Jak zaplanować przeprowadzkę?

Opublikowany przez      02/03/2020 08:38:00    Komentarze 0
Jak zaplanować przeprowadzkę?

Kto lubi przeprowadzki? Chyba nikt. Można się jednak do nich dobrze przygotować. Podpowiadamy - od czego zacząć przeprowadzkę? Jak się do niej przygotować?  I jakie kartony przeprowadzkowe wybrać!

Dlaczego nikt nie lubi przeprowadzki?

Przeprowadzka mieszkania to coś, przez co musi przejść każdy. Niektórzy przeprowadzają się częściej, inni rzadziej.  Nikt jednak chyba nie lubi przeprowadzki, szczególnie kiedy wszystko w mieszkaniu jest nasze i mamy dużo rzeczy do przeniesienia do nowego mieszkania czy domu.  Jest to nie tylko męczące fizycznie, ale także duże wyzwanie logistyczne. Jeśli długo mieszkaliśmy w danym miejscu, mogliśmy zgromadzić naprawdę sporo rzeczy. Do tego, jeśli jesteśmy sentymentalni, to będziemy chcieli wszystko przenieść do nowego lokum. Aby przeprowadzka była trochę mniej męcząca, warto się do niej odpowiednio przygotować, dlatego przedstawiamy wskazówki dotyczące przeprowadzki.

Jak się przygotować do przeprowadzki?

Przede wszystkim warto ograniczyć liczbę rzeczy, które będziemy transportować do nowego lokum. Tak, to możliwe. Najlepiej zacząć od jedzenia, czyli zaplanować posiłki tak, aby zjeść, jak najwięcej zalegających w szafkach kuchennych, lodówce oraz zamrażarce zapasów. Łatwiej będzie nam udać się do pobliskiego sklepu w nowym miejscu, niż upychać to wszystko w kartonach i przenosić. Inną ważną rzeczą jest, poważne zastanowienie się, czy na pewno wszystko, co mamy w mieszkaniu będzie nam niezbędne w nowym miejscu. Na pewno sporo rzeczy w ogóle nam nie będzie potrzebne, a przed wyrzuceniem ich powstrzymuje nas tylko ich wartość sentymentalna. Jednak jak się poważnie zastanowimy, to duża część z nich będzie w nowym mieszkaniu tylko leżeć na dnie kartonu i nigdy więcej ich nie wyciągniemy. Właśnie takie praktyczne porady dotyczące przeprowadzki, o ile się do nich zastosujemy, pozwolą zaoszczędzić nam między innymi czas.

Czytaj także: Pudła przeprowadzkowe - warto zaufać ekspertom

Od czego zacząć przeprowadzkę?

Przeprowadzkę należy zacząć, zanim się za nią tak naprawdę weźmiemy. Przed przeprowadzką warto przygotować wszystkie materiały, jakie będą nam potrzebne do przeprowadzki. Na pewno przydadzą się do tego gazety, najlepiej wielkoformatowe. Jeśli nie mamy gazet, warto wyposażyć się w szary papier. Jedno i drugie świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenia kruchych przedmiotów jak zastawa porcelanowa, szklanki, słoiki i wszystko inne, co łatwo może się potłuc. Jako ochrona może też posłużyć folia bąbelkowa. Samą przeprowadzkę najlepiej zacząć od opróżnienia dokładnie wszystkich szaf i szuflad. Warto też powyjmować same szuflady z biurek, będą wtedy one znacznie lżejsze. Do pakowania wszystkiego oczywiście najlepiej nadadzą się kartony do przeprowadzki. 

Wskazówka - jakie kartony wybrać do przeprowadzki?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić jakie kartony przeprowadzkowe sprawdza się najlepiej. Wszystko zależy od tego, co przenosimy. Dlatego warto przygotować sobie różne rodzaju kartony. Na drobiazgi wystarczą małe kartony, do których luzem wrzucimy różne rzeczy.  Na książki, gry planszowe czy mniejszy sprzęt RTV przydadzą się duże kartony do przeprowadzek, dzięki czemu będziemy mogli spakować tam sporo rzeczy.

Ile kartonów jest potrzebnych do przeprowadzki?

Na pewno więcej niż nam się wydaje. Dopiero podczas samej przeprowadzki okazuje się, jak wiele rzeczy musimy spakować. Dlatego koniecznie zaopatrzmy się, w większą liczbę kartonów niż mogłoby na to wskazywać nasze obliczenia.  Kartony przeprowadzkowe nie są drogie, a nic tak nie frustruje jak brak miejsca i konieczność jechania do sklepu, kiedy jesteśmy już prawie całkowicie spakowani.

Jakie cechy powinny posiadać kartony przeprowadzkowe?

Musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości kartony. Jeśli spakujemy dużą ilość książek do jednego kartonu, będzie on bardzo ciężki i na jego dno będą oddziaływać znaczne siły. Dlatego taki karton musi być mocny i wytrzymały. Warto więc wybrać kartony dobrej jakości i ze sprawdzonego sklepu, dzięki czemu będziemy mogli być pewni, że zdadzą one egzamin podczas przeprowadzki. Najlepiej sprawdzą się kartony z tektury pięciowarstwowej.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Kartony do przeprowadzki są szeroko dostępne. Bez problemu znajdziemy je w każdym markecie budowlanym i wielu sklepach z artykułami przemysłowymi. Oczywiście można też zdobyć kartony za darmo. Każdy sklep spożywczy, ale nie tylko, dostawy otrzymuje w kartonach, które mogą nadawać się do przeprowadzki. Jeśli więc porozmawiamy z pracownikiem sklepu, powinno nam się udać załatwić takie kartony za darmo. Oczywiście kupno kartonów jest pewniejsze, gdyż kupujemy takie specjalnie przystosowane do przeprowadzki. 

Podsumowując, jeśli więc nie chcemy, aby przeprowadzka była koszmarem, warto wykorzystać wszystkie te porady dotyczące tego, jak wykonać przeprowadzkę.

Czytaj także: Pudełka kartonowe nie tylko do przeprowadzki

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie