Pudełka kartonowe - nie tylko do przeprowadzki

Opublikowany przez      14/09/2020 10:45:00    Komentarze 0
Pudełka kartonowe - nie tylko do przeprowadzki

Opakowania kartonowe od wielu lat stanowią podstawę zabezpieczenia transportowanego towaru, paczek i przesyłek. Pudełka kartonowe ozdobne mogą służyć nam do przechowywania wielu małych przedmiotów. Przy odpowiednim nadruku opakowania te stają się modne i użyteczne. Jego wyjątkowe możliwości utylizacyjne i recyklingowe sprawiają, że są jedną z najbardziej ekologicznych alternatyw, a aktualna technologia wytwarzania opakowań kartonowych sprawia, że wysyłka jest dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami.

Funkcje opakowań kartonowych 

Pudełka kartonowe, poza funkcjami czysto ochronnymi mogą stanowić również element ozdobny jako przedmiot samodzielny czy wyjątkowy dodatek do towaru, który w oryginalny sposób zostaje wyeksponowany. Kolorowa tektura nadaje się również do zapakowania prezentu, dzięki czemu zyskuje on niebagatelny wygląd. Ozdobne pudełka kartonowe wykorzystywane w warunkach domowych do przechowywania, jednocześnie stają się elementem wystroju.

Opakowania z nadrukiem 

Rozległa oferta w zakresie wytwarzania opakowań kartonowych pozwala nam na wybranie właściwego dla naszego produktu. Umieszczenie na pudełkach informacji reklamowych pozwoli wyróżnić się na rynku, elementy charakterystyczne ułatwią identyfikację firmy. Trafna kolorystyka, skierowana do właściwej grupy odbiorczej również ułatwi sprzedaż oraz zakwalifikuje postrzeganie produktu - stonowane barwy, klasyczne wykończenia charakteryzują artykuły z wyższej półki, ekskluzywne, radosna kolorystyka znajdzie zwolenników wśród dzieci czy młodzieży.

Spójny projekt kartonu na dany towar zapada w pamięć - prostota z jednoczesnym podkreśleniem najważniejszych cech produktu, wyróżnione, ale nienachalne logo. Największe firmy od lat dbają o rozpoznawalność marki poprzez jednolity marketingu również w zakresie opakowań. 

Czytaj także: Kartony z nadrukiem - własny nadruk na zamówienie

Nadruk jako forma reklamy 

W dobie ogromnej konkurencji na rynku w niemal każdej dziedzinie, dbałość o szczegóły może zmienić postrzeganie naszej firmy. Tym samym wyjątkowe pudła kartonowe z logo bądź motywem, który zapadnie w pamięć klienta i zwróci uwagę na starannie przygotowaną przesyłkę lub towar są niezwykle ważnym elementem marketingu. Szerokie możliwości druku pozwalają na pozyskanie opakowań z wybranym projektem - na wieczku, czy bokach kartonu.

Tekturowe pudełko to jedno z bardziej popularnych opakowań na żywność, dzięki któremu jest chroniona przed czynnikami zewnętrznymi i dłużej zachowuje świeżość. Indywidualny wygląd takiego opakowania często decyduje o wyborze produktu - ogromne znaczenie ma dobór kolorów, czytelność, czy logo.

Nadruk fleksograficzny 

Jedną z technik druku na opakowaniach, jest nadruk fleksograficzny. Aby nanieść elastyczną, szybko schnącą farbę wykorzystuje się formę drukową, najczęściej wykonaną z polimeru. Wykorzystywana jest w zadruku tektury falistej, gdzie powierzchnie nie jest gładka, a sam druk jest delikatnie wypukły ze względu na grubość położonej farby. Fleksografia jest bardzo popularna w druku opakowań ze względu na jej ogromne możliwości, druk jest szybki i daje szanse na uzyskanie ciągłego nadruku. Pozwala również uzyskać wysokiej jakości wydruk w zdecydowanie niższej cenie niż sitodruk czy grawiura.

Poza jakością wydruku, fleksografia łączy się również z możliwością obróbki - przycięcia, lakierowania czy uszlachetnienia cold stampingiem. Jest to wyjątkowo dynamicznie rozwijająca się dziedzina druku, a nowe rozwiązania pozwalają na niwelowanie ilości używanych chemikaliów przy jednoczesnym wzroście jakości wydruku. 

Kaszerowanie opakowań kartonowych 

Ze względu na fakturę, opakowania z na przykład tektury falistej, wymagają innej technologii zadruku niż gładki karton. Kaszerowanie pozwala na wykorzystanie dowolnego zadruku na nierównej powierzchni. Cienki papier dokładnie pokryje opakowanie nadając mu niepowtarzalny wygląd, a dodatkowo można na nim umieścić informacje równie dokładne, jak na etykietach. Świetnie sprawdza się w przypadku dużych, nierównych powierzchni. 

Powierzchnie kartonów można również pokrywać materiałem zabezpieczającym przed czynnikami zewnętrznymi lub aby nadać im inną strukturę. Ludzkie zmysły zwrócą uwagę na fakturę opakowania, co pozostanie w pamięci konsumenta. 

Czytaj także: Jak zaplanować przeprowadzkę?

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie