Sznurki lniane i jutowe i ich ciekawe zastosowanie
Sznurki lniane i jutowe i ich ciekawe zastosowanie

Na pewno w każdym domu znaleźć można kłębek zapomnianego sznurka lnianego lub jutowego. Przydaje się w tak wielu pracach i posiada wachlarz tylu zastosowań, że trudno wyobrazić sobie, aby nie posiadać go w domu. Kosztuje niewiele, jest wytrzymały i trwały, a z jego pomocą można wykonać zarówno ciekawe ozdoby do domu jak i użyć go np. do zabezpieczenia roślin. Poznaj najciekawsze, niespotykane zastosowania sznurków.

Rodzaje sznurków

Sznurki jutowe rozpoznać można na pierwszy rzut oka. Charakterystyczny kolor oraz specyficzny zapach są jego cechą charakterystyczną. Najczęściej bez syntetycznych dodatków, są uwielbiane przez zwolenników ekologicznych rozwiązań w domu i w ogrodzie. Ten typ sznurka jest w pełni biodegradowalny, a jego ciekawy, naturalny kolor może służyć jako podstawa do stworzenia ozdób do domu.

Drugim, najbardziej charakterystycznym typem sznurka jest sznur lniany. Dostępny w grubym lub cienkim splocie, charakteryzuje się kolorem ecru, jest miękki w dotyku i równie wytrzymały. Producenci m.in zabawek dla psów lub papug chętnie używają go do swoich wyrobów. Jest nietoksyczny i podobnie jak sznur jutowy, może z powodzeniem służyć do tworzenia rękodzieła.

Zobacz także: Woreczki strunowe i ich nietypowe zastosowanie

Sznurki jutowe czy lniane?

Oba typy sznurów mimo różnic w wyglądzie, cechują się dużą wytrzymałością i możliwością zastosowania. W zależności od wybranej grubości splotu, można z ich pomocą zapakować paczkę do wysyłki lub stworzyć ciekawą i trwałą zabawkę dla domowego pupila.

W najkorzystniejszej cenie można je nabyć np. w hurtowni sznurków lub innym sklepie, specjalizującym się w dostarczaniu opakowań i akcesoriów do przygotowywania paczek. Sznur powinien zostać dobrany pod kątem jego późniejszego zastosowania. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, sznurki lniane ze względu na swoją miękkość, ale i wytrzymałość mogą być używane np. do produkcji zabawek dla zwierząt. Świetnie też nadają się do tworzenia ozdób na ścianę.

Sznurki jutowe i lniane, a rękodzieło

Sznurki zarówno lniane jak i jutowe są najczęściej wykorzystywanie do rękodzieła. Są tanie i ogólnodostępne, a stworzyć można z nich ciekawe ozdoby np. do salonu czy pokoju dziecięcego. Z użyciem grubo plecionego sznura jutowego można wykonać np. wygodną pufę. Potrzebne do jej zrobienia oprócz sznurka, są klej na gorąco oraz stare wiaderko.

Innym pomysłem na wykonanie niebanalnej ozdoby ze sznura, są dekoracje świąteczne. Tu również pomoże klej na gorąco. Powstanie minimalistyczna choinka, którą można postawić na stole i dla dodatkowego efektu owinąć lampkami. Miłośnicy makram, czyli ozdób ściennych, mogą wykonać ją samodzielnie właśnie ze sznura lnianego lub bawełnianego. Ozdoby ze sznurka to tani sposób na ozdobienie domu. Są nietoksyczne, a mnogość ich zastosowań sprawia, że nie może ich zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym.

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz