Folia z nadrukiem - metoda na dobrą reklamę

Opublikowany przez      12/10/2020 09:31:31    Komentarze 0
Folia z nadrukiem - metoda na dobrą reklamę

Folie z nadrukiem to coraz popularniejsze medium marketingowe, które za pomocą nadrukowanych na sobie informacji zwraca uwagę klienta. Do tego folia streczowa zabezpiecza towar przed ewentualnym przemieszczaniem się, oraz chroni towar przed ewentualnym uszkodzeniem. Gdy towar przyjedzie do klienta w stanie idealnym, oraz będzie zafoliowany w stretch z nazwą naszej firmy, spowoduje to wzrost naszej wiarygodności w oczach klienta. Folią z nadrukiem nie musi być stretch, może to być także folia bąbelkowa.

Odkrycie polietylenu a folia stretchowa

Czasem zbieg okoliczności jest w stanie zmienić bieg wydarzeń i zmieniać rzeczywistość. Z początku nastąpiło odkrycie polietylenu przez niemieckiego chemika, jednak zanim doszło do produkcji na skalę przemysłową, musiało minąć 70 lat. Dopiero w 1976 roku na rynku pojawiła się folia stretch, którą znamy. Przeprowadzono szereg eksperymentów aby niezwykle cienka folia była wyjątkowo wytrzymała. Podstawą jest termoplastyczny, odporny na wysoką temperaturę, bardzo wytrzymały i elastyczny polietylen. Jest również stosunkowo lepki, co ułatwia pakowanie. 

Metody produkcji folii

Folia z nadrukiem typu stretch produkuje się niemal w stu procentach z liniowego polietylenu o niskiej gęstości, co zapewnia dużą elastyczność, termoplastyczność oraz woskowatość. Proces pozyskania jej jest skomplikowany i dość kosztowny. Produkowana przede wszystkim z tworzyw sztucznych jak polietylen, kopolimer, polipropylen czy fluoropolimery.

    - Metoda rozdmuchu “blown” - czasochłonny, ale wysokojakościowy sposób pozyskania folii stretch –produkt końcowy jest wysokiej jakości, odporny na przebicie i uszkodzenia mechaniczne; ze względu na świetną jakość cena tak pozyskanego produktu jest wyższa; metoda polega na rozdmuchiwaniu roztopionej żywicy w dwóch kierunkach, później jest chłodzona powietrzem; pozyskana tak folia jest rozciągliwa i wytrzymała

    - Metoda CAST – roztopiona żywica jest rozlewana po specjalnej formie, która jest następnie maszynowo rozciągana i chłodzona za pomocą wytłaczarek; powstała folia jest elastyczna i wytrzymała, a metoda jest dużo szybsza i bardziej wydajna; jako dodatek do niej są dodawane barwniki, które mają za zadanie chronić owinięte nią przedmioty przed promieniowaniem UV. 

Grubość folii stretchowej

Folie streczowe są wyjątkowe ze względu na swoją grubość, a przy tym ogromna wytrzymałość i elastyczność. Na rynku można znaleźć folie o różnej grubości, najczęściej wyrażana w mikronach, a rzadziej w mikrometrach. Jedną z największych dostępności cieszy się folia streczowa o grubości 23 mikronów, jest ona również często używana. Jest jedną z najbardziej uniwersalnych, ale grubość folii powinna być dobierana do indywidualnych potrzeb.

Czytaj także: Taśma z nadrukiem - skuteczna reklama Twojej firmy!

Najbardziej popularne folie

Najbardziej popularną będzie folia 23 mikronów, jest ona najczęściej spotykana w użytkowaniu, w gospodarstwie domowym i do pakowania paczek. Jest w dobrej cenie, sprawdza się w zakresie wytrzymałości i elastyczności.

Charakterystyka folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa jest materiałem bardzo często i w różny sposób wykorzystywana. Bąbelki nadają jej wyjątkowych właściwości, rozmieszczone w regularnych odstępach niewielkie pęcherzyki powietrza nadają jej niepowtarzalny charakter. Dostępna jest w rożnych rozmiarach oraz kolorach, najpopularniejsza jest jednak przezroczysta. Jest elastyczna, miękka i łatwo dopasowuje się do kształtów różnych przedmiotów, a przy tym jej cena nie jest wysoka. Amortyzuje owinięte nią przedmioty podczas upadku, drgań czy wstrząsów. Nie przepuszcza wody, chroni przed zabrudzeniami, kurzem i pyłem.

Zastosowania folii bąbelkowej 

Z folią bąbelkową spotykamy się na co dzień. Służy do pakowania i zabezpieczania przesyłek na czas transportu. Elastyczna, miękka, doskonale amortyzuje wstrząsy i drgania, chroniąc tym samym towar. Zapewnia ochronę również przed czynnikami zewnętrznymi jak kurz czy wilgoć.

 - Często zastępuje się nią wypełniacze w paczkach, towar owija się w nią aby zabezpieczyć go. Skutecznie zapełni wolne przestrzenie w paczce, zabezpieczy towar przed uszkodzeniem i zamortyzuje go w trakcie transportu.

 - Koperty bąbelkowe idealnie sprawdzą się w wysyłce delikatnych małych przedmiotów. Wyłożona wewnątrz folią bąbelkową papierowa koperta chronią towar przed uszkodzeniem, idealne do wysyłki biżuterii i drobnej elektroniki.

 - Niezastąpiona jest też podczas przeprowadzek. Zabezpieczy transportowane przedmioty przed ukruszeniem lub stłuczeniem. Świetnie uzupełni kartony z delikatnymi przedmiotami i ochroni je. 

 - Zdarza się używać ją do termoizolacji ścian i dachów, wykorzystuje się duży opór cieplny materiału. Warstwa folii bąbelkowej nie pochłania, a powoduje odbicie energii.

 - Kolejnym mniej znanym użyciem folii bąbelkowej jest zabezpieczenie basenu z wodą - przykryty zbiornik nie ulega zanieczyszczeniu, a woda nie wychładza się tak szybko. Folia unosi się na wodzie. 

 - Folia bąbelkowa świetnie ochroni rośliny ogrodowe przed mrozem, jednak przy tym znacząco ogranicza ich dostęp do powietrza. Żeby temu zapobiec folia powinna posiadać otwory wentylacyjne.

Zastosowania folii bąbelkowej są znacznie większe, a jej wykorzystanie ogranicza tylko wyobraźnia.

Czytaj także: Folia stretch, rodzaje i zastosowanie

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie