Wystarczy, aby rzeczy nie były ściśnięte, poplątane, powywracane na lewą stronę, itp. Jeśli jednak potrzebujesz, aby ktoś Ci dokładnie pokazał jak prawidłowo składać ubrania zawsze możesz poszukać filmików instruktażowych w Internecie.

Folia ochronna - jak zapakować paczkę z ubraniami?

Kolejnym krokiem tego jak zapakować ubrania do wysyłki jest zabezpieczenie ich przed brudem i wilgocią. Najlepiej w tym celu wykorzystać woreczki foliowe lub folię ochronną, np. folię bąbelkową. Ewentualne nieszczelności warto dodatkowo zabezpieczyć taśmą klejącą tak, aby mieć pewność, że nic nie dostanie się do środka. Nieprzepuszczalna warstwa zagwarantuje, że ubrania nie ulegną zniszczeniu w trakcie ewentualnego zalania, a my unikniemy potencjalnych kosztów. Ponadto, w trakcie pakowania ubrań do wysyłki warto zwrócić szczególną uwagę na wystające elementy dekoracyjne, takie jak np. sprzączki, guziki, zamki, perełki, ćwieki i dodatkowo zabezpieczyć je przed zniszczeniem.

Czytaj także: Wypełniacze do paczek, rodzaje i zastosowanie

Paczki do pakowania ubrań

Odpowiednio przygotowane i zabezpieczone ubrania można umieścić w kartonie. Nie należy jednak sięgać po pierwsze lepsze pudełko, gdyż niewłaściwy wybór może narazić nas na niepotrzebne koszty wynikające np. uszkodzenia przesyłki lub opłat za przesyłkę o gabarytach większych niż jest to konieczne. Szukając paczki do pakowania ubrań warto więc zwrócić uwagę na jej rozmiar, kształt i wytrzymałość. Pudełko nie może być ani za małe, gdyż ubrania wciśnięte do kartonu na siłę są dużo bardziej narażone na zniszczenie, ani za duże, gdyż zapłacimy więcej niż jest to konieczne. Najlepiej wybrać model, w którym ubrania zmieszczą się swobodnie, a wolną przestrzeń uzupełnić wypełniaczami.

Wysyłając kilka ubrań w jednej paczce najlepiej umieścić je w osobnych woreczkach foliowych, aby nie uszkodziły się wzajemnie.

Pakowanie ubrań do wysyłki - prawidłowe zamykanie paczki

Ostatnim etapem procesu pakowania ubrań do wysyłki jest zamknięcie i oklejenie paczki. Należy wówczas upewnić się czy zawartość kartonika nie wybrzusza jego ścian, gdyż oznaczałoby to, że jego rozmiar nie został należycie dobrany.

Zaklejając pudełko najlepiej sięgnąć po szeroką taśmę pakową i okleić nią wszelkie łączenia tak, aby mieć pewność, że do środka nie dostanie się żaden brud. Nawet w przypadku pudełek fasonowych, które teoretycznie nie wymagają użycia taśmy zaleca się jej wykorzystanie, ponieważ w ten sposób zabezpieczymy przesyłkę przed dostępem osób niepowołanych.

Foliopaki czy karton? - jak pakować ciuchy do wysyłki?

W niektórych przypadkach wykorzystanie kartonika nie jest konieczne. Drobną odzież, taką jak np. bielizna, topy, cienkie bluzki, szorty, itp. można wysłać w kopercie bąbelkowej. Będzie ona wówczas dobrze zabezpieczona przed brudem, wilgocią i zniszczeniem. Z kolei w przypadku nieco większych ubrań, np. swetrów i sukienek warto rozważyć wybór foliopaków, czyli foliowych kopert kurierskich. Zostały one stworzone z myślą o właśnie takich okazjach, dlatego ich wytrzymałość i komfort użytkowania nie są gorsze niż kartonów. Ponadto, ich cena jest często znacznie niższa niż cena pudełek tekturowych, dlatego zdecydowanie warto rozważyć ich wybór zastanawiając się jak zapakować ubrania do wysyłki.

Dodaj coś od siebie - pakowanie ubrań z fantazją

Jeśli sprzedajesz ubrania za pośrednictwem portalu internetowego lub aplikacji i zależy Ci na dobrych opiniach zastanów się jak mógłbyś uatrakcyjnić przesyłkę. Dowiedziono, że wrażenia towarzyszące odbiorcy paczki podczas jej rozpakowywania w znaczącym stopniu wpływają na jego ogólną ocenę zakupów. Dlatego też warto zastanowić się nad uzupełnieniem przesyłki drobnym gratisem lub ozdobieniem wnętrza paczki. Dorzucając do środka miły upominek, np. małą słodycz lub bilecik z podziękowaniem bez wątpienia sprawisz adresatowi przesyłki radość i pozytywnie zapiszesz się w jego pamięci. Zrezygnuj jednak z ryzykownych rozwiązań, takich jak np. spryskiwanie ubrań perfumami, ponieważ nie znasz gustu osoby, do której wysyłasz paczkę i niechcący możesz osiągnąć odwrotny efekt.

Czytaj także: Folia stretch, rodzaje i zastosowanie

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz