Bezpieczna przesyłka, czyli jaka?

Opublikowany przez      14/10/2019 16:56:01    Komentarze 0
Bezpieczna przesyłka, czyli jaka?

Właściciele firm transportowych oraz sklepów wysyłkowych jak nikt inny zdają sobie sprawę z tego jak ważne jest zapakowanie przesyłki w bezpieczny sposób. Z dbałością o każdy detal i szczegół, zamówiony przez klienta towar musi dotrzeć w stanie idealnym. Zadowolony klient przekaże opinie o dobrze zrealizowanej usłudze kolejnym osobom, a to najlepsza forma reklamy dla firmy. Jak przygotować przesyłkę, aby dotarła do klienta bez uszkodzeń? Zapraszamy do naszego mini poradnika.

Do czego służą narożniki tekturowe?

Dobór jak najlepszej jakości opakowań i zabezpieczeń do wysyłki towarów jest kluczowy, jeśli mamy na względzie bezpieczeństwo nadanej paczki. Warto zwrócić uwagę i nabyć takie opakowania i folie stretch, które nie tylko będą wysokiej jakości, ale również w pewnym stopniu uniwersalne. Dotyczy to także wypełnienia paczek, jak i narożników tekturowych czy tak powszechnych taśm napinających do zabezpieczenia dużych palet z towarem. Każdy z powyższych akcesoriów chroniących przesyłkę przed zniszczeniem, pełni nieco inną funkcję. Narożniki zabezpieczające służą do ochrony krawędzi paczki oraz delikatnych przesyłek, które w łatwy sposób mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu.Na zdjęciu: Narożnik z tektury falistej o rozmiarach 100x100x100mm

Narożnik z tektury falistejZobacz również: Taśmy do spinania paczek, jak ich używać?

Jak zabezpieczyć dużą przesyłkę?  Step by step

Dużych rozmiarów palety pakuje się nieco inaczej niż przesyłki o mniejszych gabarytach. W obu przypadkach jednak zabezpieczenia będą podobne. Warto towar unieruchomić jeszcze kiedy jest na palecie lub podczas pakowania do kartonu klapowego, aby nie przemieszczał się w transporcie. W tym celu paletę można owinąć folią stretch, a w pudle tekturowym umieścić wypełnienie, np. skropak. Delikatne ładunki o ostrych krawędziach dobrze jest dodatkowo chronić narożnikami transportowymi oraz przy pomocy taśm do bandowania.

Zobacz również: Jak przygotować kopertę kurierską do wysyłlki?

Narożniki transportowe i wypełnienia paczek

Przygotowanie paczki do wysyłki w taki sposób, aby bez uszkodzeń dotarła do klienta bywa czasochłonne. Na szczęście oferta sklepów i hurtowni specjalizujących się w sprzedaży opakowań oraz akcesoriów do pakowania, jest coraz bogatsza. Nowe rozwiązania oferowane do zabezpieczenia przesyłek, takie: jak napinacze do taśm, spersonalizowane taśmy do pakowania czy narożniki kartonowe nie tylko mogą pomóc przyspieszyć pracę na magazynie i wydawanie paczek do transportu. Są również pewnego rodzaju inwestycją w pozytywny wizerunek firmy, która za główny cel stawia sobie zadowolenie klienta i bezpieczne dostarczenie przesyłki w każdym rozmiarze.

Zobacz również: Paczka rusza w drogę, czyli pianka pakowa do zadań specjalnych!

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie