Jak przygotować kopertę kurierską do wysyłki?
Jak przygotować kopertę kurierską do wysyłki?

Wygoda i łatwość zakupów w internecie stała się na tyle popularna, że z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób dokonujących transakcji w sklepach w sieci. Ogromna ich liczba, a co za tym idzie i konkurencja wśród sklepów w internecie, połączona z coraz wyższymi wymaganiami konsumentów, sprawiła, że muszę one rywalizować między sobą o klienta. Nie zawsze wyłącznie ceną towaru.

Koperty kurierskie, czyli bezpieczna przesyłka

Coraz więcej klientów zwraca uwagę na sposób wysyłki zamówienia oraz czas jej dostarczenia.. Dlatego tak ważne jest, aby sklepy wysyłkowe dokładały wszelkich starań by jakość kopert wysyłkowych była jak najlepsza.

Sklepy internetowe wybierają paczki oraz koperty kurierskie jako najważniejszy sposób dostarczania przesyłki do klienta głównie dlatego, iż jest to jeden z najbardziej bezpiecznych i szybkich metod dostawy. Zamawiający może otrzymać przesyłkę nawet w 24 godziny od momentu złożenia zamówienia, a ryzyko zagubienia lub zniszczenia koperty kurierskiej lub paczki jest niewielkie.

Zobacz również: Paczka rusza w drogę, czyli pianka pakowa do zadań specjalnych!

Jak zapakować koperty dla kuriera?

Towar wysyłany do klienta zazwyczaj posiada swoje pudełko lub folię fabryczną, dotyczy to zarówno sprzęt elektronicznego, jak i odziey czy obuwia. Taką przesyłkę wystarczy tylko dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniem, owijając towar folią bąbelkową i wkładając do koperty lub paczki kurierskiej dodatkowe wypełnienie.

Opakowania kurierskie, czyli głównie koperty, nadają się do wysyłki niewielkich przedmiotów lub dokumentów, które podczas podróży do nabywcy nie są narażone na uszkodzenie, stłuczenie czy przemoknięcie. Wysyłka towarów z grupy podwyższonego ryzyka, tj. elementów szklanych, elektroniki czy ważnej korespondencji, najlepiej, aby była przekazana firmie kurierskiej w niewielkim pudełku klapowym, owinięte dodatkowo folią. Sklep zmniejsza wówczas możliwość reklamacji klienta z powodu dostarczenia przesyłki uszkodzonej, a tym samym nie naraża się na straty. Koperta dla kuriera powinna zostać zapakowana dokładnie, z naciskiem na jakość opakowania. Zdarza się, że firmy kurierskie stosują pewne obostrzenia jeśli chodzi o rodzaj przyjmowanych kopert do wysyłki. Warto się z nimi zapoznać jeszcze przed nadaniem przesyłki, a tym bardziej przed podpisaniem umowy długoterminowej na realizację wysyłki paczek.

Opakowanie kurierskie, gdzie je kupić?

Kartony wysyłkowe oraz opakowania kurierskie nabyć można głównie w dwóch miejscach: bezpośrednio w firmie kurierskiej lub kupując je samodzielnie w hurtowni opakowań. Koszt jest porównywalny, ale zakup kopert kurierskich we własnym zakresie bywa bardziej korzystny cenowo.

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz