5 zasad przy wyborze torby papierowej

Posted by      12/02/2020 11:25:00    Komentarze 0
5 zasad przy wyborze torby papierowej

Torebki z papieru to niezbędnik w wielu branżach przemysłu począwszy od e-commerce a skończywszy na gastronomii. Poznaj charakterystykę torebek papierowych, ich właściwości i rodzaje.

O papierowej torebce słów kilka

Coraz większy nacisk kładziony na ekologię powoduje, że torby papierowe stają się coraz popularniejsze. Jednak już na początku naszej ery Chińczycy wykorzystywali papierowe opakowania do ochrony żywności. W Europie i Ameryce pojawiły się jednak dopiero w XIX wieku.  W 1852 powstała pierwsza maszyna do produkcji tego typu opakowań a niecałe 20 lat później udoskonaliła ją Margaret Knight. Torebki papierowe uznaje się za bardzo ekologiczne, gdyż poddają się recyklingowi i nie są produkowane z tak owianego złą sławą plastiku. Z powodzeniem mogą w wielu zastosowaniach zastąpić torebki plastikowe.

Czytaj także: 5 powodów dla których warto wybrać torby papierowe

Jakie są rodzaje toreb papierowych?

Wydawać by się mogło, że torba papierowa to po prostu torba papierowa. Można jednak wyróżnić ich kilka rodzajów. 

  • Z papieru typu kraft. Są to obecnie najczęściej produkowane torby papierowe. Największą zaletą papieru typu kraft  jest to, że nie ma w nim żadnych dodatków wybielających i chemicznych. Dzięki czemu szybko się rozkłada i jest niezwykle przyjaznym materiałem dla środowiska.

  • Torebki makulaturowe. To najbardziej ekologiczne ze wszystkich toreb papierowych. Są wyprodukowane w procesie recyclingu, dzięki czemu nie jest potrzebne wykorzystanie dodatkowych surowców do ich produkcji. 

  • Torebki ozdobne. Oczywiście opakowania z papieru to nie tylko małe szare torebki papierowe. To także bardzo ładne torebki dekoracyjne i prezentowe, które mają praktycznie nieograniczone zastosowanie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie torby papierowej?

Oczywiście przede wszystkim musimy się zastanowić, do czego jej potrzebujemy. Wybór różnego rodzaju toreb jest bardzo szeroki, tak samo, jak ich zastosowanie. Obecnie torby papierowe coraz częściej wykorzystywane są do pakowania żywności, chociażby pieczywa w piekarni. Z powodzeniem sprawdzają się także jak torebka na prezent czy upominek dla kontrahenta. Podczas wyboru warto więc kierować się kilkoma zasadami.

Rodzaj i format

Przede wszystkim musimy wiedzieć, co chcemy włożyć do torby. Na rynku mamy torby papierowe w różnych rozmiarach. Z powodzeniem znajdziemy takie, do których zapakujemy wino na prezent, lub zestaw upominków dla klienta naszej firmy. Coraz częściej także firmy sprzedające odzież pakują towar do toreb papierowych. W takim przypadku idealnie sprawdzą się estetyczne białe torby papierowe dostosowane rozmiarem do konkretnej części garderoby.  Szczególnie przy różnego rodzaju prezentach czy materiałach firmowych ważny jest rozmiar i to, aby torba była z dobrej jakości papieru, na przykład kredowego. Rozmiar współgrać musi z zawartością torby. Nie warto używać torby kilka razy za dużej, po prostu źle to wygląda. Małe torebki papierowe idealnie sprawdzą się w salonie jubilerskim czy jako opakowanie na zegarek. 

Kolorystyka

Torby papierowe dostępne są w różnych kolorach. Papier bardzo łatwo się barwi, przez co wybranie torby, która będzie się nam podobać, nie powinno stanowić problemu. Najbardziej uniwersalne wydają się jednak być białe torby. Są estetyczne i stonowane, przez co nadają się niemal do wszystkiego, Sprawdzą się zarówno jako torba na prezent, jak i w sklepie jako opakowanie na kupowane przez klientów ubrania czy buty. 

Nadruk

Torby papierowe można całkowicie spersonalizować. To jak będzie ona wyglądać, zależy tylko od tego, jak ciekawy projekt jesteśmy w stanie wymyślić. Najpopularniejszą formą nadruku jest oczywiście logo firmowe, będzie to świetna wizytówka firmy. Taka torebka idealnie sprawdzi się jako coś, gdzie zapakujemy upominek dla kontrahenta czy materiały marketingowe do promocji naszej firmy. Można też zdecydować się na coś bardziej kreatywnego i umieścić nadruk na torbie w formie jakiegoś komiksu lub hasła reklamowego. 

Elementy dodatkowe

Nadruk to nie jedyna rzecz, dzięki której można sprawić, że torba będzie wyjątkowa. Można umieścić na torbie jakieś dodatkowe elementy ozdobne. Może to być specjalny uchwyt w postaci wstążki, ale też pokrycie torby na przykład brokatem. Na różnego rodzaju torbach prezentowych i świątecznych świetnie sprawdzą się doklejane elementy okolicznościowe jak na przykład święty Mikołaj czy choinka.

Czytaj także: Torby papierowe - aspekty ekonomiczne i ekologiczne

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz