Pudła przeprowadzkowe - warto zaufać ekspertom

Opublikowany przez      07/10/2020 07:17:23    Komentarze 0
 Pudła przeprowadzkowe - warto zaufać ekspertom

Źródło: By Creativity103 - https://www.flickr.com/photos/creative_stock/25069988352/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50509715

Przeprowadzka, nawet niewielka, jest ogromnym wyzwaniem logistycznym – dobytek życia czy przedmioty z siedziby firmy muszą w miarę szybko znaleźć w innym miejscu na raz, aby nie zakłócać codzienności. Istnieją firmy przeprowadzkowe, które specjalizują się w załadunku czy transporcie, a wybór dobrego wykonawcy spowoduje, że zadanie zostanie wykonane prawidłowo i sprawnie. 

Jak wybrać firmę przeprowadzkową

 Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszą firmą będzie ta polecana nam przez znajomych, którzy sprawdzili ją na własnej skórze. Poczta pantoflowa jest praktyczną oceną skuteczności i rzetelności, warto jednak po wybraniu już konkretnego przewoźnika, sprawdzić informacje na jego temat również w sieci. Głosy o nieterminowości powinny nas odwieźć od wyboru danego wykonawcy. 

Zwrócić uwagę należy również na cenę - nie zawsze najniższy koszt przeprowadzki będzie tą najlepszą alternatywą, jest to ważne kryterium, ale przede wszystkim najważniejszym kryterium jest jakość wykonanej pracy. Czasem warto dopłacić parę złotych, aby mieć pewność, że meble dotrą w nienaruszonym stanie na miejsce. 

Zakres usług firm przeprowadzkowych

Kolejnym elementem decydującym o wyborze firmy przeprowadzkowej jest zakres jej usług. Najczęściej jest to standardowe spakowanie dobytku, przewiezienie w wyznaczone miejsce i rozładunek. Dodatkowymi zadaniami jest między innymi zabezpieczenie przewożonych rzeczy przed uszkodzeniem, demontaż i montaż w miejscu docelowym, rozłączanie sprzętu RTV i AGD, jak również utylizacja rzeczy, których chcemy się pozbyć przed dotarciem w nowe miejsce. Również dostarczenie opakowań, kartonów i elementów do ich zamknięcia są w zakresie działania takich firm. Ułatwia to kwestię spakowania kiedy chcemy oto zadbać sami.

Informacją o specjalnym traktowaniu danych elementów wystroju czy mebli będzie również specjalne opakowanie. I tak w kartonikach z otworami przewozi się rośliny. Wszystkie elementy szklane i ruchome muszą zostać zdjęte lub unieruchomione. Informacje o szklanych przedmiotach np. lustro, wymagają dodatkowego oznaczenia, dzięki którym dbałość o ich transport będzie większa.

Czytaj także: Jak zaplanować przeprowadzkę?

Najlepsze opakowania do przeprowadzki

Najlepszymi opakowaniami do przeprowadzki będą te, które nie pozwolą na uszkodzenia podczas transportu. Głównie są to kartony, wykorzystywane standardowo w transporcie, trójwarstwowe, które sprawdzą się nawet do cięższych rzeczy. Istnieją również kartonowe szafki z wieszakami, idealne do transportu ubrań, aby nie były wyjątkowo wygniecione. Aby przewozić duże, miękkie rzeczy wykorzystać można duże, foliowe worki.

Możemy sami zaopatrzyć się w potrzebne pudła przeprowadzkowe oraz wypełnienia, takie jak na przykład folia bąbelkowa czy papier. Zestaw przeprowadzkowy jest w stanie zapewnić nam również firma wykonująca usługę, mają to w tej chwili bardzo często w ofercie. 

Ciężkie rzeczy należy pakować w kartony z umiarem, zbyt duży ciężar może spowodować zerwanie się kartonu. Wszystkie delikatne przedmioty, szklane, które mogą ulec łatwemu zniszczeniu, należy dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową, kartony warto dodatkowo oznaczyć.

Doświadczenie i fachowość firmy

Doświadczenie firmy możemy zbadać na podstawie ilości wykonanych usług, ale co ważne, znaczące będą opinie na temat wykonanych transportów. Świetnym źródłem opinii jest w tej chwili strona na Facebooku lub opinie w Google – z tych portali ludzie korzystają praktycznie na co dzień i chętnie dzielą się swoim zdaniem, zwłaszcza, jeśli jest nieprzychylne. Oceny tego typu wskażą nam, czy firma wykonuje wszystkie zadeklarowane usługi, czy nie opóźnia przeprowadzki i sprawnie transportuje rzeczy.

Przy pierwszym kontakcie z wybraną firmą, należy zwrócić uwagę na pierwsze wrażenie - czy otrzymujemy fachowe informacje, czujemy, że rozmówca wie, o czym mówi, czy odpowiada na nasze pytania wyczerpująco i równie dokładnie wypytuje o ważne szczegóły transportu. Znacząca również jest kwestia komunikatywności i ogólne odczucie po rozmowie – pozytywne odczuwane emocje często wskazują na dobry wybór, zaś negatywne dobrze sugerują nam zmianę wykonawcy.

Ubezpieczenie podczas transportu 

Aby uniknąć strat i niepotrzebnego stresu, należy upewnić się, że przewoźnik wykupił odpowiednie ubezpieczenie ładunku OC dotyczące transportu. Najczęściej ochroną objęta jest odpowiedzialność przewodnika za utratę lub uszkodzenie powierzonych towarów. Przy międzynarodowych ruchach ubezpieczenie transportowe OC musi być rozszerzone o te kraje. Zdecydowanym atutem będzie ubezpieczenie działalności czy ALL RISK na wypadek kradzieży.

Czytaj także: Utknięcie w kartonach - jak dokończyć przeprowadzkę?

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie