Jak wybrać kartony do przeprowadzki?
Posted by          0 Comments
Jak wybrać kartony do przeprowadzki?

Przeprowadzka to czasochłonny proces do którego warto przygotować się odpowiednio wcześniej. Oprócz zorganizowania transportu do przewiezienia rzeczy, konieczne jest również spakowanie wszystkiego co chcemy ze sobą zabrać. Nie ulega wątpliwości, że najważniejsze jest zapakowania przedmiotów w taki sposób, aby nie uległy zniszczeniu podczas transportu. Zobacz nasz poradnik i sprawdź jak dobrać najlepsze kartony do pakowania.

Jak dobrać kartony do przeprowadzki?

Wybór kartonów do przeprowadzek nie jest prosty. Powinny być nie tylko pojemne, ale i wytrzymałe. Mocne i  duże kartony oferuje sporo firm specjalizujących się w dostarczaniu zabezpieczeń podczas przewożenia rzeczy. 

Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę zarówno na pojemność kartonów pakowych, ale również na grubość tektury z jakiej zostały wykonane. Istotne są również rozmiary oraz kolor. Najlepsze wymiary kartonów, to wbrew pozorom nie te największe. Są zdecydowanie mniej poręczne podczas przenoszenia. 

Duże kartony, czy są niezbędne?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej,  kartony tekturowe najlepiej jest dobierać pod względem gabarytów oraz ilości i wielkości rzeczy, które musimy przetransportować. 

Pudła o bardzo dużych rozmiarach mogą rzecz jasna zmieścić więcej przedmiotów, jednak są trudniejsze do przestawiania. Wygodniej jest spakować rzeczy podczas przeprowadzki do kilku mniejszych kartonów, dzięki czemu przenoszenie ich będzie szybsze i mniej kłopotliwe.

Skąd wziąć kartony do pakowania?

Pudła do przewożenia rzeczy możemy kupić, poprosić o ich dostarczenie firmę, która będzie realizowała transport przeprowadzkowy lub zebrać niepotrzebne kartony z okolicznych sklepów. Wiemy już, że kartony do przeprowadzki powinny być przede wszystkim trwałe i mocne, dlatego opcja zbierania opakowań tekturowych po towarze z supermarketów jest najmniej pewna. Istnieje spore ryzyko, że pudło, które już było używane, ulegnie zniszczeniu nie tylko podczas przewozu rzeczy, ale również w trakcie samego przenoszenia go w inne miejsce. Najlepiej zdecydować się na zakup nowych kartonów tekturowych, przeznaczonych wyłącznie do przeprowadzek. To najpewniejsze rozwiązanie.

Ile kosztują kartony tekturowe?

Zakup pudeł do przewozu rzeczy nie jest kosztowny, zarówno tych dostarczonych przez firmę przeprowadzkową jak i zakupionych we własnym zakresie. Sklepy internetowe, które specjalizują się w  dostarczaniu kartonów tekturowych do przeprowadzek oferują całe zestawy pakowe w bardzo atrakcyjnych cenach. W skład takiego zestawu wchodzą kartony w kilku rozmiarach, wykonane z mocnej tektury. Przyjąć można, że zakup pojedynczego pudła do przewozu rzeczy o średnim rozmiarze, poza zestawem, to koszt 5-8 zł.

Comments

Log in or register to post comments