Taśmy do spinania paczek, jak ich używać?
Posted by      07/10/2019 16:44:10    Komentarze 0
Taśmy do spinania paczek, jak ich używać?

Źródło zdjęcia: Depositphotos.com

Zapakowanie i zabezpieczenie przed uszkodzeniem niewielkiej paczki nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu. W przypadku przesyłek wielkogabarytowych z cenną zawartością, przygotowanie przesyłki nie jest już tak oczywiste. Folia lub mniej trwałe zabezpieczenie do owinięcia palety może nie zdać egzaminu. Zwykłe taśmy klejące również często zawodzą. Czym więc można je zastąpić, aby towar na palecie lub duża paczka nie uległy zniszczeniu w trakcie dostawy do klienta? Odpowiedź może być tylko jedna: taśmy do bandowania w zestawie z bandownicą.

Zalety stosowania taśm spinających

Taśma do bindowania inaczej zwane spinającą, dostępna jest w kilku grubościach i szerokościach. Sprawdza się jako zabezpieczenie większych kartonów oraz palet, “spinając” przesyłkę w całość. Taśmy do pakowania mają szerokie zastosowanie, na które wpływ ma ich wytrzymałość oraz elastyczność. Stosowane jako zabezpieczenie na przesyłkach, stanowią dodatkowo bezpieczny uchwyt przy przenoszeniu mniejszej paczki.


taśma spinająca wg 19mm


Na zdjęciu: Taśma spinająca WG 19mm/600m

Stosowanie taśm zabezpieczających przesyłkę nazywane jest bandowaniem. Sklepy wysyłkowe mogą używać całych zestawów do bandowania. Komplet bandownica oraz taśma spinająca w widoczny sposób skraca czas przygotowania paczki lub palety do wysłania. Dlatego polecana jest zwłaszcza w dużych magazynach, gdzie wydanie przesyłki powinno być jak najszybsze.zestaw do pakowania

Na zdjęciu: Gotowy zestaw do bandowania - wózek, taśma, napinacz i zapinki.

Zastosowanie taśm do pakowania

Taśmy do spinania palet używane są najczęściej w magazynach oraz sklepach wysyłkowych, gdzie zachodzi konieczność zabezpieczenia ładunków dużych rozmiarów. Stosowanie tego rodzaju zabezpieczenia przesyłek ma tę zaletę, że nie jest czasochłonne, a przygotowanie i wydanie paczki jest szybkie i przebiega sprawnie.

Zobacz również: Jak przygotować kopertę kurierską do wysyłki?

Aby efektywnie owinąć paletę taśmą, stosuje się specjalne napinacze do taśm spinających. Dzięki temu przyrządowi pewne jest, że taśma zyska odpowiednie naprężenie, a tym samym przesyłka będzie dokładnie zabezpieczona przed przypadkowych rozszczelnieniem lub zgubieniem zawartości.Napinacz H21 do bandowania palet

Na zdjęciu: Napinacz H21 do napinania i spinania palet

Gdzie kupić taśmy do spinania?

Mocne i trwałe taśmy do pakowania oraz do bandowanie najkorzystniej zakupić w sklepie internetowym. Mając do wyboru szerokość, grubość oraz długość taśmy, można dodatkowo dopasować kolor tego typu zabezpieczenia paczki, aby współgrał np. z kolorem logo firmy.

Taśmy do bandowania to wszechstronne oraz trwałe zabezpieczenie zarówno niewielkich przesyłek jak i wielkogabarytowych transportów. Stosowane są z powodzeniem zarówno przez duże magazyny, które dziennie muszą przygotować do wysyłki kilkadziesiąt palet, jak również małe sklepy internetowe. Są przy tym niedrogie i łatwo dostępne.

Zobacz także: Taśmy do bandowania - dodatkowe zabezpieczenie ładunku

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz