Wózki paletowe, rodzaje i charakterystyka
Posted by      05/12/2019 18:38:40    Komentarze 0
Wózki paletowe, rodzaje i charakterystyka

Hale produkcyjne i magazyny w których składowane są towary, potrzebują dobrej jakości sprzętu do transportu wewnątrz magazynu. Odpowiednio dopasowane do potrzeb hali wózki paletowe mogą w znaczący sposób usprawnić prace magazynowe, nie narażając przy tym pracowników na ryzyko wypadku, co jest możliwe w przypadku ręcznego przenoszenia mniejszych paczek.

Rodzaje wózków paletowych

Jest kilka rodzajów wózków paletowych. Wśród nich wyróżnić można wózki paletowe ręczne oraz mechaniczne. Standardowy wózek paletowy posiada udźwig do 250 kg i długość wideł 1150 mm. Takie wymiary umożliwiają swobodny transport palety z towarem na terenie magazynu.

Wyszczególnić można:

--> wózki paletowe krótkie o wymiarach wideł 800 mm, 1000 mm

--> wózki paletowe długie

--> ręczne wózki paletowe

--> ręczne wózki paletowe - nożycowe

--> ręczne wózki paletowe - ocynkowane

--> niskie wózki paletowe

--> szerokie wózki paletowe

--> wózki paletowe z wagą

Wózki paletowe mogą różnić się od siebie rozmiarem wideł oraz udźwigiem. Transport ładunku na paleciaku odbywa się za pomocą siły rąk, jest wygodny i nie sprawia trudności. Zaletą ręcznych wózków paletowych jest brak konieczności posiadania uprawnień do ich obsługi. Ich popularność wynika również z atrakcyjnej ceny oraz możliwości zastosowania nawet w niewielkich magazynach.

Zobacz również: Wyposażenie magazynu, czyli dyspensery do taśm i folii

Ręczne wózki paletowe

Ręczne wózki paletowe, zwane potocznie “paleciakami” są najczęściej używanym sprzętem do transportu ładunków w magazynach w Polsce. Z ich pomocą można szybko i sprawnie załadować i rozładować towar i umieścić go w odpowiednim miejscu w magazynie lub pace samochodu. Paletowe wózki ręczne ze względu na konieczność użycia siły rąk podczas przewozu ładunków, obarczone są pewnymi ograniczeniami. W dużych magazynach użycie ręcznych paleciaków wskazane jest tylko na krótkich odcinkach. Jeśli konieczne jest przewiezienie towaru na większą odległość w dużej hali magazynowej, warto zastosować elektryczny wózek widłowy.

Transport ładunków a wózki paletowe

W każdym magazynie w którym dziennie trzeba przygotować minimum kilkanaście dostaw lub rozładunków, konieczne jest usprawnienie pracy w taki sposób, aby była jak najbardziej wydajna. Oprócz wykwalifikowanych pracowników, warto inwestować w sprawdzony i wysokiej jakości sprzęt, który odciąży osoby pracujące na magazynie, a jednocześnie usprawni pracę.

Ręczne wózki paletowe to sprawdzone urządzenia do transportu towarów, które znajdą zastosowanie w hali produkcyjnej i każdym innych miejscu, w którym konieczne jest przenoszenia ciężkich palet. Poszukując ręcznego paleciaka warto zwrócić uwagę nie tylko na jego udźwig i wielkość wideł, ale też stabilność wózka i jego estetykę.

Zobacz również: Napinacz do taśmy - niezbędny podczas bandowania

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz