Gorący temat - klej na ciepło

Opublikowany przez      22/09/2020 11:15:54    Komentarze 0
Gorący temat - klej na ciepło

Niezbędny w każdym przyborniku majsterkowicza, pistolet do kleju na gorąco przyda się praktycznie do przyklejenia dowolnego elementu. Prosta w użyciu, precyzyjna i łatwa w użyciu klejarka sprawi, że pozbędziesz się innych elementów sklejających z domu. 

Jak działa klejenie na gorąco?

Proste działanie jest zdecydowaną zaletą tego sprzętu. Należy zwrócić uwagę w jego budowie na kilka rzeczy: 

   - Zasobnik – w nim umieszcza się klej w sztyfcie

   - Grzałka - po naciśnięciu spustu nagrzewa się do około 200 stopni Celsjusza i sprawia, że klej jest gorący i płynny

   - Dysza - dzięki niej precyzyjnie nakłada się klej

   - Spust - wpływa na szybkość wydostawania się kleju 

Pistolet do kleju pozwala na szybkie i precyzyjne nałożenie spoiwa w wybranym miejscu. Poza tym schnie ono bardzo szybko, a klejony przedmiot można użytkować bardzo szybko.

Zalety klejenia na ciepło

Klejarka jest urządzeniem lekkim, poręcznym, bez problemu mieści się w skrzyni na narzędzia czy nawet szufladzie. Szerokie zastosowanie kleju na gorąco sprawia, że używa ją wiele osób, które są amatorami rękodzieła, ale również profesjonaliści. Klei bardzo dobrze różne materiały - tkaniny, papier, drewno. Łączenie jest bardzo trwałe, nie ma obaw, żeby elementy od siebie odpadły, stosowany jest również w przemyśle. Jest to wygodne urządzenie znajdujące się zawsze pod ręką. Nie potrzebuje wielkich przygotowań, aby był użytecznym - wystarczy nacisnąć spust. Ponad to klej występuje w różnych kolorach, wystarczy tylko wybrać któryś z szerokiej gamy. 

Czytaj także: Zgrzewarki - co warto wiedzieć

[products:2830,2745,2789]

Jak wybrać pistolet do kleju

Cena pistoletu do kleju waha się w okolicach czterdziestu złotych. Przy wyborze sprzętu należy skupić się na innych cechach: 

   - Źródło zasilania – przewodowy sprzęt ma ograniczenie zakresu używania ze względu na kabel. Bezprzewodowy pistolet jest bardziej mobilny i można z niego korzystać w każdym miejscu

   - Moc - przestrzał w mocy pistoletów do kleju zaczyna się od 30 do nawet 1000 W. W domu wystarczy słabszy sprzęt do codziennych zadań

   - Wydajność - istotny parametr, wydajność waha się od 5g na minutę do 20 minut na minutę. Wybór powinien być uzależniony od rodzaju wykonywanych prac

   - Budowa – ważnym jest, aby pistolet leżał wygodnie w dłoni, był ergonomiczny i lekki. Również dysza powinna być tak zbudowana, aby gwarantować precyzyjne i prawidłowe nakładanie kleju.

   - Dodatkowe wyposażenie - czasem pistolet jest sprzedawany z akcesoriami takimi jak wymienne końcówki. Dzięki temu sprzęt jest jeszcze bardziej precyzyjny i możemy go używać do klejenia papieru a jednocześnie drewnianych elementów. 

Warto zwrócić uwagę, czy pistolet posiada podstawę, na którą można swobodnie odstawić pistolet. 

Jak wybrać klej

Ważnym aspektem kleju jest jego średnica - w zależności od pistoletu jest ona różna. Drugim kryterium będzie kolor kleju. Najczęściej spotykanym jest ten przezroczysty lub mlecznobiały, ale gama kolorów jest znacznie większa. Są również takie, które pasują do konkretnych materiałów: ceramiki, kamienia, skóry, korka, kartonu czy drewna. Musimy brać pod uwagę, że spoina z kleju na ciepło posiada sporą objętość i nie klei elementów na płasko.

Na rynku znaleźć można znaleźć wkłady w różnych kolorach, ale także z dodatkiem brokatu - świetnie sprawdzi się podczas przygotowywania ozdób świątecznych!

Codzienne zastosowania klejenia na ciepło 

Ciepły klej jest na tyle uniwersalnym, że może przydać się do wielu rzeczy nawet w domu: 

   - Podklejenie elementów wystroju – klejem na gorąco można swobodnie podkleić dywan czy wykładzinę, wycieraczkę przy wejściu, a także odchodzącą od ściany listewkę czy kątówkę. Klejenie będzie trwałe i mocne.

   - Tworzenie dekoracji i ozdób własnoręcznie - w tym przypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia. Możemy stworzyć ozdoby tematyczne, wyjątkowy wystrój pomieszczeń dzięki subtelnym dodatkom, a nawet oryginalne upominki wytworzone przez siebie i niepowtarzalne.

   - Naprawa elementów w ogrodzie – umieszczony na suchych elementach, po odczekaniu do wyschnięcia, klej jest odporny na działanie wody, idealnie sprawdzi się w ogródkach do drobnych napraw. 

Czytaj także: Pakowanie trudnych prezentów - świąteczne metody na prezenty

[products:2491,2490,2858]

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie