Teczki biurowe, typy i zastosowanie
Teczki biurowe, typy i zastosowanie

Źródło zdjęcia: Phxere.com

Teczki do przechowywania dokumentów są niezbędnych akcesorium w każdym biurze. Z ich użyciem można zabezpieczyć nie tylko ważne i potrzebne materiały, ale również przenosić je i wysyłać. Sprawdźmy do czego można wykorzystać teczki biurowe i jaka jest ich cena.

Teczki biurowe - rodzaje

Większość osób słysząc określenie: teczka biurowa widzi oczami wyobraźni białą, tekturową teczkę wiązaną na sznurki. To skojarzenie jest jak najbardziej trafne, ponieważ ten rodzaj teczki biurowej jest najbardziej znany i popularny. Jednak oprócz tekturowych teczek, istnieje kilka innych rodzajów i sposobów na przechowywanie i archiwizację dokumentów.

Teczki różnią się między sobą nie tylko ceną i materiałem z jakiego zostały wykonane, ale również zastosowaniem. Niektóre z nich nadają się idealnie do transportu dokumentów, inne natomiast są sprawdzą się do długoterminowego przechowywania ważnych umów. Są to np. teczki z wieloma przegródkami, wykonane z trwałego plastiku.

Istnieje kilka rodzajów teczek oraz różne sposoby ich zamykania. Najbardziej popularne są te wykonane z mocnej tektury zamykane za pomocą wiązania. Innymi, równie często używanymi są teczki w formie płaskiego pudełka. W tym przypadku sposób zamknięcia, to najczęściej elastyczna i mocna gumka.

Zobacz również: Tani papier ksero dla domu i biura

Niezastąpiona teczka biurowa

Teczki pomocne są nie tylko w firmach, które muszą przechowywać spore ilości dokumentów. Ten rodzaj opakowania przydatny jest też w szkołach. Dedykowane dzieciom teczki foliowe i biurowe nabyć można z motywami z popularnych bajek oraz w zróżnicowanej kolorystyce. Zarówno dla chłopców, dostępne są wzory z ulubionymi piłkarzami czy zespołami muzycznymi, jak i dla dziewczynek. Przy czym funkcjonalność oraz trwałość jest taka sama, jak teczek papierowych od producenta, które przeznaczone są do użytku w firmach. W teczkach dzieci mogą przechowywać swoje prace plastyczne oraz transportować je w ten sposób do domu lub do szkoły.Białe teczki biurowe

Na zdjęciu: Klasyczne białe teczki biurowe do przechowywania dokumentów

Teczki papierowe w każdej firmie

Teczki biurowe są tak popularne, że zupełnie oczywistym jest, że znaleźć można ją w każdej firmie oraz w domu. Począwszy od tych najtańszych, wykonanych z prostej, białej lub szarej tektury, po te do archiwizacji dokumentów, z przegródkami wewnątrz. Posiadają kilka rodzajów zamknięć, dzięki czemu można dopasować jej rodzaj do przeznaczenia.

Teczki są świetnym rozwiązaniem na utrzymanie porządku w dokumentach, które przechowywane są w domu. Świadectwa ukończenia szkoły, zdjęcia, rysunki dzieci czy potrzebne umowy, wszystko to można przechowywać w teczkach wiązanych lub zamykanych gumką, bez obaw, że zawartość ulegnie zabrudzeniu, zniszczeniu czy zawilgoceniu.

Zobacz także: Skoroszyt - doskonałe przechowywanie dokumentów

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz