Utknięcie w kartonach - jak dokończyć przeprowadzkę?

Posted by      17/04/2020 08:56:08    Komentarze 0
Utknięcie w kartonach - jak dokończyć przeprowadzkę?

Przeprowadzka to niełatwy proces, który pochłania sporo czasu, trzeba go też dobrze zaplanować, dodatkowo potrafi dać popalić naszej głowie. Przeprowadzkę oczywiście zaczynamy od jej zaplanowania, potem pakujemy wszystko w kartony. Pakowanie to jednak nie koniec przeprowadzki. Transport wszystkiego to kolejny etap. W tym najlepiej sprawdzi się firma przeprowadzkowa, która dysponując odpowiednim samochodem i fachowcami zajmie się tym za nas. 

Czy kartonowe pudełka to najlepsze rozwiązanie na przeprowadzkę?

Kartony przeprowadzkowe to pierwsze co przychodzi do głowy, jeśli myślimy o pakowaniu rzeczy podczas przeprowadzki. I słusznie. Kartony są optymalną opcją.  Oczywiście jest tak, jeżeli wybierzemy je z głową. Muszą przede wszystkim być wytrzymałe i niezbyt zużyte, jeśli używamy kartonów, które zdobyliśmy za darmo w sklepie lub jakiejś hurtowni.  Najlepszym wyborem będą oczywiście nowe kartony do przeprowadzki. Nie musimy martwić się o ich zużycie i wytrzymałość, bo są wyprodukowane specjalnie z myślą o tym, żeby pomóc podczas zmiany miejsca zamieszkania. Pudła przeprowadzkowe dostępne są w wielu rozmiarach, dlatego warto kupić różne i mieć później wybór podczas pakowania. Duże kartony pozwolą spakować się, nie upychając nic siłę. Znowu małe sprawdzą się przy pakowaniu drobnych przedmiotów, nie zostawiając w kartonach zbyt dużo wolnej przestrzeni. 

Czytaj także: Planujesz przeprowadzkę? Zaopatrz się w solidne kartony

Jak przeprowadzić przeprowadzkę do końca?

Przeprowadzkę można uznać za zakończoną, dopiero kiedy wszystko, co przewieźliśmy do nowego mieszkania, jest na swoim miejscu. Na swoim miejscu, czyli tam, gdzie powinno się znaleźć, a nie leży poupychane w walających się wszędzie kartonach. Niestety odkładnie wypakowania mniej ważnych rzeczy na później to częsty problem. Dlatego warto to zrobić od razu. Na czas przeprowadzki bierze się przeważnie urlop, warto to wykorzystać, nawet jeśli już jesteśmy zmęczeni. W innym wypadku możemy to odkładać wiele tygodni, chociażby z powodu braku czasu.

Czego nie zrobi za nas firma przeprowadzkowa?

To, co zlecimy firmie przeprowadzkowej, zależy wyłącznie od nas. Możemy spróbować umówić się tak, że firma obsłuży nas kompleksowo podczas przeprowadzki. Tanio może jednak wtedy nie być. Przeważnie korzystając z usług takich firm, chcemy, aby zajęły się one podczas przeprowadzki transportem wszystkiego.  Choć oczywiście możemy też zaangażować firmę do pakowania i rozpakowywania wszystkiego. Niestety nie każda firma ma takie usługi w swojej ofercie. Dlatego musimy sprawdzić to wcześniej i wybrać taką firmę, która zrobi to, na czym będzie nam zależało.

Lekkość pakowania - zalety kartonów

Główną zaletą, jaką mają pudła kartonowe do przeprowadzki to ich dostępność i niska cena. Oczywiście łatwo tez pakuje się w nie jakiekolwiek przedmioty. Dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu nie ma problemu z wybraniem pudła do przeprowadzki, które pomieści interesujące nas rzeczy. Mimo niskiej ceny są wytrzymałe i trwałe, jeśli więc odpowiednio spakujemy rzeczy, to pudła kartonowe do przeprowadzki ochronią nasz dobytek.

Jak się spakować, a jak wypakować?

Niestety jednym z etapów zmiany miejsca zamieszkania jest przeprowadzka, jak się spakować? Przede wszystkim tak, żeby dało się wygodnie rozpakować. Czyli najważniejsze rzeczy nie mogą być spakowane w kilkanaście różnych kartonów. To, co będziemy potrzebować w pierwszej kolejności najlepiej, żeby było spakowane razem. Dodatkowo warto pamiętać, że to, co spakujemy na wierzch kartonów, czyli jako ostatnie będziemy musieli wypakować najwcześniej. Dobrze więc, żeby znalazło się tam te rzeczy, które łatwo umieścimy na swoich docelowych miejscach w nowym mieszkaniu.

Nie przywiązuj się do kartonów

Pudła do przeprowadzki są tanie, dlatego nie warto ich przechowywać, jeśli nie mamy do tego specjalnego pomieszczenia gospodarczego. Mogą się one w przyszłości przydać przy wysyłce jakichś przedmiotów jako zabawka dla dziecka czy kota. Jednak, jeśli nie mamy na nie miejsca, lepiej się ich pozbyć. Jest to materiał ekologiczny, poddany więc zostanie recyklingowi. Nie trzeba się wiec martwić, że zaszkodzimy w ten sposób środowisku.

Czytaj także: Pudła przeprowadzkowe - warto zaufać ekspertom

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz