Zaskakujące zastosowania gumek recepturek
Posted by      04/11/2019 17:58:19    Komentarze 0
Zaskakujące zastosowania gumek recepturek

Powszechnie znane i posiadające wiele, czasami zaskakujących zastosowań. Gumki recepturki przydają się w biurze, w magazynie i podczas prac porządkowych. Niektórzy nie wyobrażają sobie braku w domu choć kilku sztuk tych niewielkich, ale bardzo praktycznych gumek. Z ich pomocą można wykonać m.in. ciekawą biżuterię lub stworzyć oryginalne ozdoby wielkanocne. Poznaj zaskakujące zastosowanie gumek recepturek!

Kolorowe gumki recepturki

Gumki tego typu uznać można za jedne z najpopularniejszych nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Są łatwo dostępne i bardzo tanie, co szybko zostało zauważone przez osoby, które lubią prace domowe i majsterkowanie.

Nie możesz odkręcić małej śrubki, a nacięcie na niej wyrobiło się? Nic prostszego! Kolorowe gumki recepturki pomogą Ci się z tym uporać. Nałóż jedną z recepturek na wyżłobione miejsce na śrubce, zobaczysz, że uda się ją odkręcić bez problemu.

Masz bałagan w kablach, trudno je rozróżnić, nie wiesz jak je uporządkować? W tym również pomocne będą małe gumki recepturki. Kable oraz ładowarki do telefonów możesz oznaczyć kolorowymi recepturkami lub pogrupować je, łącząc właśnie gumkami. To praktyczny i tani sposób na zaprowadzenie porządku w kablach i przewodach.

Zobacz również: Woreczki strunowe i ich nietypowe zastosowanie

Gumki recepturki w kolorze czarnym

Recepturki występują nie tylko w wielu kolorach, w tym w bieli i czerni, ale również w różnych szerokościach. To dodatkowo zaleta, jeśli chcemy je wykorzystać do innych celów, niż porządkowanie kabli.

Czarne gumki recepturki mogą posłużyć jako zabezpieczenie przed zsuwającymi się z wieszaków bluzkami czy żakietami. Recepturki w tym kolorze stabilizują odzież na wieszaku, a jednocześnie nie rzucają się w oczy i wyglądają elegancko. Każdy kto czyta książki zna problem wypadającej zakładki i trudności w późniejszym znalezieniu odpowiedniej strony. Jest na to prosty sposób. Dużą recepturkę trzeba przełożyć na stronę która była ostatnio czytana i...problem rozwiązany!

Małe recepturki

Małe gumki recepturki znają najlepiej dzieci w wieku szkolnym. Już jakiś czas temu zapanowała moda na bransoletki i breloczki do kluczy z ich wykorzystaniem. Wielobarwne recepturki poprzez odpowiednie tworzenie supełków, tworzą ciekawą biżuterię, którą łatwo zdjąć czy wyczyścić. Mają tę dodatkową zaletę, że uczą dzieci koncentracji i rozwijają zdolności manualne. Recepturki w niewielkim rozmiarze mogą posłużyć także jako pomoc przy zdobieniu pisanek. Na ugotowane jajko trzeba nałożyć kilka gumek, w dowolnej konfiguracji kształtów, a następnie całość umieścić w barwniku. Po wyschnięciu, na pisance uwidocznią się wzory od nałożonej wcześniej na jajko recepturki.

Zobacz równieżOpaski zaciskowe plastikowe - spinając świat

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz