Tektura falista, rodzaje i zastosowanie
Posted by      30/09/2019 14:16:00    Komentarze 0
Tektura falista, rodzaje i zastosowanie

Popularna i powszechnie znana tektura falista ma szerokie zastosowanie zarówno w domu jak i w miejscu pracy. Używana jest zazwyczaj w produkcji i handlu, ale niektórzy potrafią nawet wykonać z niej...meble! Sprawdź do czego jeszcze można użyć tektury falistej i gdzie kupić ją w najlepszej cenie.

Rodzaje tektury falistej

Tektura falista ceniona jest za biodegradowalność oraz szerokie zastosowanie. Wykonana zazwyczaj z papieru makulaturowego, jest ekologicznym i tanim sposobem na zabezpieczenie mebli, podłóg czy nawet zapakowanie prezentu. Świetnie sprawdza się jako termiczna i akustyczna izolacja podłogi.

Tektura falista w rolce podobnie jak tektura w arkuszach dostępna jest do zakupu w następujących opcjach: 

->tektura falista dwuwarstwowa znajduje zastosowanie najczęściej w firmach przewozowych oraz magazynach. To właśnie w ten typ tektury najczęściej otrzymujemy owinięte przesyłki ze sklepów internetowych.
->tektura trzywarstwowa falista jest mocniejsza, zbudowana z dwóch gładkich arkuszy tektury oraz jednej pofalowanej, umieszczonej pomiędzy nimi. Wykorzystywana jest w budownictwie, jak również do pakowania szkła, butelek z winem czy zastawy stołowej na czas przeprowadzki.
->tektura pięciowarstwowa
->tektura falista 7 warstwowa

Zobacz również: Tuby kartonowe, do czego je wykorzystać?Rodzaje tektury falistej

Tektura falista i jej zastosowanie

Rodzaje tektury, grubość oraz możliwość formowania sprawiają, że znajduje ona zastosowanie w wielu dziedzinach. Używana jest przez firmy zajmujące się wykończeniem wnętrz, jak również w zakładach produkcyjnych. W domach można ją stosować do owinięcia przedmiotów do wysyłki czy zabezpieczenia podłogi przed zniszczeniem, podczas np. skręcania nowych mebli.

Tektura falista jest również świetnym materiałem do wszelkich prac plastycznych. Z powodzeniem można jej używać do dekoracji czy pakowania prezentów. Może być wykorzystywana do zabaw z dziećmi i tworzenia oryginalnych ozdób na choinkę. Rulon tektury falistej może też służyć jako ekologiczny i niedrogi...drapak dla kota.

Gdzie kupić tekturę falistą?

Odpowiedź na pytanie: gdzie kupić tekturę falistą zależna jest od tego do czego będzie stosowana. Mocne, 7 warstwowe arkusze warto kupić nowe. Jeśli mają służyć jako niezawodne zabezpieczenie podczas transportu czy osłona podłogi na czas remontu, nie polecamy stosowania używanych rulonów czy arkuszy tektury. Do prac plastycznych, dekoracji czy zapakowania podarunków można natomiast z powodzeniem użyć tektury falistej dwuwarstwowej, która była już używana i np. trafiła w nasze ręce wraz z jakąś przesyłką.

Zobacz także: Jak wybrać odpowiednią tekturę falistą?

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz