Torby i opakowania dla gastronomii

Opublikowany przez      01/03/2020 06:09:30    Komentarze 0
Torby i opakowania dla gastronomii

Gastronomia to branża bardzo specyficzna w Polsce. Polacy coraz chętniej jedzą na mieście, ale także zamawiają jedzenie online. Siłą rzeczy tym samym rośnie popyt na torebki i torby gastronomiczne.

Specyfika branży gastronomicznej

Gastronomia to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża w Polsce. Polacy są zamożniejszy, przez coraz więcej ludzi i coraz częściej jada posiłki nieprzygotowane we własnej kuchni. Zaczynając od budek z kebabem, przez bary obiadowe, na ekskluzywnych restauracjach kończąc. Mimo wszystko jednak branża gastronomiczna to spore wyzwanie. Nie wystarczy w końcu, że potrawy, które będziemy serwować, czy też dostarczać, będą najwyższej jakości. Ważna jest także reklama.

Reklama w służbie gastronomii

Reklama to podstawa w niemal każdej branży. Podobnie jest w gastronomii. Wprawdzie współczesne metody reklamy i marketingu, a także Internet dają bardzo szerokie możliwości reklamy, jednak konkurencja na tym rynku jest bardzo duża.  Podstawą reklamy jest oczywiście obecność w Internecie, strona www, fanpage w social mediach, możliwość znalezienia na mapach google to fundamenty. Jednak im większa pomysłowość i kreatywność w metodach reklamowania się, tym lepiej dla naszego lokalu.

Czytaj także: Czy dzięki reklamówkom papierowym świat poradzi sobie z plastikiem?

Jakie opakowania można wykorzystać w formie reklamy?

Jedną z takich ciekawych metod reklamy jest wykorzystywanie do tego różnego rodzaju opakowań. Można je wykorzystać na bardzo wiele sposobów.  Jeśli nasza firma serwuje śniadania na wynos lub dostarcza je bezpośrednio do biur, świetnie sprawdzą się torebki śniadaniowe. Woreczki foliowe na śniadanie, które będą się kojarzyły z naszą firmą i sprawią, że klient łatwiej nas zapamięta. Zwiększy to szanse, że wybierze naszą firmę w przypadku kiedy będzie po raz kolejny coś kupował. Wszędzie coraz większy nacisk kładziony jest na ekologię. Tekturowe opakowania to właśnie pudełka ekologiczne. Może to pomóc przyciągnąć klientów, którzy cenią właśnie takie wartości jak ekologia i bycie jak najbardziej przyjaznym środowisku.  Opakowania kartonowe i torebki papierowe poddają się całkowicie recyklingowi, są więc bardzo eko. Oczywiście to nie jedyna metoda reklamy za pomocą opakowań czy pudełek. https://centrumpakowania.com/blog/21_torby-papierowe-czyli-zakupy-w-nurcie-eko.html

Pudełka ozdobne

Jednym z takich sposobów mogą być pudełka ozdobne z logo firmy lub torebki z nadrukiem. Pudełka z logo z firmy świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jedzenie dostarczane jest do klienta. Mogą to być zarówno pudełka na posiłki cateringowe, jak i opakowania, w których dostarczane będzie jedzenie z restauracji typu fast-food. Na opakowaniu można umieścić wiele informacji, które mogą pomóc nam zdobyć kolejnych klientów. Warto oprócz logo czy hasła reklamowego dodać tam adres strony internetowej, czy numer telefonu. Pozwoli to niezwykle szybko znaleźć nas przez potencjalnego klienta. Jako forma reklamy świetnie sprawdzą się także różne okolicznościowe opakowania, mogą to być na przykład pudełka świąteczne.

Pudełka i kartony z logo firmy

Niezależnie od tego, w jakiej gałęzi gastronomii rozwijamy nasze przedsiębiorstwo, warto wykorzystać opakowania z logo naszej firmy. Mogą to być zarówno pudełka papierowe z logo, jak i torebki z nadrukiem. Przykładem takiego opakowania mogą być, chociażby torebki na popcorn z logiem kina. Zwiększa to widoczność i obecność firmy, nie tylko osoba, która zamawiała czy przyniosła konkretny posiłek, czy ciastka będzie wiedzieć, skąd one są. Może to pozwolić nam dotrzeć do nowych klientów.

Taśma z nadrukiem

Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zabezpieczamy nasze produkty na czas wysyłki. Tak więc, jeśli sprzedajemy produkty spożywcze i wysyłamy je bezpośrednio do klientów, warto wyposażyć się w taśmę z nadrukiem. Możemy nią zabezpieczyć karton czy pudełko, w którym będziemy wysyłać cukierki, zdrową żywność albo słoiki z przetworami.

Torebki papierowe z okienkiem na słodycze

Jeśli sprzedajemy słodycze oprócz najwyższej jakości naszych produktów, warto też zadbać o ich jak najlepsze opakowanie. Słodycze często kupowane są jako prezenty, a ludzie z natury są leniwi. Często nie chce się im kupować kolejnej torebki, aby zapakować do niej słodycze. Świetnym rozwiązaniem będą więc torebki papierowe z okienkiem. Oprócz tego, że świetnie się prezentują, to można też dodać na nich nadruk i konkretne słodyczy sprzedawać w konkretnym opakowaniu.

Folie z nadrukiem

Do pakowania prezentów świetnie nadają się także folie z nadrukiem. Zresztą folie sprawdzą się nie tylko do pakowania w nie różnego rodzaju słodyczy, ale tak naprawdę do wszystkiego. Można w nie zapakować jakieś gadżety, które będą się kojarzyć klientom z naszą firmą.

Czytaj także5 powodów dla których warto wybrać torby papierowe

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie