Kartony przeprowadzkowe - jak wybrać?
Kartony przeprowadzkowe - jak wybrać?

Zmiana miejsca zamieszkania lub przekwaterowanie biura wymaga załatwienia wielu spraw organizacyjnych, m.in. zakupu kartonowych pudeł przeprowadzkowych. To akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie sprawne przeniesienie wszystkich dokumentów, książek, pamiątek rodzinnych i domowych bibelotów bez obaw o ich zniszczenie w transporcie.

Planujesz przeprowadzkę? Jeśli tak świetnie trafiłeś! W niniejszym artykule wyjaśniamy czym kierować się w trakcie zakupu kartonów przeprowadzkowych. Przeczytaj, a dowiesz się jak są skonstruowane kartony do przeprowadzki, na jakie ich cechy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich zakupów oraz jaki rozmiar pudeł najlepiej wybrać. Podpowiemy Ci również gdzie kupić kartony przeprowadzkowe, które spełnią Twoje oczekiwania w 100%. Przyjemnej lektury!

Pudełka przeprowadzkowe - jak wybrać?

Przeprowadzka za pasem, a Ty zastanawiasz się jak przetransportować cały swój dobytek pod nowy adres? Zacznij od kupna odpowiednich kartonów przeprowadzkowych! Właściwie dobrane pozwolą Ci sprawnie ogarnąć cały harmider bez obaw, że któryś z przedmiotów ulegnie zniszczeniu. Nie daj się jednak nabrać, że stare, popękane pudła, które lata świetności mają już za sobą zdadzą egzamin! Bagatelizując kwestię jakości pudełek kartonowych do przeprowadzki możemy narazić swoje ruchomości na szwank i koniec końców wiele stracić. Dużo lepiej przyłożyć się należycie do sprawy i wybrać mocne, odporne na zniszczenie kartony skonstruowane tak, aby cała zawartość dotarła na miejsce w nienaruszonym stanie. Jak jednak wybrać najlepszy model? O tym poniżej!

Jak są skonstruowane pudełka kartonowe do przeprowadzki?

Zacznijmy od wyjaśnienia tego w czym tkwi wyjątkowość pudeł do przeprowadzki. Otóż są one wykonane z mocnej trój-, a niekiedy nawet pięciowarstwowej tektury falistej, która gwarantuje wysoką odporność na zgniatanie. To niezwykle ważne, gdyż nigdy nie wiadomo jakie sensacje mogą spotkać naszą paczkę w transporcie. Ponadto, pudła przeprowadzkowe często wyposażone są w rączki ułatwiające przenoszenie kartonów z zawartością oraz posiadają specjalne miejsce na opis zawartości pudełka. To często niedoceniana funkcja, która może okazać się zbawienna zwłaszcza gdy korzystamy z usług firmy przeprowadzkowej. Informacja odnośnie tego, co znajduje się w którym kartonie, w znaczącym stopniu ułatwi osobom, z pomocy których korzystamy właściwe obchodzenie się z paczką.

Na co zwrócić uwagę wybierając kartony do przeprowadzki?

Pierwszym z aspektów, na które warto zwrócić uwagę wybierając karton do przeprowadzki jest wspomniana już powyżej grubość tektury falistej, z której został on wykonany. Planując przeprowadzkę warto wyposażyć się zarówno w kartony z tektury 3-warstwowej, jak i takie z tektury 5-warstwowej i uzależnić ich użycie od rodzaju zawartości. Przykładowo ciężkie książki warto włożyć do kartonu przeprowadzkowego wykonanego z grubszej tektury niż poduszki ozdobne.

Aspektem, który nie powinien być nam obojętny w trakcie zakupu kartonów przeprowadzkowych jest również ich wielkość. Najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie się w pudła w różnych rozmiarach.

Kilka dużych kartonów przeprowadzkowych czy wiele małych? Która opcja jest korzystniejsza?

Zapakowanie wszystkich przedmiotów do jednego, wielkiego pudła to dobry pomysł wyłącznie w sytuacji gdy mamy do czynienia z stosunkowo lekkimi przedmiotami o dużej objętości, takimi jak np. pluszaki swojego dziecka. Mamy wówczas pewność, że ekipa przeprowadzkowa da wówczas radę podnieść karton przeprowadzkowy nawet jeśli ten jest wypełniony po brzegi. Cięższe przedmioty, takie jak np. książki, dużo lepiej jest jednak pakować do mniejszych pudełek przeprowadzkowych.

Gdzie kupić kartony przeprowadzkowe?

Wysokiej jakości, solidne kartony do przeprowadzki znajdziesz w sklepie centrumpakowania.com. Zapraszamy!

Czytaj także: Duży karton - duży sprzymierzeniec

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz