Jakie są rodzaje i zastosowanie kartonów klapowych?
Jakie są rodzaje i zastosowanie kartonów klapowych?

Źródło zdjęcia: Linkedin.com

Opakowania kartonowe towarzyszą nam na co dzień i znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Proste, ale jednocześnie funkcjonalne, ułatwiają organizację przestrzeni zarówno w pracy jak i w domu. Trudno sobie wyobrazić przeprowadzkę czy przechowywanie towarów w magazynie bez solidnych i mocnych kartonów tekturowych. Jednymi z najczęściej wybieranych, z dostępnych kilku rodzajów opakowań papierowych, są kartony klapowe. Zobacz czym się charakteryzują i do czego można je wykorzystać.

Zastosowanie kartonów klapowych


Kartony klapowe nie bez powodu są jednymi z popularniejszych pudeł. Łatwe do złożenia i rozłożenia, poręczne i pojemne, idealnie sprawdzają się podczas przeprowadzki czy przechowywania rzeczy np. w garażu czy na strychu. Kartony papierowe klapowe są doskonałe do przewożenia większych lub mniejszych przedmiotów. Otwierane za pomocą wygodnych klap, są łatwe do oklejenia taśmą jak i folią. W zależności od ich przeznaczenia, do wyboru w sklepach są kartony klapowe w większych lub mniejszych rozmiarach. Zakres wymiarów to zazwyczaj od 200 mm do 2000 mm. Jako kartony wysyłkowe polecamy zwłaszcza te, które są większe i wykonane z dobrej jakości tektury.


Zobacz także: Kartony do przeprowadzki, jakie wybrać?


Rodzaje papierowych kartonów


Sklepy z kartonami do wysyłek oferują szereg opakowań tekturowych, zarówno do przechowywania rzeczy jak i ich transportu. Hitem są zdobione pudełka, które z powodzeniem mogą służyć do zapakowania prezentu lub butelki wina jako podarunek.

Kartony klapowe mogą służyć do archiwizacji, przeprowadzek, przechowywania lub wysyłki towarów.


Jeśli zależy nam, aby karton klapowy był spersonalizowany, tj. posiadał wskazane przez nas wymiary oraz specjalny nadruk lub grafikę, nie stanowi to większego problemu.  Opakowania tekturowe tego typu są w formie klasycznego sześcianu, a wybór wielkości umożliwia przechowywanie lub wysyłkę zarówno drobnych przedmiotów, takich jak książki lub większych, typu artykuły wyposażenia wnętrz, talerze czy lampy.


Kartony do wysyłki, na co zwrócić uwagę?


Kartony wysyłkowe to specyficzna grupa produktów. Idealne, powinny być zarówno trwałe i pojemne, a jednocześnie zabezpieczać zawartość przed przypadkowym uszkodzeniem. Kartony klapowe spełniają wszystkie te warunki i sklepy internetowe właśnie ten rodzaj opakowań tekturowych wybierają najczęściej.
 

Zaletą kartonów klapowych jest duży wybór rozmiarów oraz łatwość pakowania do nich dowolnej grupy produktów do wysyłki. Mocna taśma klejąca oraz odpowiednie wypełnienie paczki, wraz z mocnym kartonem klapowym to pewność dostarczenia przesyłki do klienta w stanie nienaruszonym. Warto wybierać kartony klapowe w kolorze naturalnym, nie bielone. Używane często, np. do przechowywania rzeczy, ślady zabrudzeń będą wówczas mniej widoczne.

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz