Napinacz do taśmy - niezbędny podczas bandowania

Źródło obrazka: By Webi174 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81634070
Napinacz ręczny (paskowacz, bandownica) to sprzęt bardzo pomocny przy obwiązywaniu ładunków paletowych taśmami zabezpieczającymi. Opasanie może przechodzić w pionie lub poziomie, a końce muszą być trwale połączone ze sobą. Dobre zabezpieczenie towaru to podstawa sukcesu aby przesyłka dotarła do klienta w stanie nienaruszonym, a tym samym wykonanie usługi postawiło w dobrym świetle naszą firmę. Odpowiednia ochrona produktów w firmie specjalizującej się w wysyłce jest wyjątkowo ważna. Niepozorny napinacz ułatwi, usprawni i zabezpieczy towar, aby ten trafił w odpowiedniej formie do odbiorcy.
Podstawowy zestaw do bandowania
Zestawem podstawowym do bandowania przesyłek jest: taśma spinająca, zapinki oraz napinacz. Taśma owijająca towar musi zostać połączona odpowiednimi zapinkami. Mogą one być wykonane z metalu, plastiku lub drutu, zależnie od wielkości i ciężaru paczki.
Przy ręcznym pakowaniu najczęściej wykorzystywane są zapinki druciane. Plastikowe zapinki sprawdzają się przy małych, lekkich paczkach, a metalowe gdy należy wykluczyć ryzyko rozerwania się połączenia.
Aby odpowiednio zabezpieczyć taśmę, wykorzystywany jest napinacz do taśmy, najczęściej w miejscach, gdzie zapinki są druciane. Dzięki niemu bandowanie jest znacznie szybsze i komfortowe, a taśma zyskuje napięcie, które zapewnia paczce odpowiednią ochronę - jest ona niezbędna przy transporcie towaru na znaczne odległości, gdzie łatwo może ulec uszkodzeniu.
Czytaj także: Bezpieczna przesyłka, czyli jaka?
Zapinki druciane 19mm 100 szt.
Narożnik ochronny do taśm spinajcych PP/25mm/1000
Taśma spinająca PP 19/90 1200m
Napinacze do taśm
Odpowiednio napięta i połączona taśma wymaga napinacza do pasków polipropylenowych i poliestrowych. Połączenie plastikowymi albo drucianymi klamerkami sprawia, że towar jest odpowiednio zabezpieczony i ustabilizowany na przykład na palecie. Idealnie sprawdzi się podczas pakowania kartonów oraz większych ładunków. Dzięki niemu możemy dobrać odpowiednią szerokość oraz grubość taśmy, a ergonomiczny kształt i niewielka waga sprawia, że mamy go zawsze pod ręką i zdecydowanie usprawni on pracę. Bandowanie z pewnością sprawi, że towar trafi do klienta w nienaruszonym stanie przy niewielkim nakładzie kosztów i wysiłku pracownika. Ma to ogromne znaczenie przy dużej ilości przesyłek. Z łatwością zabezpieczy się również duże palety, które w przypadku lekkich produktów łatwo mogą się rozjeżdżać, a przy delikatnych towarach, jak na przykład płytki ceramiczne, jakiekolwiek ruchy na palecie spowodują uszkodzenie, ukruszenie lub pęknięcie ceramiki.
Praktyczne paskowacze
Niezbędny przy pracy magazynowej, w miejscach, gdzie dziennie pakowanych jest wiele przesyłek, będzie zdecydowanie solidny i praktyczny paskowacz. Nazywany paskownicą lub bandownicą, urządzenie to pozwala na szybkie spięcie towaru taśmą polipropylenową. Sprawdza się przy opasywaniu paczek o różnej wielkości oraz kształcie. Bandownica ręczna jest lekka i poręczna, a przy tym zapewnia solidne zamknięcie zapinki oraz odcięcie nadmiaru taśmy. Używana przez firmy kurierskie, gdyż zapinki nie odstają i nie uszkodzą innych paczek, co jest bardzo ważnym atutem.
Napinacze automatyczne i półautomatyczne
Urządzeń napinających jest szeroka gama na rynku, co powoduje, że zostały one podzielone na kategorie. Do każdego rodzaju taśmy wymagany jest inny napinacz i tym samym można wyróżnić:
- Napinacz automatyczny – zasilane elektrycznie lub pneumatycznie – samoczynnie napina, zgrzewa i odcina taśmę - wystarczy wcisnąć przycisk i po chwili mamy idealnie naciągniętą i zawiązaną taśmę na ładunku
- Napinacz półautomatyczny - zasilane elektrycznie – napinanie odbywa się ręcznie, zgrzewanie i odcinanie taśmy automatycznie
Występują również napinacze typowo ręczne, cały proces wymaga wtedy użycia siły.
Taki podział napinaczy występuje dla taśm poliestrowych twardych, wykonanych z granulatu poliestrowego. Na przykład do taśm poliestrowych miękkich wykorzystuje się napinacze ręczne, do stalowych automatyczne i najbardziej wytrzymałe, a do polipropylenowych sprawdzają się automaty i półautomaty. Te ostatnie taśmy są wyjątkowo ekonomicznym i praktycznym rozwiązaniem.
Czytaj także: Taśmy do spinania paczek, jak ich używać?
Taśma spinająca WG 19mm/600m
Odwijacz do taśmy PP Fi200czerwony
Napinacz H21-Bandownica do taśmy PP