Torby papierowe - aspekty ekonomiczne i ekologiczne
Posted by      16/04/2020 14:07:06    Komentarze 0
Torby papierowe - aspekty ekonomiczne i ekologiczne

Obecnie dużą wagę przywiązuje się do tego, aby żyć jak najbardziej w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Produkować jak najmniej odpadów, używać produktów przyjaznych środowisku. Propagowana jest też rezygnacja, w takim stopniu, w jakim to możliwe, z opakowań z tworzyw sztucznych i zachęca się używania wielorazowych lub takich, które nie wpływają tak negatywnie na środowisko, jak plastik. Jednym z takich rozwiązań są papierowe torebki

Czy wytwarzanie torebek papierowych się opłaca?

Torby papierowe cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego ich produkcja jest opłacalna. Cały świat kieruje się w stronę rozwiązań eko. Papier jest takim właśnie ekologicznym materiałem. Rządy wprowadzają nowe regulacje dotyczące torebek z tworzywa sztucznego, dlatego często torebki papierowe zastępują te z tworzyw sztucznych. Dodatkowo są one tanie w produkcji, można przechowywać i produkować je w dużych ilościach. Zapotrzebowanie na nie rośnie między innymi w centrach handlowych, sklepach i dyskontach spożywczych. Dodatkowo można tworzyć torby papierowe z nadrukiem, dzięki czemu można wykorzystać je nie tylko jako materiał do pakowania, ale także jako torebki na prezent. Widać więc, że zapotrzebowanie na nie będzie stale rosło w wielu branżach, dlatego produkcja torebek z papieru nie tylko sprzyja środowisku naturalnemu, ale także po prostu się opłaca.

Wykorzystanie torebek papierowych

Możliwości, gdzie można użyć toreb papierowych, są ogromne.  Miejscem, gdzie wykorzystywane są coraz powszechniej i zapewne niedługo to ta branża będzie miała na nie największe zapotrzebowanie, są dyskonty i sklepy spożywcze. Do pakowania na przykład pieczywa coraz częściej używa się tam toreb papierowych zamiast tych z tworzywa sztucznego. Świetnie sprawdzą się w gastronomi. Można w nie zapakować zarówno dania na wynos, jak i takie na dowóz. Dodatkowo torby papierowe z nadrukiem, na przykład w formie logo restauracji lub jakiejś innej przemyślanej formy graficznej czy napisu, mogą być po prostu formą reklamy. Torby papierowe nadają się także do pakowania prezentów. Można użyć nie tylko toreb z nadrukiem, ale też stworzyć własne unikalne opakowania. Jak zrobić torebkę na prezent? Wystarczy użyć zwykłej papierowej torby, ale przyozdobić ją, może to być zwykły napis, ale też jakaś forma graficzna lub przyklejony do torebki przedmiot w formie dekoracji.

Czytaj także: Torby papierowe - dlaczego warto je stosować?

Zalety torebek papierowych

Jedną z ich głównych zalet to jest to, że są ekologiczne. Nie tylko czas rozkładu śmieci papierowych jest znacznie krótszy niż produktów z plastiku, ale można je poddać recyklingowi. W Europie około 30% produktów papierowych jest produkowana właśnie z makulatury poddanej recyklingowi.  To wszystko powoduje, że papier jest eko. Do tego produkcja toreb papierowych jest niezwykle tania. Dzięki czemu nie podnoszą one znacznie kosztów sprzedaży na przykład pieczywa, które się w nie pakuje. Połączenie niskich kosztów produkcji z przyjaznym rozwiązaniem dla środowiska tworzy z toreb papierowych świetny produkt.

Uniwersalność zależy od podejścia

Od indywidualnego podejścia zależy, jak można wykorzystać torby papierowe. Producent żywności może chwalić się, że stosuje ekologiczne rozwiązanie do pakowania swoich warzyw i owoców.  Sklep z prezentami może pokazywać je jako rozwiązanie, dzięki któremu można połączyć stworzenie spersonalizowanego opakowania z ekologią. Wszystko zależy więc od tego, do czego tak naprawdę są nam potrzebne torby papierowe.

Spokojne sumienie ekologa

Oczywiście wykorzystując torby papierowe zamiast plastikowych, możemy być pewni, że robimy coś dobrego dla środowiska. Wszelkie produkty papierowe, nie tylko zresztą torebki, rozkładają się znacznie szybciej niż tworzywo sztuczne. Dodatkowo cena, jaką można otrzymać za makulaturę może zachęcać firmy do segregowania odpadów, a następnie odsprzedawania tych papierowych. Później zostaną one przetworzenie na inne produkty, dzięki czemu mniej drzew będzie przeznaczonych do wycięcia.

Czytaj także: 5 powodów dla których warto wybrać torby papierowe

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz