Papier pakowy z nadrukiem - idealne rozwiązanie dla firm

Opublikowany przez      20/05/2020 08:00:00    Komentarze 0
Papier pakowy z nadrukiem - idealne rozwiązanie dla firm

Papier pakowy powszechnie stosuje się do pakowania zarówno w domu, jak i w wielu sklepach. Jest tak dlatego, że jest on między innymi bardzo tani a używanie go niezwykle proste. Nadaje się do zapakowania niemal wszystkiego. Dodatkowo jest także ekologiczny w przeciwieństwie do materiałów z tworzyw sztucznych. Co również jest dość ważne w dzisiejszych czasach, kiedy stawia się wszędzie na ekologię i rozwiązania przyjazne środowisku.

Jak produkuje się papier pakowy z nadrukiem?

Na początku powstaje specjalna masa w przeznaczonych do tego kadziach. Jej skład i proporcje różnią się, w zależności od rodzaju papieru.  Następnie masa trafia na specjalne sito, gdzie następuje spilśnianie i jej odwadnianie. Kiedy papier uzyska już właściwą wilgotność, jest wygładzany za pomocą specjalnych wałów. Ostatnim etapem jest nawijanie go na tambory i krojenie. Rolka ma wymiary ustalone przez producenta lub odbiorcę danego rodzaju papieru. Dopiero po zakończeniu procesu produkcji nanosi się nadruk. Tak właśnie powstaje papier do pakowania z logo lub inną dowolną grafiką.

Czytaj także: Szary papier - awangardowe pakowanie prezentów

Gdzie można zamówić papier pakowy z własnym nadrukiem?

Na rynku jest obecnie wiele firm, które oferują papier pakowy z nadrukiem. Obecnie podobnie jak wiele dóbr i usług można go zakupić przez internet i jest to chyba najwygodniejsza opcja. Często sami producenci oferują papier firmowy. Projekt będziemy mogli albo wysłać przez specjalny konfigurator, albo omówić go z odpowiednią osobą z firmy przez maila.  Ważne jest też wybranie odpowiedniego rodzaju papieru, co wbrew pozorom może nie być takie proste. Rodzajów jest bardzo dużo, między innymi szary papier pakowy, bibuła gładka, czy papier makulaturowy. Wybór powinniśmy uzależnić od tego, do czego wykorzystamy ten papier. Jeśli mają w niego być pakowane jakieś ekskluzywne przedmioty, warto zdecydować się na papier do pakowania z własnym nadrukiem, który będzie po prostu ładnie się prezentował. Ważny jest też przemyślany projekt logo. Nie na każdy rodzaje papieru do pakowania będzie pasować ta sama kolorystyka. Inne logo będzie dobrze wyglądać, kiedy wykorzystamy szary papier pakowy, a inne na kolorowym papierze.

Czym sugerować się podczas wyboru producenta nadruków?

Ważne jest, żeby miał duże doświadczenie. To gwarantuje, że będzie wiedział, jak zrobić papier firmowy z nadrukiem, z którego będziemy zadowoleni. Duży wybór też jest istotną kwestią. Na rynku jest bardzo duży wybór różnych papierów, dobrze więc aby również producent posiadał na tyle szeroki, abyśmy mogli wybrać papier do pakowania zgodnie z naszymi potrzebami. Sprawny kontakt i rzeczowa obsługa klienta to inne ważne cechy, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze dostawcy. W końcu nikt nie chce czekać na odpowiedź na pytanie, jak wygląda proces realizacji zamówienia kilka dni.  Oprócz samego producenta musimy dobrze wybrać grafikę, jaką chcemy nanieść na nasz papier pakowy. Jeśli sami nie mamy smykałki do grafiki i projektowania lepiej zostawić to specjalistom. Oczywiście możemy zdecydować się po prostu wrzucić na papier nasze logo. Jednak, jeśli chcemy zrobić coś bardziej kreatywnego i sprawić, że klienci nas zapamiętają na długo, warto postawić na specjalistę. Może on zaprojektować na przykład jakiś ciekawy krótki komiks, hasło reklamowe lub przykuwającą wzrok grafikę. To wszystko będzie pełniło funkcję reklamy, dlatego jest to niezwykle ważny element całego procesu i sama grafika powinna być dobrana z niezwykłą starannością.

Czytaj także: Szary papier pakowy - zastosowanie, rodzaje, cena

Jaki jest koszt papieru z własnym nadrukiem

Sam papier jest produktem tanim. Technika druku także idzie cały czas do przodu, dzięki czemu cała usługa nie musi wiązać się ogromnymi kosztami. Wszystko jednak zależy od rodzaju papieru, a tych jest wiele, powierzchni, jaką zamierzamy zadrukować i samej grafiki. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem z prośbą o wycenę.

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie