Jak trzymać fason? W pudełkach fasonowych!
Posted by      20/03/2020 00:00:00    Komentarze 0
Jak trzymać fason? W pudełkach fasonowych!

Pudełka fasonowe są niezwykle popularne ze względu na ich szerokie zastosowanie przy jednocześnie bardzo niskiej cenie.

Czym są pudełka fasonowe?

Pudełka fasonowe to po prostu opakowania kartonowe. Charakteryzują się tym, że mają różne rozmiary i kształty, a także specjalny system składania ich. Na ten system składają się otwory i skrzydełka. Sprawia to, że pudełka fasonowe można wielokrotnie składać i rozkładać. Rozłożone nie zajmują wiele miejsca, co jest ich dużą zaletą, gdyż można je przechowywać w dużej ilości na stosunkowo małej przestrzeni i rozkładać dopiero wtedy, kiedy są potrzebne. Obecnie popularne jest także dbanie o naszą planetę, ten trend obecny jest w każdej branży, świetnie odnajdują się w tym pudełka kartonowe fasonowe. Jako że są z kartonu, są też ekologiczne. Same mogą być wyprodukowane z materiałów poddanych recyklingowi i do tego recyklingu także się nadają.

Do czego nadają się pudełka fasonowe?

Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Jeśli mamy jakiś konkretny unikalny pomysł, do czego chcemy je wykorzystać, można zamówić pudełka fasonowe na wymiar taki, jaki sami ustalimy. Dzięki temu można do nich zapakować, co tylko zechcemy. Dodatkowo wykorzystując pudełka fasonowe z nadrukiem, możemy stworzyć unikalne opakowanie naszego produktu zawierające jakiś ciekawy projekt graficzny. Jednak jednym z najczęściej wybieranych zastosowań dla pudełek fasonowych jest pizza. Tak, to właśnie pudełka fasonowe białe, zawsze z logiem pizzerii są tymi, w których dostarczana jest pizza. Oczywiście znajdą one zastosowanie w sprzedaży wielu innych produktów. Można kupić specjalnie zaprojektowane pudełka na wino. Dodatkowo nadrukowując coś na nim, można stworzyć naprawdę oryginalne opakowanie dla tego trunku. Niejeden producent opakowań oferuje też specjalne pudełka służące do archiwizacji dokumentów. Można też kupić pudełka fasonowe przeznaczone na płyty winylowe, piekarnie często wykorzystują tacki, które także są pudełkami fasonowymi, do dostarczania pączków i innych wypieków.

Czym sugerować się podczas wyboru kartonu fasonowego?

Najważniejszą rzeczą, jaka powinna decydować o wyborze pudełka fasonowego, jest jego przeznaczenie. Inne pudełko przyda się do dostarczania pizzy, inne do wysyłki książek czy płyt z grami wideo. Ważny też oczywiście jest producent opakowań, kieruj się jego doświadczeniem i opiniami, aby uniknąć rozczarowania po zakupie. Jeśli prowadzisz sklep i wysyłasz dużo przesyłek paczkomatami, możesz wybrać pudełka na wymiar idealnie dopasowane do paczkomatów inpost.

Wybór fasonu - karton na wymiar

Na rynku dostępne jest bardzo szeroki wybór pudełek, niemal każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż producenci oferują dziesiątki różnych wymiarów. Jeśli jednak masz nietypowe potrzeby i wiesz jakiego opakowania potrzebujesz, to możesz zamówić kartony na wymiar, dostosowane do tego, co zamierzasz w nich przechowywać lub wysyłać. Zamawiając pudełka na wymiar, będziesz pewny, że będą idealnie pasować do tego, co będziesz w nich przechowywać czy do nich pakować.

Czytaj także: Kartony klapowe, typy i zastosowanie

Pudełka fasonowe z nadrukiem

Opakowania kartonowe z nadrukiem to świetny pomysł, żeby zapisać się w pamięci klientów na dłużej. Oprócz swojego logo możesz stworzyć unikalny wzór, który będzie ozdabiał każde Twoje pudełko. Ciekawym pomysłem jest też umieszczanie jakichś cytatów lub złotych myśli jako nadruk na pudełku. Pamiętaj jednak, żeby zmieniać je co jakiś czas, aby klienci nie poczuli się znudzeni. Opakowania kartonowe z nadrukiem, jakie cieszą się szczególną popularnością to oczywiście pudełka na pizzę czy tacki z nazwą piekarni, na których to tackach transportuje się na przykład drożdżówki.

Kolor pudełka fasonowego

Generalnie podział opakowań ze względu na kolor jest dość prosty. Można zakupić pudełka białe lub szare. Zarówno jedne, jak i drugie można przyozdobić nadrukiem. Są to dwa kolory opakowań zdecydowanie najbardziej popularne. Oczywiście na rynku można znaleźć też opakowania w innych kolorach. Szczególnie sprawdzą się przy pakowaniu prezentu lub jeśli chcemy podzielić dokumenty według jakichś kryteriów i rozpoznając, co jest w danym opakowaniu tylko po jego kolorze.

Czytaj także: Pudełka kartonowe - nie tylko do przeprowadzki

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz