Najbardziej uniwersalne opakowanie - woreczek strunowy
Posted by      13/05/2020 08:00:00    Komentarze 0
Najbardziej uniwersalne opakowanie - woreczek strunowy

Opakowania strunowe od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Mimo swojej prostoty i względnie łatwiej produkcji mają szereg zastosowań. Cieszą się uznaniem i są wykorzystywane zarówno w domach, w biurach, w przemyśle i wielu różnych gałęziach gospodarki.  Obecnie ciężko wyobrazić sobie przechowywanie niektórych rzeczy bez dostępu do woreczków foliowych.

Jak działa woreczek strunowy?

Torebki strunowe, bo tak też się je nazywa, są wykonane z tworzywa LDPE.  Zasada ich działania jest niezwykle prosta. Z jednej strony można je zamknąć, wykorzystując do tego ich zatrzask. To jest właśnie ich główna zaleta w porównaniu do tradycyjnych torebek. Oczywiście na rynku możemy znaleźć różne rodzaje woreczków. W ofertach producentów można też znaleźć woreczki strunowe z suwakiem. Ich cena jest oczywiście większa, ale wygoda użytkowania także wyższa. Natomiast LDPE, z którego wykonane są woreczki strunowe, to po prostu polietylen.  Jest polimerem etylenu o niskiej gęstości. Charakteryzuje go to, że jest bezbarwny, giętki i miękki. Nie traci swoich właściwości nawet w bardzo niskiej temperaturze dochodzącej do -60 stopni. Jest również bezwonny, przepuszcza gazy i zapachy. Jest jednak mało przepuszczalny dla pary wodnej. W przeciwieństwie do niskich temperatur nie jest odporny na działanie wysokich. Ten typ polietylenu został odkryty w 1976 roku w Niemczech i stopniowo zyskiwał popularność.

Czytaj także: Woreczki strunowe i ich nietypowe zastosowanie

Jakie rozmiary woreczków strunowych są dostępne na rynku?

Tak naprawdę woreczki dostępne są w takich rozmiarach, w jakich potrzebujemy. Wybór jest bardzo szeroki. Wydaje się, że spośród tak dużego wyboru każdy znajdzie taki rozmiar, jaki potrzebuje. Rozmiary zaczynają się od naprawdę niewielkich. Można znaleźć nawet takie, które mają zarówno kilka centymetrów długości, jak i szerokości. Świetnie sprawdzą się do przechowywania drobnych przedmiotów jak chociażby nasiona. Przechowywanie nasion lub innych niewielkich rzeczy luzem wiąże się z ryzykiem zgubienia ich. W przypadku schowania ich w woreczki strunowe ryzyko to jest minimalizowane.  Dodatkowo przedmioty te są chronione przed wilgocią i uszkodzeniem. Taki mały woreczek strunowy świetnie nadaje się także do przechowywania i wysyłki przypraw czy gumek do słuchawek. Większe woreczki przydadzą się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i w pracy. Można w nich trzymać różnego rodzaju śruby i elementy gier planszowych. Dzięki takiemu zastosowaniu trudniej o zgubienie i łatwiej o segregacje tych części.  Średniej wielkości opakowania strunowe sprawdzają się także przy przechowywaniu żywności, szczególnie przy jej mrożeniu. Swoje zastosowanie znajdują także większe worki strunowe. Świetnie nadają się do przechowywania dokumentów i odzieży. W obu przypadkach pełnią funkcję ochronną, głównie przed wilgocią. W tym drugim przypadku sprawdzają się podczas różnych wycieczek i wypraw.

Co zapewniło woreczkom strunowym popularność?

Woreczki zamykane na zatrzask cieszą się taką popularnością dzięki połączeniu w sobie kilku cech. Są przede wszystkim niezwykle uniwersalne, możliwości ich wykorzystania są niemal nieograniczone i zależą wyłącznie od naszej pomysłowości.  Oprósz szerokiego zastosowania, kolejną zaletą woreczków strunowych jest ich trwałość i wytrzymałość, którą zawdzięczają temu, że są wyprodukowanie z polietylenu. Potrafią więc chronić schowane w nich przedmioty przed wilgocią. Jednocześnie są przezroczyste, nie trzeba więc ich otwierać, żeby sprawdzić, co w nich jest.  Torebki strunowe są też niezwykle tanie. Połączenie tych wszystkich cech sprawiło, że stały się one niezwykle popularne i znajdują zastosowanie zarówno w domowym użyciu, jak i w różnych gałęziach gospodarki.

Po jakim czasie zużywa się woreczek strunowy?

LDPE jest materiałem zarówno wytrzymałym, jak i trwałym. Dlatego, jeśli tylko nie zniszczymy ich mechaniczne, będą one mogły być wykorzystywane przez wiele lat bez szczególnych oznak zużycia.

Czytaj także: Woreczki strunowe i ich nietypowe zastosowanie

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz