Wyprowadzka z pudłem. Jak zapakować się w karton?

Posted by      09/04/2020 12:00:00    Komentarze 0
Wyprowadzka z pudłem. Jak zapakować się w karton?

Przeprowadzka to zawsze duże wydarzenie w naszym życiu. Samej przeprowadzki nie lubi chyba nikt. Zawsze wiąże się ona z mniejszym lub większym stresem. Poza tym jest to także wyzwanie logistyczne, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. 

Etapy przeprowadzki - co trzeba wiedzieć?

Przede wszystkim zacznij od wyrzucenia zbędnych rzeczy. Zastanów się, czy to, co zamierzasz spakować do nowego domu, czy mieszkania na pewno będzie Ci potrzebne. Przed przeprowadzkę postarają się zużyć wszystkie środki chemiczne, kosmetyki, zjeść całe jedzenie, aby tych rzeczy nie musieć pakować ze sobą. Łatwiej może być kupić je na miejscu niż zastanawiać się, do którego pudła je spakować, a potem szukać ich po przeprowadzce. Opróżnij także wszystkie szafy i szuflady. Rzeczy, które w nich znajdziesz, spakujesz w kartony przeprowadzkowe, a same meble będą przez to lżejsze. Przygotuj też te materiały, w które będziesz pakował wszystkie przedmioty. No właśnie, jeżeli jesteśmy już przy pakowaniu, to najważniejszą kwestią będą same kartony do przeprowadzki. Oczywiście przyda się też folia bąbelkowa, szary papier, czy styropian, ale to właśnie pudła do przeprowadzki będą potrzebne w dużej ilości.

Czytaj także: Jak wybrać karton do przeprowadzki?

Przytłoczenie pudłami do przeprowadzki

Przygotowując się do zmiany miejsca zamieszkania, może się wydawać, że przyda się każde pudło do przeprowadzki, jakie wpadnie nam w ręce. Jednak nie do końca jest to najlepszy sposób na przygotowanie się do przeprowadzki.  Jeśli będziemy zbierać wszystkie kartony przeprowadzkowe, jakie ktoś da nam w sklepie, czy znajdziemy u znajomych, szybko zostaniemy przytłoczeni pudłami do przeprowadzki. W czasie samej przeprowadzki będziemy się zastanawiać, co do którego kartonu spakować, będziemy mieli po prostu za duży wybór. Przez dużą ilość kartonów będziemy też rozdrabniać się podczas pakowania i w konsekwencji do spakowania się użyjemy znacznie większej ilości pudeł, niż w rzeczywistości jest potrzebne. Dlatego nie należy przesadzać z ilością i ograniczyć pudła przeprowadzkowe do takiej ilości, jaka naprawdę się przyda. Nie róbmy sobie niepotrzebnych kłopotów, wyzwaniem jest sama przeprowadzka. Jak się spakować? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej

Rzeczy w kartonach - co i jak transportować?

Przede wszystkim zależnie od tego, co pakujemy do kartonu, należy to trochę inaczej spakować. Pluszowe zabawki, czy inne rzeczy, które nie są delikatne, możesz wrzucać luzem w pudła kartonowe do przeprowadzki. Sprzęt RTV i AGD musi mieć jak najbardziej dopasowane wymiary do samego urządzenia, no i oczywiście w tym wypadku przydadzą się duże kartony do przeprowadzki.  Dodatkowo w luźne przestrzenie należy upchnąć stare gazety, folię bąbelkową lub inne materiały, które ochronią transportowany sprzęt.

Na co uważać podczas pakowania?

Przede wszystkim pudło do przeprowadzki, które wybierasz, musi być na tyle wytrzymałe, aby nie uszkodziło ani nie rozerwało się w transporcie.  Wybieraj więc mocne kartony i przede wszystkim nieuszkodzone. Przy pakowaniu uważaj, żeby nie przesadzić i spakować zbyt wielu ciężkich rzeczy w jedno pudło do przeprowadzki, gdyż grozi to jego uszkodzeniem

Jak zminimalizować ilość potrzebnych kartonów?

Wybieraj takie kartony do przeprowadzki, które się na pewno przydadzą. Nie kupuj ani nie zbieraj małych pudeł, do których później zmieści się mała ilość rzeczy. W konsekwencji albo spędzisz więcej czasu na pakowaniu, albo i tak nie będziesz z nich korzystał. Zwróć uwagę na jakość i wytrzymałość. Pudła do przeprowadzki muszą być wytrzymałe. Dlatego weryfikuj ich przydatność już przy kupowaniu czy zbieraniu w lokalnym sklepie, pozwoli to zmniejszyć koszty przeprowadzki. Cennik firm przeprowadzkowych zależy od objętości transportowanych rzeczy. Optymalne spakowanie i ograniczenie liczby kartonów może pozwolić nam zmniejszyć rachunek wystawiony przez firmę transportową.

Co zrobić z kartonami po przeprowadzce?

Jeśli masz strych lub pomieszczenie gospodarcze, warto je przechować. Mogą się przydać przy wysyłaniu jakichś przedmiotów, albo posłużyć jako zabawki dla dzieci lub kota. Jeśli jednak miałby zajmować niepotrzebne miejsce lepiej się ich pozbyć.

Czytaj także: Duży karton - duży sprzymierzeniec

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz