Pudełka czy torebki na prezenty? Praktyczny poradnik
Pudełka czy torebki na prezenty? Praktyczny poradnik

Wręczanie prezentów z okazji urodzin, imienin czy innych ważnych okazji miłe jest nie tylko dla osoby obdarowywanej, ale również dla kogoś, kto podarunek wręcza. 


Źródło zdjęcia: Orchideli.com

Zakup najlepszego prezentu poprzedzają często kilkutygodniowe poszukiwania. Oprócz samego upominku, bardzo ważne jest jego odpowiednie zapakowanie. Nie może być przypadkowe ani przygotowane naprędce. Piękne, ozdobne białe kartony czy oryginalne torebki na prezenty mogą nie tylko cieszyć wzrok, ale również podkreślić jak ważna jest dla nas osoba, której wręczamy upominek.

Dobór pudełek na prezenty

Kartony i pudełka na prezenty są najlepszym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy wręczyć prezent składający się z kilku elementów lub wykonany z delikatnych i mało trwałych materiałów. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik dobierania opakowania na prezent. Ubrania, książki czy biżuteria również pięknie wyglądają zapakowane gustowne i eleganckie kartony papierowe. 

Duże ozdobne kartony prezentowe sprawdzą się natomiast do zapakowania obuwia czy innej rzeczy, która wymaga kartonu większych gabarytów, ale równie eleganckiego. Jeśli zastanawiacie się gdzie kupić niedrogie kartony i pudełka na prezenty, śpieszymy z podpowiedzią. Opakowania na upominki można zamówić w sklepie internetowym. Co więcej, mogą one być w pełni spersonalizowane. Począwszy od rozmiarów, na grafice czy nadruku kończąc. Można również wybrać kolor pudełka i sposób jego zamykania.

Czytaj także: 4 zastosowania folii bąbelkowej, które Cię zaskoczą

Torebki prezentowe, skąd je wziąć?

Oprócz praktycznych i pojemnych pudełek na prezenty, opcją na zapakowanie podarunku są torebki papierowe. Podobnie jak w przypadku ozdobnych kartonów, dobrać je można pod względem wielkości. Torebki na prezenty najlepiej sprawdzają się jako opakowanie dla odzieży, książek oraz niewielkich przedmiotów. Koszt zakupu torebki zaczyna się od 4 zł i zależny jest od jej wielkości, rodzaju papieru z którego została wykonana oraz nadruku okolicznościowego.

Czytaj także: Szary papier pakowy - zastosowanie, rodzaje, cena

Opakowania i kartony na prezenty DIY

Oryginalne torebki papierowe czy tanie i efektowne kartony na podarunki nie zastąpią jednak samodzielnie przygotowanych opakowań prezentowych. Warto zainspirować się poniższymi pomysłami i spróbować zapakować prezent własnoręcznie. Idealnie do tego sprawdzą się:

- stare, nieużywane mapy;
- ozdobne tkaniny, apaszki, chusty;
- prosta tektura falista;
- pojedyncze strony z komiksów;
- resztki tapety;
- serwetki papierowe;
- tiul;
- filc;
- fizelina;
- worek jutowy;

Z odrobiną wyobraźni, ale i ze wskazówkami z tutoriali, wykonać można ozdobne i piękne opakowania i pudełka na prezenty, które na długo zapadną w pamięć i będą podarunkiem samym w sobie, bo zrobionym własnoręcznie.

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz