Narożniki zabezpieczające - zabezpiecz swoją paletę

Opublikowany przez      07/09/2020 08:07:00    Komentarze 0
Narożniki zabezpieczające - zabezpiecz swoją paletę

Zabezpieczenie towaru w transporcie to gwarancja nienaruszonej dostawy do klienta. Buduje to wizerunek firmy i zaufanie do marki, a przy dzisiejszej ilości konkurencji każdy szczegół jest bardzo ważny. Kątowniki tekturowe ochronią kanty przed uderzeniami oraz uszkodzeniami podczas przesyłania, jak również magazynowania, stabilizują ładunek, nie rysują go i są ekologiczne - wykonane z tektury ulegają całkowitemu recyklingowi. 

Narożniki zabezpieczające z tektury - dlaczego warto z nich korzystać 

Osłony tekturowe pozwalają na zabezpieczenie przed zniszczeniem brzegów kartonów, w których przesyłany lub magazynowany jest towar. Narożniki ochronne skutecznie stabilizują przesyłkę płytek ceramicznych, czy książek, których krańce nie mogą ulec zniszczeniu. Poza ochroną pojedynczych towarów, zabezpieczenia transportowe uchronią przed zniszczeniem całe palety np. z owocami czy delikatnymi wyrobami. Dodatkowo znacząco poprawią ogólną estetykę opakowania, wpłyną na ogólny odbiór dostawcy, a klient zakoduje, że warto z nami współpracować, jeśli dbamy o bezpieczeństwo przesyłki. 

Zastosowanie kątowników tekturowych 

W zależności od towaru, stosuje się kątowniki tekturowe o różnej grubości, szerokości i długości, mają różny kolor oraz są pokrywane substancjami, które chronią przed wilgocią. Występują one również w różnych ilościach ramion, aby dogodnie dopasować je do rogów opakowań. Przede wszystkim ważne jest zabezpieczenie transportu, kątowniki do palet sprawdzą się gdy chcemy ochronić towar i ustabilizować go podczas przewożenia. Narożniki tekturowe nie pozwolą na obicie towaru, jego zgniecenie czy obtarcie w newralgicznych punktach, jest to konieczne przy przewożeniu towaru typu płytki ceramiczne, lustra, szyby. Bardzo ważne jest również zabezpieczenie towaru podczas magazynowania, gdzie może się on bardzo łatwo zniszczyć. Wielokrotne przemieszczanie może zakończyć się uszkodzeniem czy wyszczerbieniem, a to wygeneruje dodatkowe straty. Kartonowe narożniki ochronią składowane palety oraz kartony. 

Rodzaje narożników zabezpieczających 

Kątowniki tekturowe dzielą się na te w kształcie litery L, które skutecznie zabezpieczą towar w opakowaniach - wymagają one nadprogramowego mocowania jak folia czy taśma klejąca, oraz te narożniki zabezpieczające (dostępne między innymi w tym miejscu) z folią samoprzylepną, dzięki której nie ma potrzeby przytwierdzać ich w dodatkowy sposób. Oba rodzaje sprawdzą się przy różnych towarach oraz w różnych wypadkach. 

Czytaj także: Folia stretch, rodzaje i zastosowanie

Charakterystyka narożników z tektury litej 

Kątowniki z tektury litej mają znaczącą przewagę nad narożnikami wykonanymi z innych rodzajów kartonów: 

- Są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od kątowników z tektury falistej - dzięki strukturze wykonania nie poddają się tak łatwo naprężeniom i nie rozrywają się 
- Sztywniejsze i lepiej stabilizujące ładunek niż kątowniki piankowe 
- Nie rysują zabezpieczonego produktu tak, jak może się to zdarzyć przy metalowych 

Świetnie sprawdzą się w transporcie ciężkich przedmiotów, nie pozwolą na ich osunięcie z palety. Pokryte polietylenem są odporne na działanie kwasów, soli, zasad, czy niską temperaturę.
Odporne na działanie światła, uchronią przed potencjalnym wyblaknięciem brzegów palet towarowych wystawionych na bezpośrednie działanie światła słonecznego.
Odpowiednia obróbka termiczna oraz wykorzystanie siarczanów podczas procesu pozyskiwania, powoduje, że tektura staje się równie odporna jak tworzywo sztuczne, dodatkowo polietylen nie pozwala na przeciek płynów do towaru. Ma to ogromne znaczenie, gdy towar wyląduje na zewnątrz w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
Bardzo ważne są również przy transporcie materiałów budowlanych, które mają tendencje do osuwania się i niszczenia w ten sposób.
Dodatkowo są ekologiczne i ulegają recyklingowi, więc używanie ich nie powoduje dodatkowego zasypywania naszego środowiska śmieciami.
Zabezpieczone polietylenem, również podlegają wtedy przerobieniu na surowce wtórne, sprawdzą się doskonale podczas przechowywania pożywienia w chłodni. 

Koszt narożników w hurtowni 

Ceny narożników tekturowych do palet nie przekraczają pięciu złotych. Dzięki temu zabezpieczeniu, które nie wymaga znaczącego wkładu finansowego nasz towar jest w stanie bez uszkodzeń trafić do klienta. Wyklucza to częściowo straty powodowane podczas transportu.

Czytaj także: Bezpieczna przesyłka, czyli jaka?

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie